14 pontos győri siker

14 pontos győri siker Junior csapatunk nem tudott visszavágni a győri vereségért, az UNI Győr SZKA 54-68-ra nyert Pécsett.
Bár előzetesen Borisz Maljkovics számított Kaposi Pálma és Molitor Dorottya játékára, előbbi tanulmányai miatt, utóbbi pedig orvosi tanácsra nem vett részt a mérkőzésen. Így Séra Nikolettre, Imreh Ajtony kadett csapatának centerére várt a magas poszt megoldása Scherer Dorottya mellet.

Beragadt a rajtnál a PEAC Akadémia, és a 4. percig nem szerzett kosarat senki a pécsiek közül, míg a Győr könnyű kosarakkal 0-8-ra elhúzott. Szücs Lilla triplája törte meg a gólcsendet, Török Ágnest viszont nem tudták tartani a hazaiak, a Győr NB I-ben is szerepet kapó játékosának pontjaival 5-16-ra elhúzott a vendégcsapat. Zólyomi Karina és Herendi Zsófia révén zárkóztak fel a pécsiek 12-16-ra, a négy pontos különbség megmaradt a negyed végére is (14-18).

A 13. percben Gereben Dorka kosarával 2 pontra olvadt a győri előny (20-22), Séra Nikolett pedig büntetőkkel egyenlített. A 17. percig sikerült tartania az egált a PEAC-nak, Török Ágnes azonban újra megszórta magát a nem túl acélos védekezés ellen, így a 20. percre már ismét 10 pont volt a Győr előnye (26-36), a szünetre pedig 27-38-as állásnál vonulhattak a csapatok.

Gereben és Zólyomi duplájával 7 pontra zárkózott a PEAC (31-38), a győriek azonban Török Ágnes vezetésével 8-0-s rohammal ismét magabiztos előnyhöz jutottak (31-46). A negyed végére pedig már 39-56-ra vezetett a Győr.

A remek napot kifogó Séra Nikolett pontjai nagyon kellettek a Pécsnek, Zólyomi Karina és Szücs Lilla duplájával pedig 49-62-re módosult az állás. A 28 ponttal záró Török Ágnesben azonban a meccs végére is maradtak pontok. Végül 54-68-ra nyert a Győr Pécsett.

PEAC Kosárlabda Akadémia Pécs-UNI Győr Széchenyi Kosárlabda Akadémia 54-68 (14-18, 13-20, 12-18, 15-12)

PEAC Kosárlabda Akadémia Pécs: Sellei 10/3, Zólyomi 11, Szücs L. 9/3, Benke 3, Scherer 1 cserék: Séra 10, Gereben 6, Herendi 4.
UNI Győr - Széchenyi KA: Török Á. 28, Kovács V. 10, Simon C. 8, Chroméj H. 6, Török B. 4, Dobronyi K. 4, Kuller V. 4, Nagy R. 2, Ayana P. 2, Szűts B. -

Borisz Maljkovics: Nagyon rossz dobószázalékkal dobtunk, és védekezésben nem koncentráltunk, nem figyeltünk a kizárásokra, így rengeteg lepattanót hagytunk a Győrnek. Mikor jól védekeztünk, akkor sem tudtunk gyorsindításgólokat szerezni. Remélem, a következő mérkőzésen jobban koncentrálunk majd.