A Campobasso győzött a történelmi meccsén

2024. október 09.
A Campobasso győzött a történelmi meccsén Egy perccel a vége előtt mínusz 16-os hátrányból egy pontra felzárkóztunk, 66-65-nél labdánk is volt, ám a végén hat büntetőt dobhatott a kiváló erőkből álló olasz gárda, így 72-65-re nyert az Európa Kupa campobassói nyitányán.

Nem kezdtünk rosszul, Julia Reisingerova két közeli kosarával 4-3-ra vezettünk, viszont mint a végén kiderült, ez volt az első és az utolsó alkalom is arra, hogy nálunk volt az előny. Nagy lendülettel és magas szinten kosarazott a fennállása első Európa Kupa meccsét játszó Magnolia Campobasso, amelyet az is repített előre, hogy a negyedik percre befújt két pécsi fault mindegyikét Reisingerova ellen ítélték, akit az első félidőben még két támadó szabálytalansággal is sújtottak, így mindössze 8 percet tudtunk vele játszani az első húszból… Magas hőfokú, színvonalas csata zajlott a pályán, amelyben a házigazda pontosabb volt, jobban megtorolta a hibáinkat, keményen és agresszíven kosárlabdázott. Madera és Kunalyi révén az első 10 percben megszerzett előnyükkel jól gazdálkodtak, és 37-28-ra vezettek a félidőben.

Mi is komoly nyomást gyakoroltunk a támadást építő olaszokra, volt néhány szép villanása Smailbegovic-nak és Held-nek, de valamennyi pályára lépő játékosunk odatette magát. Ezzel együtt elhúzott a harmadik negyed végéig szinte komolyabb hiba nélkül zakatoló olasz csapat, így 56-40-el fordultunk a záró tíz percre. Itt koronázta látható és érzékelhető siker először az erőfeszítéseinket, hiszen rövid idő alatt megfeleztük a különbséget. Két extra triplával válaszoltak a hazaiak, ám nem hagytuk magunkat, és a végjátékra nyílttá tudtuk tenni a meccset. Sőt, az utolsó percen belül két hajmeresztően eladott olasz labdát ziccerrel büntettünk meg, és 66-65-re feljöttünk úgy, hogy egy személyi hiba miatt még mi támadtunk. Az időkérés után rögtön kipontozták Reisingerovát, és a végéig még hat büntetőt dobhatott a hazai csapat, akik nem hibáztak ekkor a vonalról, és hét egységgel győztek. A közel telt háznyi közönség hosszan ünnepelte a remek meccset játszó sajátjait, joggal, hiszen a papírforma szerint a továbbjutásról döntő párharcban előnybe kerültek velünk szemben. Mi ambivalens érzésekkel jöhettünk le a pályáról, mert a 30. percben akár nagyobb különbségű vereség is kinézett, viszont a záró etapban olyan tartást mutattunk, amivel tizenöt pontot vertünk a Campobasso-ra, és bár a végén hozhattunk volna jobb döntéseket, de teljesen nyílttá tettünk a pécsi visszavágót. Előtte azonban a vasárnapi BEAC elleni derbit követően jövő szerdán az örmény Jerevánt látjuk vendégül.

La Molisana Campobasso – NKA Universitas Pécs 72-65 (19-13, 18-16, 19-11, 16-25)

Campobasso, 800 néző. V.: Cisil Güngör (TUR), Diana Lapanovic (SLO), Nace Mohoric (SLO)

La Molisana Campobasso: Ziemborska 13/3, Kunaiyi-Akpanah 14, Scalia 3/3, Madera 18/9, Morrison 8. Csere: Giacchetti, Kacerik 5. Trimboli 5/3, Meldere 6. Edző: Domenico Sabatelli, Giustino Altobelli

NKA Universitas Pécs: Held 15/6, Studer 9/3, Zsebe-Weninger 2, Kiss 2, Risingerova 14. Csere: Laczkó, Smailbegovic 10/9, Rátkai, Török 8, Olawuyi 3, Tóth 2. Edző: Zseljko Djokics, Iványi Dalma

Zseljko Djokics: Nagyon jó hangulatban, kiváló szurkolók előtt játszottuk ezt a meccset, egyáltalán nem volt könnyű dolgunk itt. Komoly nehézséget jelentett, hogy első számú centerünk fura szituációk után fault problémákba került. Nagyon büszke vagyok arra, hogy egyetlen pillanatra sem adtuk fel a harcot, és a körülmények ellenére is visszajöttünk a meccsbe. Sajnos a végén időkérés után is volt egy furcsa fújás, elveszítettük a labdát, de a végén dekoncentráltak voltunk, pedig ebben a versenyben minden pont és minden pillanat számít. Hibáztunk dobásban, és rögtön faultoltunk, amellyel ajándékba adtunk hat büntetőt a végén, ennek nem szabadott volna megtörténnie. Tanulnunk kell ebből a szituációból és nagyobb összpontosítással kell játszanunk, amit ebben a periódusban a meccsek során fogunk tudni elsajátítani, mivel alig vannak edzések. Gratulálok a Campobassonak, első, történelmi Európa Kupa győzelméhez, jól játszottak, nagyot harcoltak, megmutatták a pályán, hogy nagyon jó csapat.