A DVTK ellen az ötödik helyért

2017. április 25.
A DVTK ellen az ötödik helyért Szerdán este hazai pályán kezdi meg a két győzelemig tartó párharcot a PEAC-PÉCS a bajnokság ötödik helyének megszerzéséért. Az Aluinvent DVTK együttesét idén kétszer is legyőzte csapatunk, december elején tudatos, okos játékot bemutatva Miskolcon tudtak nyerni lányaink, március elején pedig Pécsett arattak sima győzelmet Boris Maljkovic tanítványai egy nagyszerű mérkőzésen.
Két hét telt el azóta, hogy nem jutott be a legjobb négy közé csapatunk, miután Pécsett alulmaradt a mindent eldöntő harmadik mérkőzésen a Cegléd ellen. Mélypontra kerültünk, hiszen mindenki nagyon szeretett volna a négybe jutni, megvolt a pályaelőny is ehhez, mégsem sikerült Pécsett kiharcolni a hőn áhított célt. Ebből a gödörből igyekszik kikapaszkodni csapatunk, bizony a Vasas elleni meccseken meglátszott, hogy mennyire megviselt mindenkit az, ami történt. Most viszont már felesleges a múlton merengeni, nyilván a bajnokság végén lehet és kell is értékelni a szezont, előre kell nézni, mert most az a legfontosabb, hogy megszerezzük az ötödik helyet. Az utóbbi napok edzéseinek hangulatán már érződött, hogy kezd kilábalni a gödörből csapatunk és sikerül összerázni a társaságot a hátralévő néhány mérkőzésre ebben a hosszúra nyúlt szezonban. Nyilván senki nem akarja az eddig elvégzett munkáját, beletett energiáját veszni hagyni és csalódottan befejezni az idényt.

Valószínűleg Miskolcon is hasonlóan gondolkodnak, a DVTK háza táján, így élvezetes, jó kis meccseket vívhat egymással a két csapat. Az előző szezon jobb eredményei után a miskolci szurkolóknak nyilván kiábrándító volt a - pécsinél sokkal jobb lehetőségekkel bíró - DVTK szereplése, hisz idén sem a bajnokságban, sem a kupában nem kerültek be a négy közé a piros-fehérek, sőt az Európa Kupában lejátszott mind a hat mérkőzésüket elveszítették. Szezon közben próbáltak az Avas alján változtatni, játékosokat küldtek el és igazoltak a helyükre, de nem jártak túl nagy sikerrel.

Megfogyatkozott ugyan a szezon végére a DVTK, két jó légiósuk (Jovanovic és Tomlinson) maradt, de így is egyetlen ponton múlott, hogy nem kerültek négybe, amikor Győrben 74-73-ra elveszítették a harmadik mérkőzést. Az 5-8. helyért folytatott rájátszás első körében a ZTE NKK volt a piros-fehérek ellenfele, ahol három mérkőzésre volt szükségük a két győzelemhez. Ruffin-Pratt hátfájdalmai miatt már hetek óta nem tudja vállalni a játékot, a zalaegerszegi elveszített mérkőzésen pedig Jovanovicra sem számíthatott a spanyol vezetőedző, Miguel de Jesús Lopez Alonso. A harmadik összecsapáson – amit 82-66-ra megnyertek a piros-fehérek - azonban már ismét ott volt a kezdőcsapatban a szerb center.

Nem számíthatunk könnyű mérkőzésekre az előttünk álló napokban, de ha szerda este Pécsett sikerül behúzni az elsőt, akkor nagy lépést tehetünk az ötödik hely felé, hiszen már „csak” egyet kell majd még nyerni. Reméljük a pécsi közönségre is számíthatunk ezúttal.