40 pontos győzelem első nekifutásra

2015. január 07.
40 pontos győzelem első nekifutásra Már az első negyedben eldöntötte a mérkőzés sorsát a PEAC, három dupla-duplát elérő játékosával végül 42-82-re nyert a Vasas otthonában az évnyitón.
Az év felnőtt nyitómérkőzése előtt junior csapatunk csapott össze a Vasassal, ám a találkozó jó félórás késéssel indult, mert egy fehérvári baleset miatt a csapatbusznak közel egy órát kellett várakoznia. A centerek nélkül felálló fiatalok az első negyedben beragadtak, a 25-9-es hátrányt pedig nem sikerült ledolgozniuk a meccs végéig, így 61-45-re alulmaradtak. A csapat legeredményesebbje Scherer Dorottya volt 10 ponttal.

A PEAC-PÉCS felnőtt csapata viszont nagyon belekezdett a 2015-ös évbe: Tina Jovanovics hárompontosa adta meg az alaphangot, az 5. percben pedig már 2-15-re vezettek a mieink az eddig győzelem nélkül álló Vasas ellen jó védekezéssel, mely szinte megfojtotta a Vasas támadójátékát, de könnyű gólokat hozott a másik oldalon. A hetedik percben a remek dobóformát kifogó Hurst triplájával már 4-23 volt az állás. A remek kezdés öröméből viszont jelentősen elvett az, hogy Nevena Jovanovics a bokáját fájlalva hagyta el a pályát, és nem is tért már vissza a parkettre. Az első negyed végül 10-32-es pécsi vezetéssel zárult.

A 2. negyed Hurst triplájával indult, majd kicsit megtorpant a Pécs az eddigi szárnyalást követően, de Zseljko Djokics időkérése után Destiny Williams szép megoldásai új lendületet adtak a csapatnak. A félidő 21-50 lett a PEAC javára, Natalie Hurst pedig már 15/9-nél járt a szünetre.

A 2. félidőben Tina Jovanovics és Destiny Williams növelte a különbséget, és a fiatalok is hozzátettek a nagyarányú győzelemhez, Raus Vivienen kívül pedig minden pályára lépő játékos pontot szerzett a PEAC-PÉCS-ben. A végére 40 pontos különbség alakult ki, az évnyitón 42-82-re győzött a PEAC. Csapatunk 3 tagja (!) ért el dupla-duplát, Natalie Hurst 18 ponttal és 10 assziszttal, Tina Jovanovics 19 ponttal és 14 lepattanóval, Destiny Williams 12 ponttal és 14 lepattanóval vette ki a részét a győzelemből.

MKB-EUROLEASING VASAS–PEAC-PÉCS 42–82 (10–32, 11–18, 12–16, 9–16)

Pasaréti út, 100 néző. V: Fodor, Hervay, Válé

MKB-EUROLEASING VASAS: Aho 7, Cymmer 5/3, Bajnóczi 2, Bagi 6, Határ 9. Csere: Farkas F. 8, Bach, Tóth T. 3, Gundel Takács, Müller 2, Gocsman, Wéber. Edző: Krivacsevics Dragoljub

PEAC-PÉCS: Hurst 18/12, Raksányi 5, N. Jovanovics 4, Kaposi 3, T. Jovanovics 19/3. Csere: Williams 12, Raus, Pap 6, Orozovics 8, Szücs R. 7. Edző: Zseljko Djokics

Krivacsevics Dragoljub: A sokkal rutinosabb pécsiek megérdemelten nyerték meg a találkozót. Centerposzton lepattanózásban nem voltunk pariban rutinosabb ellenfeleinkkel Tina Jovanoviccsal és Destiny Williamsszel szemben, ők ketten majdnem annyi lepattanót szedtek, mint csapatunk. Voltunk jó megmozdulásaink, de ma kevesebbet nyújtottunk a szokásosnál.

Zseljko Djokics: Örülök a mai győzelmünknek és a játékunknak, ami jobb volt, mint amit vártam. Tartottam a meccstől, mert hosszú ideje vagyunk tétmérkőzés nélkül, és kiestünk a ritmusból. Fiatal, tehetséges csapattal játszottunk, ahol Határ Bernadettet mindig megkülönböztetett figyelemmel kísérem. Az elejétől kemények voltunk, jól védekeztünk, és már az első negyedben eldöntöttük az összecsapást. Azután már tudtunk több játékelemet gyakorolni az előttünk álló nehéz sorozat előtt. A nap negatívuma Nevena Jovanovics sérülése.