A Diósgyőr ma jobb volt

2014. január 27.
A Diósgyőr ma jobb volt Az első félidőben tartotta magát a Pécs, majd a rossz harmadik negyed eldöntötte a találkozót a DVTK javára.
A PEAC ugyan mindenképp a legjobb magyarként zárja a KEL alapszakaszát, ám a csapat úgy utazott Miskolcra, hogy mindenki tudta, a bajnokság későbbi szakaszában nagyon sokat érhet egy esetleges győzelem az egyre jobb formába lendülő DVTK ellen. A Pécs nem a megszokott kezdő ötösével lépett pályára, hiszen itthon maradt a december óta sérüléssel küszködő, nagyon keveset edző LaToya Williams, Ieva Kublina pedig egyéni rehabilitációs programja után csatlakozik a csapat edzéseihez. Az ő távollétükben Nagy-Bujdosó Nóra és Horváth Lilla kezdett magas poszton. A lelkes, hóban-fagyban csapatukat elkísérő PEAC-szurkolók örülhettek jobban az elején, 3 perc alatt 2-8-ra vezetett a Pécs Kaposi büntetőivel. Raven és Tobin révén viszont egyenlített a DVTK. 2 perccel a negyed vége előtt Jansone 4 pontra növelte a Miskolc előnyét (14-10). Nagy-Bujdosó dobta az egyenlítő kosarat (15-15), majd Raven talált be. A Miskolc időkérése után támadóhibát vétettek a hazaiak, 1 másodperccel a vége előtt Zseljko Djokics időt kért, Nevena Jovanovic pedig szenzációs passzot adott a palánk alá Nagy-Bujdosónak, aki kosárra váltotta azt. Ezzel 17-19-re nyerte az első negyedet a PEAC.

A 2. negyed Kiss Virág kosarával indult, Sverissdottir pedig beütötte a harmadik faultját is. Bálint Réka büntetőivel 20-21-re zárkózott a Miskolc, a negyed közepén pedig Tobin egyenlített (23-23). Raven 10. pontja egyben a vezetést is jelentette a hazaiaknak. Fokozatosan lépett el a DVTK, többször 5 pontos előnyre tettek szert a hazaiak, míg a PEAC Jovanovic és Reid révén tartotta magát. Jamaikai kisemberünk pontos büntetőivel 30-29-re módosította az eredményt, így a félidőben egyetlen pont volt a PEAC hátránya.

Míg az első félidőben egy tripla sem esett, a második félidő Jansone hármasával indult. A DVTK zónavédekezése alaposan megfogta a pécsieket, hiszen a külső dobások nem sültek, gyorsindításgólokat nem engedett a miskolci védelem, centerposzton pedig két sokat küzdő, ám rutintalan fiatallal állt fel a Pécs. 35-29-nél Zseljko Djokics időt kért, ám az első pécsi pontra 4 és fél percet kellett várnia. Raksányi volt eredményes, ezzel 6 pontra zárkózott a PEAC (37-31). A miskolci pontgyár azonban beindult, a hazaiak kihasználták palánk alatti előnyüket, Raven pedig nagyszerű teljesítményt nyújtott. 44-33 után született a második pécsi kosár, egy perccel a negyed vége előtt. Erre viszont Czank triplával felelt, Raksányi Kriszta pedig hiába hozta 10 pontra csapatát, Raven az utolsó másodpercben félpályáról elképesztően demoralizáló triplát dobott a negyedben mindössze 8 pontig jutó Pécsnek (50-37).

Az utolsó negyed elején Reid 2+1-gyével 50-40-re jött fel csapatunk, ám kipontozódott Kaposi Pálma, ezzel magas poszton még kevesebb cserelehetősége lett Zseljko Djokicsnak. Raksányi megszerezte a PEAC első tripláját, ám a 9 pontos határon belül nem tudott lépni a Pécs (52-43). Az utolsó negyed második felétől már látszott, hogy a győzelem elúszik, egy időkérésnél vezetőedzőnk az egészpályás letámadás mellett önbizalmat próbált önteni a PEAC-ba, valamint felhívta a fekete-fehér játékosok figyelmét arra, hogy a 24 pontos különbségen belül kell maradniuk. A vége 63-47-es miskolci győzelem lett. A küzdés ezen az estén sem hiányzott a Pécsből, ám a rossz dobószázalék megbosszulta magát. A PEAC legeredményesebbje a 13 pontot szerző Maurita Reid volt, a hazaiaknál Raven ért el dupla-duplát 20 ponttal és 10 lepattanóval. A PEAC a vereség ellenére megtartotta vezető pozícióját, a Miskolc azonban előrébb lépett a tabellán, és a címvédő Sopront a harmadik helyre szorította.

Aluinvent DVTK Miskolc: Bukovszki 5, Raven 20/3, Czank 5/3, Jansone 14/3, Sverrisdottir 5 cserék: Tobin 6, Dubei 2, Bálint 2, Vincze -, Horváth B. 2, Szabó B. -, Szabó P. 2.

PEAC-PÉCS: Reid 13, Fűrész-, Jovanovic 8, Horváth-, Nagy-Bujdosó 10 cserék: Raksányi 9/3, Orozovic 2, Kaposi 3, Kiss 2, Pap-, Nagy-.