97 pont kellett a győzelemhez

2014. november 27.
97 pont kellett a győzelemhez Extra dobószázalékkal, 97 pontot dobva sikerült győznie a PEAC-PÉCS-nek a feszült hangulatú fővárosi találkozón az MTK ellen.
Az MTK kezdte jobban a városmajori találkozót: a PINKK-et Komlón megszorongató együttes 4-0-ra vezetett 2 perc elteltével. Natalie Hurst középtávolija volt az első pécsi kosár, Semsei duplájával azonban 6-2 állt az eredményjelzőn. A Szekszárdon lesérült, de visszatérő Tina Jovanovics harcossága hozta meg az eredményt és az egalizálást (6-6), majd a Raus Vivire kijátszott tripladobóhelyzetből szerzett 3 pontot és vezetett először a PEAC (7-9). Innentől fokozatosan szakadt el a Pécs, Sanja Orozovics kosarával már 7 pontos előnynek örülhettek a csapatot elkísérő szurkolók (12-19). A negyed végén még büntetőkből zárkózott az MTK, végül 18-25 lett az első játékrész vége.

A második negyedet Raksányi duplája indította, Vincze és Medgyessy találataival azonban 5 pontra zárkózott az MTK (22-27). Tina Jovanovics és Raksányi Kriszta viszont pillanatok alatt újra 10 pontra tornázta a különbséget (22-32), ennél beljebb pedig már nem is került az MTK a negyedben. A kedélyeket a pécsi oldalon be nem fújt faultok borzolták. Zseljko Djokicsot figyelmeztették, majd Stefan Csupicsnak be is fújták a technikait a 18. percben. Nevena Jovanovics büntetője pontos volt, majd a túloldalon Semsei is büntetőzhetett (33-49). A félidőt Kaposi Pálma kosara zárta, ezzel 37-55-re vezetett a Pécs. Tina Jovanovics már 16, Nevena Jovanovics 11 pontnál tartott, a PEAC 53%-kal dobta a kétpontosokat, és 26 lepattanót szedett 20 perc alatt a 17 MTK-s ellenében.

A harmadik negyedre azonban mintha felborult volna a pálya és a kritériumrendszer: Turóczi Nikolett és társai sorra harcolták ki a faultokat, a Pécs térfelén azonban csak támadóhibákat láttak a játékvezetők. Medgyessy Dóra büntetőivel a 23. percben már 12 pontra olvadt a PEAC-előny. Nevena Jovanovics triplával verte vissza az MTK támadását (47-62), Barnai és Vincze viszont szintén eredményesek voltak. Raksányi Hurst gólpasszából dobott hármast (51-67), míg az MTK játékosai szinte minden támadásuknál büntetőzhettek. 60-70-nél már csak 10 pont volt a Pécs előnye, Raksányi kosara után, egy újabb be nem fújt fault után pedig Zseljko Djokics technikait kapott a játékvezetőktől. Az 5-11-es faultarányt hozó negyedet Kaposi duplája zárta, ezzel 64-76-ra vezetett a PEAC.
Tina Jovanovics 5 ponttal indította az utolsó negyedet (64-81), Barnai és Vincze azonban szintén betalált (68-81). Neca Jovanovics szórt triplát, de Medgyessy is betalált távolról (71-84). A Pécs remek dobószázalékának köszönhetően 2 perccel a mérkőzés vége előtt már 95 pontnál tartott (77-95), mikor az MTK-nak szurkoló kislányok labdát gurítottak a pályára…A PEAC-szurkolók már a 100 pontot követelték, ami meg is lett volna, hiszen Nevena Jovanovics triplája behullott 97 pontnál, de Sanja Orozovicsnak támadót fújtak, és a kosarat nem adták meg. Kaposi Pálma a következő támadásban kipontozódott, a feszült találkozót Barnai büntetői zárták. A vége 81-97 lett, a pécsieknek pedig majdnem 100 pontot kellett ahhoz szerezniük, hogy hazai pályán megverjék az MTK együttesét.

MTK-BUDAPEST–PEAC-PÉCS 81–97 (18–25, 19–30, 27–21, 17–21)

Városmajor, játékvezetők: Tőzsér, Jurák, Záray

MTK: Medgyessy 9/3, Orsó 15/6, Semsei 12, Turóczi 6, Barnai 15. Cserék: Vincze V. 12, Böröndy V. 2, Zsilinszky 2, Szabó V. 3, Orbán 2, Baksa 3. Edző: Sztevan Csupics

PEAC-PÉCS: Hurst 10, Raksányi 16/3, N. Jovanovics 21/6, Kaposi 8, T. Jovanovics 24. Cserék: Raus 3/3, Williams 7, Orozovics 8, Szücs R. Edző: Zseljko Djokics

Zseljko Djokics: Gratulálok csapatomnak, hogy ilyen körülmények között győzni tudott. Ha nem vagyunk ma extrák támadásban, nem lett volna esélyünk.