A jobb játék reményében

2018. április 05.
A jobb játék reményében Pénteken 18 órai kezdettel folytatódik csapatunk számára a negyeddöntő párharca, a keddi, Sopronban elveszített találkozó után Pécsett mérkőzünk meg a Sopron Basket együttesével.
Aki ránéz a kedden este lejátszott, harminc pontos különbségű soproni győzelemmel záruló mérkőzés eredményére, kételkedhet abban, hogy azon az összecsapáson igenis voltak kifejezetten pozitív periódusaink is. Az első negyedben kialakult nagyobb különbséget a második negyedben sikerült majdnem teljesen eltüntetni egy harcos, pontosabb játékkal, ezt az etapot pedig meg is nyertük 24-17-re. A nagyszünet után – sajnos már nem először -, elveszítettük a fonalat, nehezen találtunk vissza a játék ritmusához, amit a rutinos, extra játékerőt képviselő hazaiak alaposan ki is használtak. A végére el is fáradó lányaink számára már csak a vereség mértéke volt kérdéses, a Sopron Basket pedig 1-0 arányban vezet a negyeddöntőben. A keddi mérkőzés után Pucz Péter statisztikái szolgáltak érdekességgel, ugyanis csapatunk kapitánya, Szücs Réka lett az a játékos, aki a legtöbb tétmeccsen lépett pályára a PEAC-PÉCS színeiben. Sopronban szám szerint 155. alkalommal került pályára, átadva a múltnak a decemberben távozott Raksányi Krisztina „rekordját”, aki 154-szer öltötte magára csapatunk mezét.

Sok idő nem maradt a Sopron elleni speciális felkészülésre, meglepetések kimunkálására, mert pénteken újabb összecsapás vár játékosainkra az EuroLiga Final Fourra készülődő soproniak ellen. Szerdán este fél kilenctől egy átmozgató edzést vezényelt Rasheed Ritáéknak Gabriel Carrasco vezetőedző és Jágity Csaba erőnléti edző, csütörtökön két edzés szerepel a programban, majd a mérkőzést megelőző délelőttön is egy órára labdát vesznek a kezükbe a játékosok. Pénteken este pedig igyekszünk megnehezíteni a soproniak dolgát, ehhez az kell, hogy amennyire lehet kiküszöböljük a hullámvölgyeket és az összecsapás nagyobb részében tudjunk koncentráltan játszani védekezésben és támadásban egyaránt. A hazai pálya most mellettünk van, sokszor bizonyították már Mandic-ék, hogy itthon jóval dinamikusabb teljesítményt tudunk nyújtani, és nem is olyan régen, február végén sikerült egy szoros mérkőzést vívni a zöld-sárgákkal. Miért ne sikerülne ezúttal is?