A végén fordított a DVTK

2022. szeptember 13.
A végén fordított a DVTK A Sió Kupa nyitómérkőzését vívta csapatunk a DVTK Hun-Therm ellen, amelyet jó kezdés és háron negyedbeli jó játék után végül 81-65 arányban elveszítettünk.
Villámrajtot vett csapatunk a DVTK ellen, Wentzel Nóri duplája után Laczkó Sári talált be a 6,75-ön túlról. Kiss Virág találatával 0-9 állt az eredményjelzőn, jó ritmusú támadásokat vezettek a mieink, sok labdát szereztünk ellenfelünktől. A negyed derekán 2-11-nél kért időt a DVTK, amely ezt követően fokozatosan lendült bele a játékba a bronzérmes, így tíz perc elteltével 11-19 volt az állás. A kis szünet után az egyre inkább magára találó fehér mezes miskolciak kiegyenlítettek (26-26). Laczkó Sári mozdította el 29-29-nél csapatát, egy újabb remek triplával majd egy duplával 29-34-re alakította az eredményt. A nagyszünetre három pontos pécsi előny maradt (35-38).

A fordulás után nagy csata zajlott a parketten, a 25. percben először vezetett a DVTK (44-43). Ekkor még visszavertük a támadásaikat, továbbra is szoros volt az állás. A negyed utolsó perceiben büntetőkkel tudott előrébb lépni a több jó egyéni teljesítménnyel, és lényegében a tavalyi csapatára építő, jól kosárlabdázó DVTK, így egy pontos miskolci vezetésnél jött el az utolsó felvonás (57-56). Semmi nem akart összejönni nekünk az utolsó negyedben, a miskolci triplákkal jelentős előnyhöz jutottak Jovanovicék (35. perc 70-59), ami után nem tudtunk újítani. A DVTK-nál 13 pontnál járó Green pontozódott ki három és fél perccel a lefújás előtt, de túl sok volt a hiba a játékunkban és az összeszokottabb, a tavalyi játékkapcsolatokra építő DVTK végül magabiztosan megnyerte a mérkőzést.

DVTK HUN-THERM – NKA UNIVERSITAS PEAC 81-65 (11-19, 24-19, 22-18, 24-9)
Szekszárd, Vezette: Goda, Nagy V. Domokos.n
DVTK-HUN-THERM: Aho Nina 2, Bernáth 6/3, Bacsó 4, Jovanovic 18/6, Green 15. Csere: Kányási 17/6, Kiss 12/3, Oláh 2, Aho Tyra 2. Edző: Völgyi Péter, Ábrahám Márta
NKA UNIVERSITAS PEAC: Laczkó 11/9, Wentzel 7, Calhoun -, Burdick13, Kiss 18. Csere: Simon 9/9, Szücs 3, Sanchez 2, Olawuyi -, Kaszás-Pap. Edző: Jovan Gorec, Iványi Dalma, Kmezic Daliborka

Jovan Gorec: – Kemény mérkőzés volt. Még csak tizenegy napja dolgozunk együtt, ez meglátszik a teljesítményünkön, nem vagyunk még meccskondícióban. Jól kezdtünk, az első félidőben jól is játszottunk, de elemeznünk kell, hogy a második félidőben mi volt a probléma, miért estünk vissza. Ezen kell javítanunk és dolgoznunk.