A legjobb négy közé jutásért játszunk csütörtökön

2023. február 15.
A legjobb négy közé jutásért játszunk csütörtökön A Magyar Kupa negyeddöntővel folytatódik csapatunk szereplése, a csütörtökön este 18 órai kezdettel Pécsett rendezett NKA UNIVERSITAS PEAC – BKG Prima Natura Szigetszentmiklós összecsapás győztese bejut a soproni négyes döntőbe.
Utoljára február 1-jén játszott mérkőzést csapatunk, amikor az Európa Kupás menetelés Franciaországban véget ért, miután a Villeneuve d’Ascq LM otthonában alulmaradtunk. A köztes időszakban Európa-bajnoki selejtezők zajlottak a kontinensen, így mindenhol szünetelt a bajnoki pontvadászat. Eredetileg először a Ludovika Csata otthonában léptünk volna pályára a szünet után, ám a Versenyiroda előbbre hozta a Magyar Kupa mérkőzéseit, így kerültek a negyeddöntők február 16-ra, a Sopronban megrendezésre kerülő négyes döntő pedig március 9. és 10. napjaira.

Jovan Gorec vezetőedzőnk kicsit óvatosan fogalmaz várakozásairól a BKG Prima Natura Szigetszentmiklós elleni negyeddöntő előtt: - Arra számítok, hogy ez a mérkőzés egy kicsit más lesz, mint a többi, mert nem játszottunk meccset majdnem három hete. Ráadásul nem is úgy szólt a terv, hogy most fogunk játszani, hanem csak márciusban, ezért kicsit hosszabb időre engedtük el pihenőre a játékosokat. Ennélfogva csak három edzésünk volt a kupameccs előtt, de ez nem kifogás. Akárhogy is, nagyon komolyan fogjuk venni a csütörtöki meccset, mert ott akarunk lenni Sopronban, és játszani az elődöntőben, majd a döntőben. Egy változtatás is történt a játékoskeretben a válogatott szünet alatt, érkezett egy új légiós. Ami az utóbbi meccseinket illeti, nem volt könnyű ennyire jó csapatok ellen játszani - köztük euroligással, illetve a francia listavezetővel -, és nem is az elvárt eredményt hoztuk, de tovább kell lépnünk. Sok mérkőzés van még előttünk, el akarjuk érni a célunkat, az Euroliga-indulást érő helyet a következő szezonra. Mindent meg fogunk tenni ennek érdekében, egy kicsit másként fogunk játszani, változtatunk pár dolgon, és megnézzük, hogy fest majd – vázolta a jövőbeni elképzeléseit a szakvezető.

Nincs semmi kétség afelől, hogy fontos időszak áll előttünk, ezekhez kapcsolódóan segíthet csapatunknak Jazmon Gwathmey. - Jaz Olaszországból érkezett, Puerto Ricó-i válogatottról van szó, aki komoly tapasztalattal rendelkezik. Sérülésből jön vissza, úgyhogy egy picit több időt kell hagynunk neki, de sokat várok tőle, ezért is döntöttünk a leigazolása mellett. Egyértelműen a segítségünkre lehet, különösen egy olyan helyzetben, mint a kupa elődöntő vagy döntő, illetve a rájátszásban is, vagyis a szezon legfontosabb meccsei során – fogalmazott új játékosunkkal kapcsolatban vezetőedzőnk.

Visszakanyarodva a csütörtöki meccshez, az esélyek mellettünk szólnak, már csak azért is, mert nincs egy hónapja sem, hogy Szigetszentmiklóson játszottunk ellenfelünkkel, a BKG otthonában kereken harminc ponttal 87-57 arányban győztünk. Ezen a mérkőzésen bőven játéklehetőséget kaptak a fiatalok is és minden játékosunk pályára lépett. A papírforma tehát pécsi győzelmet sejtet, ám minden bizonnyal becsúsznak hullámvölgyek, nehézségek, tekintve, hogy 16 napja játszott utoljára együtt csapatunk és nyilvánvalóan időre és türelemre van szükség Jazmon Gwathmey beépítéséhez is.

A mérkőzés előtt köszöntjük a vasárnap HEPP Kupát nyert csapatunkat, illetve az Európa-bajnokságra kijutó válogatottjainkat. Az NKA Universitas PEAC – BKG Prima Natura Szigetszentmiklós Magyar Kupa negyeddöntő csütörtökön este 18 órakor kezdődik, a belépés ingyenes.