1-0 a Győrnek

2015. április 06.
1-0 a Győrnek Egy extra első negyed után elfogyott a PEAC, a Győr 61-74-re megnyerte a bronzért folytatott első meccset.
A két csapat különböző előjelekkel várhatta a bronzmérkőzéseket, hiszen a PEAC nagy álma, a nagydöntő csütörtökön, a DVTK-val folytatott hárommeccses párharc utolsó pillanataiban foszlott csak szét, a győriek viszont önhibájukon kívül négy mérkőzésre kényszerültek a legjobb nyolc között, így a Sopron elleni elődöntőben vajmi kevés esély adatott nekik, volt viszont idejük felkészülni a Pécsből. Emellett a Győrnél melegített a szerb válogatott alapember, a Sopron ellen bokasérülést szenvedő Radocaj, a PEAC-nál viszont szintén bokasérülés miatt a kispadra kényszerült Raus Vivien.

A húsvét hétfői mérkőzés úgy indult, akárcsak a csütörtöki elődöntő: Raksányi triplájával, majd újabb két pécsi tripla következett! 13-5-ös PEAC-os vezetésnél, 4 perc elteltével kért időt Völgyi Péter. Ivanovics is betalált távolról, Kaposi Pálma viszont másodszor is sikeresen tört be a palánkig a túloldalon. Hurst a 6. percben már a negyedik pécsi triplát szerezte, távolról hibátlanul céloztak a hazaiak, ezzel 10 pontos előnyre tettek szert (18-8). Vajda büntetői után folytatódott a pécsi triplagyár 100%-os teljesítménye Nati Hurst harmadik hármasával, Tina Jovanovics és Sanja Orozovics pedig középtávolról bombáztak a statisztikát színesítendő. A negyed Ivanovics utolsó másodperces duplájával zárult, ekkor 25-17-re vezetett a szenzációsan kezdő PEAC.

A második negyedet a Győr gárdája kezdte jobban, 3 perc elteltével Ivanovics 2+1-gyével 27-24-re zárkóztak a vendégek, majd Czirják triplájával egyenlítettek is. Hurst újabb hármas emelt be, erre viszont Laklóth is távoli dobással felelt (30-30). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a félidőre végül Vincze góljával a Győr szerzett kétpontos előnyt (36-38). A győri felzárkózást a PEAC leginkább puha védekezésének köszönhette, csapatunk egyetlen faulttal zárta a negyedet, miközben az eladott labdák száma 14-re emelkedett pécsi oldalon.

A pontokkal eddig adós maradó Desty Williams duplája indította a második félidőt, Laklóth büntetői után Nevena Jovanovics triplával vette vissza a vezetést (41-40). Tina Jovanovics 4 pontjával szerzett négypontos vezetést csapatának (45-41), ám a győriek gyorsan visszazárkóztak. Ismét ötpontos vezetést harcolt ki a PEAC (49-44), de Vajda duplájával és Czirják triplájával ismét egyenlített a Győr (49-49). Nem eresztették tehát egymást a csapatok, Laklóth két kosara után a negyed utolsó percében Zseljko Djokics kért időt, de az eredmény már nem változott (52-54).

Az utolsó negyed első perce kosár nélkül telt, ám a PEAC-ot érzékenyen érintette: Natalie Hurst sántikált le a pályáról egy palánk alatti ütközést követően, a helyére pedig Szücs Réka állt be. Az ausztrál irányító szerencsére hamar vissza tudott állni, gólpasszát pedig Neca Jovanovics váltotta triplára a sarokból (55-56), mely után Völgyi Péter időt is kért. Nati Hurst betörésével a vezetést is megszerezte a PEAC, de Czirják duplájával és Ivanovics triplájával 57-61-re megint a Győr tartott előrébb kereken 5 perccel a lefújás előtt, Zseljko Djokics ki is kérte egyik idejét. Vajda Anna szerzett két pontot, melyre Nevena Jovanovics is kettessel válaszolt, ám a túloldalon Vajda ismét egyedül maradt a triplavonalon túl, és nem hibázott, ezzel hétpontos vezetést szerzett a Győr három és fél perccel a vége előtt (59-66). Zseljko Djokics időt kért, de Vajdát nem sikerült megállítani. A PEAC saját palánk alatt eladta a labdát, és Vajda újabb kosarat szerzett (59-68). Innentől már nem volt visszaút, a a PEAC-nál pályára lépett Pap Regina, Kaposi és Szücs is, a Győr pedig végül 61-74-re húzta be a bronzért folytatott párharc első meccsét. „Mindent bele!” – szólt a PEAC-szurkolók kórusa már a második, győri találkozóra gondolva, hiszen a lányoknak ott kell kiharcolniuk a harmadik mérkőzést.

PEAC-PÉCS- CMB Cargo Uni Győr 61-74 (25-17, 11-21, 16-16, 9-20)

Pécs, 800 néző

J.v.: Földházi T., Pozsonyi L., Balog Gy.

PEAC-PÉCS: Hurst 16/12, Raksányi 10/6, N. Jovanovics 12/6, Williams 6, Kaposi 4 cserék: Orozovics 3, T. Jovanovics 8, Kiss-, Pap-, Szücs 2.

CMB Cargo Uni Győr: Czirják 13/6, Ivanovics 15/6, Horváth 5, Laklóth 12/3, Vajda 21/3 cserék: Koch 6, Török -, Vincze 2, László-.

Zseljko Djokics: Nem sikerült emocionálisan felépülnünk egy nagyon kemény elődöntőből, a Győr sokkal frissebb volt, mint mi. De nagy szégyent hoztunk saját magunkra a szurkolók és mindenki előtt, aki szereti ezt a klubot, mert a második negyedtől ahogy játszottunk, úgy nem szabad játszani. Ott egy faulttal kikaptunk 10 ponttal, utána is puhán védekeztünk, ilyen mentalitással nem lehet játszani.