Basket Landes
83 : 48

A tartásunk megmaradt Franciaországban

2019. november 27.
A tartásunk megmaradt Franciaországban Egy sokkal jobb csapat otthonában három kezdőjátékosunkat nélkülözve is megmaradt a tartásunk a végére, de megszorítani nem tudtuk a csoportelsőt Franciaországban. A FIBA Európa Kupa ötödik fordulójában Basket Landes – PEAC-PÉCS 83-48.
Foghíjas kerettel álltunk ki a franciaországi mérkőzésen, Szabó Fanni el sem utazott velünk, Wentzel Nóra és Bintou Marizy pedig betegség, illetve sérülés miatt maradt a kispadon már a bemelegítéskor, így a megszokott kezdőötösünkből hárman is hiányoztak. Zsúfolásig megtelt a Francois Mitterandról elnevezett sportlétesítmény a feldobásra, a lelátón többek közt egy fúvós zenekar is helyet foglalt és szinte az egész mérkőzésen muzsikáltak, ezzel is megadták az alaphangulatot. Az elején átrobogott rajtunk a francia gárda, 17-0-al indult a meccs, az első öt perben minden támadásukat góllal fejezték be Suarezék. A hetedik percben Hegedűs Janka büntetőivel szereztük meg az első pontjainkat, a zónavédekezésünkkel pedig egy picit lelassítottuk Hejdováékat, de így is csak négy pontot sikerült szerezni az első negyedben úgy, hogy 11-ből mindössze egy mezőnydobásunk talált célba a nyolc eladott labdánk mellett (22-4). Próbáltunk kiegyenlítettebbé tenni a játékot a második felvonásban, de továbbra is sok volt a hiba a játékunkban és nem egy dobásunkat már benn láttuk és mégis kiperdült a gyűrűből (24. perc 30-8). Cierra Bravard beütötte harmadik személyi hibáját is, Hejdova pedig két triplát is bevágott, a nagyszünetre pedig huszonnyolc ponttal vezetett a Landes. A legnagyobb probléma a dobóteljesítményünkben volt, csupán 12%-kal céloztunk az első két negyedben mezőnyből, míg odaát ez a szám 51% volt, viszont a lepattanók terén felvettük a harcot a franciákkal és az eladott labdáink számát is felére csökkentettük az első negyedhez képest.

10-0-al indult a harmadik negyed a franciák javára, majd végre – a helyszínt egyébként jól ismerő - centerünk, Cierra Bravard kilencedik kísérlete utat talált a gyűrűbe. Az amerikai center két éves ittlétét a meccs végén szép ajándékkal ismerte el a francia szurkolótábor. A játék képe sokat nem változott, hasonló volt a második negyedhez, kevés támadást tudtunk sikeresen befejezni (30. perc 65-22). A negyedik negyedre megjutalmazta a sors azt, hogy nem adtuk fel a nagy különbség ellenére sem, beesett az első sikeres hárompontosunk, Gémes-Sarok Nikolett nevéhez fűződött, majd csapatkapitányunk egy 2+1-es kombinációjával 73-32 lett az állás a 34. percben. Sőt, sikerült elbizonytalanítani a hazaiakat, a Basket Landes vált pontatlanabbá így egy 15-0-s sorozattal faragtunk a hátrányunkon (73-41). Ezt a negyedet 26-18-ra sikerült megnyerni, ami mindenképp dicséretes, de ebben a felállásban most ennyire futotta.

BASKET LANDES – PEAC-PÉCS 83-48 (22-4, 20-10, 23-8, 18-26)
Mont-de-Marsan, 2600 néző. V.: Diogo Martins (POR), Andrea Bongiorni (ITA), Chess Van Looy (BEL)

BASKET LANDES: Dumerc 2, Suarez 19/15, Ayim 10, Hejdova 12/12, Plouffe 7. Csere: Paget 7/3, Toure 19/3, Gaye 5, Marquet 2, Mason -. Edző: Julie Barennes
PEAC-PÉCS: Sánta 6, Horobets 4, Gémes-Sarok 9/6, Udodenko 5/3, Bravard 6. Csere: Ruják 4, Hegedűs 6, Kaposi 8. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta