23 pontos győzelem a Szekszárd ellen

2015. február 07.
23 pontos győzelem a Szekszárd ellen Jó első félidős játékával hamar eldöntötte a bajnokit a PEAC, végül 77-54-re győzött a Szekszárd ellen.
Ahogy arra előzetesen számítani lehetett, a vírusos betegségben szenvedő Destiny Williams-t nem nevezték a Szekszárd elleni bajnokira, helyette Gereben Dorka kapott helyet a keretben. A találkozó két kimaradt helyzettel kezdődött szekszárdi oldalon, a PEAC-nál Kiss Virág közelről, Raksányi Kriszta pedig távolról talált be, Kiss két büntetőjével pedig már 7-0 volt az állás. Magyar Gergely időt is kért 4 perc elteltével, tanítványai pedig 7-6-ra zárkóztak. Innentől viszont újra a pécsiek akarata érvényesült, a negyed végéig mindössze egy tolnai kosár esett, a jól lepattanózó, egy negyed alatt 18 lepattanót szerző PEAC 16-9-re vezetett.

A 2. negyed 3. percében ismét a Szekszárd kért időt, a vendégcsapat ugyanis még nem talált be ebben a játékrészben, 28 mezőnykísérletükből mindössze 4 volt sikeres (20-9). Kiss Virág és Tina Jovanovics révén tovább nőtt a pécsi előny, Hajdu Zsanett a negyed derekán szerezte a vendégek első pontjait. A PEAC bár korántsem játszott hibátlanul, továbbra is nagy fölénnyel nyerte a lepattanóharcot, és növelni tudta előnyét. A félidőben 38-17-re vezetett a Pécs, a csapat két legeredményesebbje Raksányi Kriszta és Kiss Virág volt 9-9 ponttal.

A 2. félidőt a Szekszárd kezdte jobban: Theodorán 5 pontja után Zseljko Djokics kért időt. A negyed közepétől viszont újra felpörgött a PEAC, Kaposi hatalmas blokkot osztott ki, Nevena Jovanovics pedig remek passzot kapott a trapézból Natalie Hursttől, és triplára váltotta (48-24). 52-24-nél a PEAC szurkolói megemlékeztek az egy héttel ezelőtti, PINKK elleni 28 pontos győzelemről. A pécsieknél pályára lépett a fiatalok közül Sellei Dalma is, a túloldalon viszont elkezdtek sülni a triplák, Tamis és Boskovics is betalált távolról, ezzel a negyed végére 53-32-re zárkózott a Szekszárd.

6-0-s sorozattal kezdte a PEAC az utolsó negyedet, Pap Regina is megszerezte első pontjait. Az Atomerőmű azonban szintén feljavult támadásban a kevésbé koncentrált pécsi védekezés hatására, Boskovics könnyű kosara után, 63-41-nél Zseljko Djokics magához is szólította tanítványait. Sanja Orozovics talált be az időkérés után, Kaposi kosara után pedig Gereben Dorkát is pályára küldte Zseljko Djokics. Tina Jovanovics 20. pontja után szintén pihenőt kapott, így az utolsó percekre a Sellei-Gereben-Raus-Orozovics-Kaposi ötössel állt fel a PEAC, a pécsiektől pedig végül senki se zárta pont nélkül; Gereben Dorka gyorsindításgólt szerzett, Sellei Dalma pedig két büntetőt értékesített az utolsó percben. A végeredmény 77-54 lett a PEAC javára, a pécsi lányok a mérkőzés végén pedig együtt köszöntötték a szülinapos törzsszurkolójukat, Erdélyi Zsófit.

PEAC-PÉCS - Atomerőmű KSC Szekszárd 77-54 (16-9, 22-8, 15-15, 24-22)

Pécs, 150 néző

Jv.: Balog Gy., DR. Varga Z., Lövész Cs.

PEAC-PÉCS: Hurst 4, Raksányi 15/6, Raus 2, T. Jovanovics 20, Kiss 10 cserék: N. Jovanovics 9/3, Kaposi 4, Orozovics 7, Sellei 2, Pap 2, Gereben 2, Szücs-.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Scsekics 6, Studer Zs. 6, Mansaré 2, Theodorán 10/6, Stepanovics 4 cserék: Hajdu 7/3, Tamis 3/3, Boskovics 10/6, Lénárt 2, Kovalics 4.

Kipontozódott: Mansaré 33. p., Theodorán 37. p.

Zseljko Djokics:
Gratulálok a csapatomnak, keményen védekeztek, és sikerült az előre kitűzött cél, hogy 60 pont alatt tartsuk a Szekszárdot. Gratulálok Sellei Dalmának és Gereben Dorkának is első NB I A-s pontjaikhoz! A lepattanóharcban nem éreztük annyira Destiny Williams hiányát. Emellett viszont nem játszottunk precízen. Ez viszont abból is adódik, hogy kemény edzésmunkát kedztünk, és kimentünk a heti két mecses meccsritmusból. A Szekszárd a második félidőben koncentráltabb, keményebb volt, ezt a 20 percet csak 2 ponttal nyertük. Szeretném megköszönni a szurkolóinknak, hogy ilyen időjárási viszonyok között is kijöttek minket buzdítani, sokat jelent a csapat számára a jelenlétük.