A Győr nyerte a rangadót

2014. október 25.
A Győr nyerte a rangadót Az első negyed pécsi üresjárata után végig fej-fej mellett haladt a két csapat, az utolsó két percben tudott csak elszakadni a Győr, aki 75-85-re nyerte a rangadót.
A mérkőzés előtt az a ritka betegségben szenvedő kisfiú mondott köszönetet Vajda Annának, akinek a Győr kiváló játékosa az Ice Bucket Challange keretén belül adakozott. A találkozó Tina Jovanovics jó ütemű közbenyúlásaival indult, többször pöckölte el a labdát, majd látványosan szerelte Vajda Annát. Ennek ellenére az első kosarat Vajda szerezte, melyre Natalie Hursttől érkezett válasz tripla formájában. Radocaj, Vajda és Laklóth könnyen utat találtak a pécsi gyűrűig, 3-8-as állásnál Zseljko Djokics időkéréssel igyekezett megtörni a győriek lendületét 2 és fél perccel a feldobás után. Tina Jovanovics törte meg a kosárcsendet, de Radocaj a túloldalon 5 pontot szórt zsinórban, Laklóth újabb találatával pedig 10 pontra nőtt a Győr előnye (5-15). A lepattanók megszerzásáben sem jeleskedtek ekkor a pécsiek, a helyzet javítása érdekében a 6. percben pedig Zseljko Djokics Destiny Williamset is pályára küldte. A PEAC büntetőkből próbált 10 ponton belül kerülni, 2 perccel a negyed vége előtt pedig Natalie Hurst fújt riadót, és vette hátára csapatát: 2 triplájával 5 pontra csökkent a különbség (15-20). Kiss Virág akkora sapkát osztott ki, ami elég lenne egészen tavaszig, Sanja Orozovics duplájára viszont egy utolsó másodperces triplával válaszolt Horváth Krisztina, ezzel 17-26-ra vezetett a Győr.

A 2. negyed elejét megnyomta a PEAC, Nevena Jovanovics és Sanja Orozovics kosarai után, 23-28-nál időt kért Völgyi Péter. Radocaj a 11. kosarát is értékesítette, a pécsi magas sor, Tina Jovanovics és Kiss Virág azonban feltüzelte a közönséget, és 1 pontra hozta a PEAC-ot a Győrtől (29-30). Török Ágnes hárompontossal vágott vissza, a remekül játszó Kiss Virág középtávolijával és Nevena Jovanovics pontos büntetőivel viszont a 24. percben egyenlített a Pécs (33-33). Raksányi büntetőivel a vezetést is megszerezte az első negyed óta rengeteget javuló PEAC, ám a Győr remek ritmusban szórta a triplákat, ezúttal Czirják Noémi vette vissza a vezetést egy trojkával (35-36). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol a pécsiek vezettek 3 ponttal, hol a Győr szerzett előnyt. Hurst negyedik triplájának tapsolhatott a pécsi szurkolótábor, és Destiny Williams is betalált Natalie álompasszából (44-42). A félidei eredményt Vajda büntetői és Laklóth duplája alakította ki, két pontos győri vezetéssel mehettek szünetre a csapatok.

Raksányi két büntetőjével gyorsan egyenlített a PEAC, Laklóthot viszont nem tudta kivédeni Kiss Virág, ahogy Czirják Noémi is csak sportszerűtlen faulttal tudta megállítani Nevena Jovanovicsot. Laklóth újabb triplával növelte pontjai számát, a Győr viszont 4 perc alatt bónuszba került, Neca és Sajna büntetőivel ismét átvette a vezetést a Pécs (54-53). Laklóth és Czirják vezették a győri gárdát, utóbbi szinte hibátlanul célzott, 2. triplájával 5 pont lett ismét a Győr előnye (55-60). Zseljko Djokics időt kért, a PEAC-nak sikerült közelebb lopnia magát, a negyedet pedig Kiss Virág duplája zárta (59-62).

Tina Jovanovics büntetőjével indult a záró játékrész, majd a túloldalon sapkát osztott a szerb center. Kiss Virág támadólepattanót tett vissza, és ezzel egyenlített (62-62). A győri oldalon Takács Kata szerzett kosarat, Raksányi remek triplájával azonban ismét a Pécsnél volt az előny (65-64). Tina Jovanovics dobás közben faultolta Takácsot, aki így 3 pontot szerzett, centerünk viszont ezzel kipontozódott a 34. percben. Helyére Destiny Williams lépett, aki a túloldalon szintén 2+1-gyel vezette észre magát (68-69). A Győr 6-2-es rohama után Zseljko Djokics időt kért (70-75). Sanja Orozovics szerzett duplát, Vajda Annát viszont egyre nehezebben tartották a fekete-fehérek. Raksányi kulcspillanatban talált be újra távolról, ezzel 3 pontra csökkent a pécsi hátrány (75-78). Vajda büntetőzhetett Kiss Virág faultja után, 75-80-nál, 2 perccel a vége előtt Zseljko Djokics időt kért. Czirják Noémi maradt üresen a sarokban és 3. tripláját is bedobta, ezzel megpecsételve a mérkőzés sorsát. Horváth Krisztina büntetői még bementek, így 10 pontos különbség alakult a végére. A végig kiélezett rangadót 75-85-re a Győr nyerte, élve a PEAC hibáival.

PEAC-PÉCS-CMB CARGO UNI Győr 75-85
(17-26, 27-20, 15-16, 16-23)
Pécs, 1000 néző
Játékvezetők: Cziffra Cs., Jakab L., Minár L.

PEAC-PÉCS: Hurst 14/12, Raksányi 12/6, Nevena Jovanovics 10, Kaposi Pálma -, Tina Jovanovics 13 cserék: Kiss 10, Orozovics 11, Raus-, Williams 5, Szücs-.
Edzők: Zseljko Djokics, Borisz Maljkovics

Kipontozódott: T. Jovanovics (34.p.)

CMB CARGO UNI Győr: Radocaj 16, Takács K. 8, Horváth K. 9/3, Laklóth 19/3, Vajda 15 cserék: Czirják 15/9, Török 3/3, Mansaré-.
Edzők: Völgyi Péter, Jakab Máté

Zseljko Djokics: Szeretnék gratulálni a Győrnek a győzelemhez. Nagyon jól kihasználták a hibáinkat és azt, hogy még mindig építkezési fázisban vagyunk. Messze vagyunk még attól, ahogy szeretnénk játszani, több játékosunkat be kell még építeni, különösen Destiny Williamset. Nagyon kemény meccs volt, amit ha megnyertünk volna, most nagyon boldogok lennénk. De látszik, hogy még nagyon puhák vagyunk, 46 pontot kaptunk az első félidőben hazai pályán, ami rengeteg. Az utolsó negyedben szétestünk, ezért tudott nyerni a Győr.

Völgyi Péter: Mindkét csapat alakulóban van még, későn csatlakoztak mindkét oldalon. Nagyon kellemetlen ellenfelek voltunk a PEAC-nak, és zónával kihúztuk kipontozódás nélkül a 40 percet. Ez nagyon értékes győzelem számunkra, számomra pedig különösen, hiszen 17 évig dolgoztam Pécsett, de több játékosom hasonló cipőben járt. Ez megerősítés, hogy jól dolgozunk. A PEAC-ban és nálunk is a fiatal játékosok dominálnak, ez hosszú távon nagy nyereség lesz a magyar kosárlabdának.