82 : 69
PINKK Pécsi 424

A végére lett nagyobb a különbség

2021. szeptember 15.
A végére lett nagyobb a különbség Szerda este hatodik felkészülési mérkőzésén lépett pályára csapatunk, amely szoros meccsen végül 82-69 arányban győzte le a PINKK Pécsi 424 gárdáját.
Csapatkapitányunk, Sarok Nikolett ezúttal sem lépett pályára, még a Sió Kupán sérült meg a bokája, illetve Chelsea Nelsonra sem számíthatott Csirke Ferenc vezetőedző, amerikai játékosunk kisebb betegség miatt hagyta ki a találkozót. Bekerült a kezdőcsapatba négyes poszton Csényi Anna, aki a Rátgéber Kosárlabda Akadémia növendékeként idén csatlakozott a felnőtt csapathoz. Ezúttal bőven kapott lehetőséget, 24 percet töltött a pályán, bedobta mind a négy büntetőjét, összesen 8 pontig jutott és öt lepattanót is betett a közösbe. Jól tartották magukat a vendégek az első két játékrészben, ám palánk alatti fölényünk ismét csak kimagaslott, Kiss Virágot rendre csak szabálytalanságok árán tudták megállítani Zsilinszkiék, akik összesen 17 alkalommal szabálytalankodtak válogatott centerünk ellen. A PINKK-nél Bozica Mujovic emelkedett ki, de Jáhni Zsófia és Tenyér Zsófia is tíz pont fölé jutottak. A 36-31-es első félidőt követően a harmadik negyedben kiegyenlített játék folyt a pályán, rengeteg büntetőt dobhattak a csapatok. A záró felvonást talán jobban bírtuk erővel, mint az ugyancsak kissé foghíjas vendégcsapat, a PINKK egyre inkább elfáradni látszott. A végén tizenhárom pontos PEAC-PÉCS sikert könyvelhettünk el, 82-69 arányban győztünk. A görögországi Európa Kupa selejtező előtti - a program szerint - utolsó edzőmeccset csapatunk szombaton délután játssza Kozármislenyben.

PEAC-PÉCS - PINKK Pécsi 424 82-69 (19-16, 17-15, 23-22, 23-16)
PEAC-PÉCS: Szücs 2, Wentzel 13/3, Marshall 19/6, Csényi 8, Kiss 25. Csere: Selcova -, Laczkó   -, Brajkovic 2, Dudásová 13/6. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron
PINKK Pécsi 424: Mujovic 18, Engelman 5/3, Révész 6, Jáhni 15/6, Kovács 2. Csere: Vincze – Horváth 4, Tenyér 12/3, Zsilinszki 4, Borbás 3/3. Edző: Vanja Miljkovic, Frano Radan.