10 pontos győzelem Rózsahegyen

2014. január 08.
10 pontos győzelem Rózsahegyen Második félidei jobb játékával biztosan, 10 ponttal győzött a PEAC-PÉCS az MBK Ruzomberok otthonában.
Az összeálló jó védekezés és a csapatjáték volt a legfőbb záloga a PEAC-PÉCS idegenbeli sikerének a KEL szerdai fordulójában. A pécsi lányok tizenhatodik mérkőzésükön tizenegyedik sikerüket aratták, idegenbeli győzelmükre előzetesen nem lehetett mérget venni. Pécsett maradt Latoya Williams, a fekete-fehérek sérüléssel bajlódó első számú centere, és bizony elég hosszú, az országot átszelő, közel 450 km-es utazás várt lányainkra Rózsahegyre.

Az első negyedben voltak is problémái Fűrész Diáéknak, nemigen találták a ritmust, és a jobban lábra kapó Ruzomberok 7-2-re, 12-6-ra, sőt, 15-6-ra is vezetett. Kezdett összeállni a védekezésünk, ez támadásban is eredményesebb játékot hozott, így a 10. percre öt pontra csökkent hátrányunk. A második negyedben is a főleg távolról jól célzó házigazdák maradtak előnyben, de hét pontos vezetésük után elkezdte a felzárkózást Maurita Reid és Nevena Jovanovic eredményes játékával a PEAC. A 16. percben 26-26-nál értük utol ellenfelünket, és fél perccel a nagyszünet előtt már öt ponttal vezettünk (27-32).

Nem adták fel a házigazdák, 32-32-nél újra egált mutatott az eredményjelző, sőt, ezen a ponton Stef Murphy-ék lendültek túl, és szerezték meg a vezetést. Kevesen gondolták ekkor, hogy többet már nem vezetnek a meccsen, mert a kiválóan működő pécsi védekezés megbénította Cernakováékat, így a mezőnyből jóval pontosabban dobó, a lepattanókat jobban szedő, a 16 büntetőjéből 15-öt bedobó pécsiek 18-8-as harmadik negyedet produkálva elhúztak. A 28. percben 36-50 állt a táblán, vagyis 14 egységgel vezettek Reid-ék. A PEAC jamaikai hátvédje 20 pontot szerzett, a ponterős Jovanovic 16-ot, a 6 lepattanója mellett, de Nagy-Bujdosó Nóra 9, Orozovic 8 pontja is sokat számított. Elsőre 15 percet töltött a parketten a Zágrábból hazatérő Raksányi Krisztina, aki 6 pontot szerzett PEAC-os debütálásán.

13 pontos előnyből várta az utolsó 10 percet a PEAC (37-50), ami egy kosárszegény összecsapáson elég nagy előnynek tűnt. Csökkentette is hátrányát a szlovák csapat, de hat pontnál kisebb különbséget nem tudtak már kialakítani Juraj Suja tanítványai. 50-56 után újítottak a pécsi lányok, és amikor újra 10 egységre növelték a különbséget Reid kosaraival, lényegében el is dőlt a csata. Zeljko Djokic szokásához híven sokat cserélt, a fiatalok is lehetőséget kaptak Szlovákiában, Kiss Virág kezdett center poszton, és főleg a külső sorban tudott arra figyelni, hogy ne terhelje túl a január 12-én vasárnap 18 órakor a Lauber Dezső Városi Sportcsarnokban sorra kerülő PINKK elleni, kulcsfontosságú rangadó előtt a játékosait.

Djokics Zseljko: – Remek védekezéssel tudtuk pótolni azt, hogy nem volt első számú centerünk, idegenben az 55 kapott pont nagyon jó. Hosszú utazás állt mögöttünk, de büszke vagyok a lányokra, mert – különösen a 3. negyedben – remekül játszottak, úgy kéne minden mérkőzésen. (forrás: nemzetisport.hu)

Képgaléria a mérkőzésről a Rózsahegy oldalán »