97-tel robogott a PEAC

2014. február 28.
97-tel robogott a PEAC Kiütéses győzelemmel folytatta szereplését a PEAC-PÉCS, a mieink pontos, gólratörő játékát és jobb egyéni teljesítményeit a szekszárdiak bánták.
A felvezetés során Zeljko Djokic azt mondta, precízebbé vált csapatának játéka az elmúlt időszakban és ezt igazolta is az első negyed jelentős részében a PEAC. Az első percek döcögős játékától eltekintve ragyogóan kapta el a fonalat a házigazda, és 2-2 után meg sem állt 24-2-ig. Nyolc perc alatt 22 pontot vert tehát a Magyar Gergely edzőt eltiltás miatt nélkülöző ellenfelére a hazai gárda. Támadásban gyors és pontos, védekezésben pedig taktikus volt a fehér mezes alakulat, ragyogóan őrizték a szekszárdiak legjobbját Scekicet, és lepattanóban is uralták a trapézt. A nagy különbségű vezetéshez hozzájárult három tripla is, Nagy-Bujdosóé és Reid-é a nagy előny kialakításához jött jókor, Szűcs Rékáé pedig a szekszárdi felzárkózás visszaverésében. Csaknem harminc pontot dobott, és 18-cal vezetett az első kis szünetben a PEAC-PÉCS, amely 7-0-al indította a második tíz percet is, 36-11-nél Szabó Noémi kikérte második idejét is. Sok változást ez nem hozott, a végre újra nagy kedvvel játszó Reid termelte a pontokat, és a 15. percben 42-13 állt a táblán. Negyven pontra növelte vezetését a PEAC a nagyszünetig, és ebben tevőleges része volt saját nevelésű fiataljainak is, Szűcs Réka és Raus Vivien is egyaránt 7/3 pontot ért el.

Kedvére gyakorolhatta a figurákat a PEAC-PÉCS a második félidő elején, meccszituációban először ért el triplát Ieva Kublina, továbbra is ellenállhatatlan volt Maurita Reid és Jovanovic is tíz pontos lett hármasával. Zele révén növelte pontjainak számát a Szekszárd, de már a harmadik negyedben azt találgatták a szurkolók, hogy meglesz-e a PEAC első százasa az idényben. Húsz egységet kellett elérni ehhez az utolsó tíz percben, 80-34-re vezettek a pécsiek a harmadik negyed végén. Kiss Virág termelte a záró tíz perc pécsi pontjait öt percig, kilenc pontjára tíz szekszárdi volt a válasz (89-44). Végül a százas elmaradt, a sokat játszó fiataloknak inkább a meccstapasztalat megszerzése volt a lényeg, de így is a szezon pontcsúcsát érte el a PEAC, amely kiütéses győzelemmel hangolt a jövő keddi győri rangadóra.

PEAC-PÉCS – Atomerőmű KSC Szekszárd 97-59 (29-11, 29-7, 22-16, 17-25)
Pécs, 300 néző. V.: Boros, Németh, Tóth

PEAC-PÉCS: Raksányi 11, Reid 24/6, Jovanovic 10/3, Kaposi -, Nagy-Bujdosó 12/3. Csere: Raus 9/3, Kublina 8/3, Szűcs 7/3, Orozovic 3, Kiss 9, Demeter 4, Nagy -.
Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Zs. 7/3, Scekic 12/3, Singleton 1, Theodoreán 2, Zele 17. Csere: Studer Á. 4, Kotnik -, Hajdú -, Dusanic 14, Tamis -, Simon 2.