UNI Győr
UNI Győr

A Győr küzdött eredményesebben

2018. december 09.
A Győr küzdött eredményesebben Csapatunk nagyot küzdött, de nem tudott győzni a jobb erőkből álló Győr ellen vasárnap este.
A Pécsi Református Kollégium iskolásai és családtagjaik, tanáraik színesítették a lelátót és a meccs szüneteit, ami üde járuléka volt a rangadó körítésének. Mindkét csapatban akadtak olyanok, akik korábban az ellenfél kötelékét erősítették, nálunk Simon Zsófi és Ábrahám Márti évekig győri klubot szolgálták, Simi ujjsérülése miatt még mindig csak a kispadról szurkolhatott a pécsi társaknak. Idegesség és pontatlanság jellemezte a játékot az első percekben, három perc elteltével több rontott kísérlet mellett 4-4 állt az eredményjelzőn. Szerencsére mi kaptuk el hamarabb a fonalat, menetrend szerint jöttek a hárompontosaink, Wentzel Nóri, majd Gémes-Sarok Niki is betalált a 6,75-ön túlról. A vendégeknél a görög Spanou járt az élen pontszerzésben, de amikor a nagy elszántsággal kosárlabdázó csapatkapitányunk megint bevágott egy triplát, 18-12-re vezettünk. Török és Spanou zárkóztatta fel övéit 18-17-re, de Gémes-Sarok Niki közelről sem hibázott, így alakult ki az első tíz perc végeredménye (20-17).

Nagy harc folyt a pályán, a győriek kapaszkodtak, sőt, Czank kosarával a vezetést is átvették (22-23). Büntetlenül ütötték vágták nigériai centerünket a palánk alatt a győriek, meglehetősen érdekes játékvezetői felfogást láthattunk és a negyed derekán Török kosara után négy ponttal vezetett a zöld mezes vendégcsapat (25-29). Megakadt a támadójátékunk, Meszlényi Róbert időkéréssel próbált meg közbeavatkozni Brown triplája után (26-32), ami nem is volt hatástalan, kétszer is meg tudtuk játszani Imovbioh-t a palánk alatt (30-32). Felváltva estek a kosarak mindkét oldalon, a nagyszünet előtti utolsó találat Katarina Tetemondova nevéhez fűződött (35-36).

Spanou kétpontosára három pécsi kosár is érkezett válaszul, amivel 41-38-ra mi jártunk előrébb. Czank kapta el a fonalat a zöldeknél, 10 pontnál járt a győriek válogatott játékosa. Nagy csata folyt a pályán, hiába vezettünk, a győriek sem adták fel, előbb kiegyenlítettek, majd a vezetést is visszavették (27. perc 45-47). Megfagyott egy időre az eredményjelző és a védekezés dominált ebben a periódusban, majd Brown verte meg ellenfelét egy-egyben, így a záró negyedre 45-49-el fordultak a csapatok.

A jól játszó Czank hárompontosával indult a záró felvonás, amivel hét pontra eltávolodott a Győr, de ennél jobban nem hagytuk őket meglépni, Sarah Imovbioh és Ruják Nóri találataival tartottuk magunkat. Óriási csata folyt a pályán, nagy energiákat emésztett fel a mieinktől a felzárkózás, kár volt Julie Vanloo hárompontosa után ugyanilyen értékű gólt beszedni a másik oldalon Spanoutól (52-57). Nehezen ment a támadás, mindössze Imovbioh egy büntetőjét jegyezhettük fel, míg a győriek lábra kaptak és már belül voltunk a három percen, amikor tíz ponton felülre tudták növelni előnyüket (53-64). Vezetőedzőnk utolsó idejét is kikérte, de a lendületbe kerülő zöld mezeseket már nem tudtuk megállítani. A folytatás egy hét múlva Kozármislenyben, december 22-én a Csata ellen zárjuk az esztendőt.

PEAC-PÉCS – CMB CARGO UNI GYŐR 64-71 (20-17, 15-19, 10-13, 19-22)
Pécs, 800 néző. V.: Cziffra, Vida, Rácz

PEAC-PÉCS: Vanloo 17/9 , Wentzel 7/3, Gémes-Sarok 8/6 , Tetemondová 10/6, Imovbioh 14. Csere: Tenyér -, Barnai 4, Ruják 4. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta
GYŐR: Brown 19/3, Raksányi 6, Török 5/3, Spanou 17/3, Krnjic 2. Csere: Nagy 2, Gray 10, Varga -, Czank 10/6. Edző: Milos Pavlovic, Patai Benjamin