A Sopron vezet a negyeddöntőben

2018. április 03.
A Sopron vezet a negyeddöntőben Sopronban harminc ponttal alulmaradt a PEAC-PÉCS a negyeddöntő párharc első mérkőzésén, folytatás pénteken Pécsett.
Talán a szokatlan, keddi időpont miatt, de nagyon lassan szállingóztak a nézők a soproni Arénába, a kezdésre alig 200 néző gyűlt össze. Jól belekezdett a Sopron, 2-2 után állva hagyta csapatunkat, egy 9-0-s sorozattal Milovanovicék 13-2-re elléptek. Csapatunk irányítójának, Sanja Mandicnak a bokasérülése okozott riadalmat, ami szerencsére nem bizonyult komolynak, vissza tudott állni a későbbiekben szerb légiósunk. Ellenállhatatlanul kosárlabdázott a Sopron az első játékrészben, nekünk a támadásainknál és a védekezésben is gondjaink voltak, Határ 2+1-e állította be a 29-15-ös állást az első tíz perc végén.

Pécsi kosarakkal indult a második felvonás, most Rasheed Rita kosár jó plusz büntető kombinációja volt soron, ezzel meg is adta a mieinknek az alaphangot, elkezdtük a felzárkózást. Labdákat és lepattanókat szereztünk, a soproniak pedig több hibát vétettek, a dobószázalékuk is leromlott. A negyed derekán az ebben a szakaszban remekül játszó Rasheed hárompontosával négy pontra zárkóztunk (33-29). Időt kértek a vendégek, de továbbra is határozott játékot nyújtottunk, Rasheed Rita újabb triplájával már csak egy volt közte (35-34). A nagyszünet előtti második időkérésüket követően stabilabbá vált a Sopron Basket, így 46-39-es hazai vezetéssel vonulhattak a csapatok az öltözőbe.

A második félidőre a legerősebb felállásban lépett pályára a Sopron, pillanatok alatt el is léptek, ráadásul a játékvezetők is elég egyoldalúan fújták a személyi hibákat, segítve ezzel a hazaiakat (amire egyébként nem is lett volna szükségük), míg a mieink csak szenvedték az ütéseket, 0-6-os faultarányt jegyezhettünk fel. Crvendakic szórta a hárompontosokat, ebben a felvonásban már a harmadikat, amivel 65-41-re jártak előrébb a zöld-sárgák. Támadásban teljesen elvesztünk, tíz perc alatt mindössze két akciókosárra és három büntetőre futotta, ez utóbbiakat is rossz százalékkal dobtuk, előfordult hogy kettesével hagytuk ki őket.

A záró játékrészben nem történtek csodák, a hazaiak jól megszórtak bennünket főleg a 6,75-ös vonalon túlról, míg a mi támadójátékunk továbbra sem tudott jól működni. A játékvezetők és mi is elfáradtunk, sokszor egyértelmű szabálytalanságok esetén sem fújtak a sípjukba, többnyire a mi kárunkra. A meccsben nem volt benne a végére kialakult harminc pont a két csapat között, ehhez kellett az, ami a harmadik negyedben történt, hogy az egyébként jól játszó soproniak egy számukra kedvező szélben vitorlázhattak. A párharc 1-0 a Sopron Basket javára, folytatás pénteken 18 órától Pécsett.

SOPRON BASKET – PEAC-PÉCS 85-55 (29-15, 17-24, 21-7, 18-9)
Sopron, 200 néző. V.: Papp, Minár, Hervay
Sopron: Fegyverneky 4, Dubei 9/3, Crvendakic 21/15, Milovanovic 17/6, Jovanovic 6. Csere: Határ 3, Salvadores 8, Turner 9, Czukor 6/6. Edző: Roberto Iniguez
PEAC-PÉCS: Mandic 11/3, Roberson 8/3, Rasheed 12/6, Vucurovic 4, Imovbioh 18. Csere: Wentzel -, Licskai 2, Szücs R. -, Demeter -, Szücs L. -. Edző: Gabriel Carrasco