A bronzért játszhatunk a KEL-ben

2014. március 06.
A bronzért játszhatunk a KEL-ben A végjátékot jobban alakító Sopron jutott döntőbe a Közép-európai Liga kassai Final Fourján, így a PEAC-PÉCS a bronzért játszik péntek délután.
Több volt ebben a meccsben, és emiatt csalódottak lehetnek a pécsi lányok, és akik követték az együttes kassai KEL-elődöntőjét. Helyenként remekül játszottak, volt, hogy 8 ponttal is vezettek Nagy-Bujdosóék, akik a harmadik negyedben hosszú gólcsendjük miatt elveszítették a mérkőzés irányítását. A záró játékrészre újra összekapták magukat a pécsiek, és egyenlítettek, ám 52-52 után csak a Sopron, vagyis csak Fegyverneky Zsófi dobott gólt, így nyert az esélyesebb zöld-sárga csapat, és ők vívják az aranycsatát Kassán. Ennek ellenére volt perspektíva a pécsiek játékában, ami jó jel lehet a végjátékra.

A PEAC-PÉCS második éves első osztályú történetében a második nemzetközi négyes döntőjét játszotta, a tavaly tavasszal harmadik helyet hozó Adria Liga után ezúttal a Közép-Európai Liga négyes döntőjében, jóval erősebb csapatok ellen volt érdekelt. A pillanatnyilag talán legerősebb ellenfél, a bajnoki címvédő Sopronnal szemben az előjelek nem voltak a legjobbak, de a már ismert nehézségek ellenére remek első tíz percet produkáltak a fekete-fehérek. Igaz ugyan, hogy az előbb lábra kapó, rutinosabb Sopron Ciglar trojkájával 7-2-re is vezetett, de egy igazán kiváló, 12-0-s sorozattal nagyot fordított a játék képén Zeljko Djokic csapata. Nagy-Bujdosó, Bishop és Jovanovic termelték a pontokat, és ha a büntetőket egy kicsit jobban dobják a mieink, a 18-14-es előnynél nagyobbra is szert tehettek volna.

A második tíz percre sem lehet panaszunk, végig vezettünk, elsősorban azért, mert a triplákat ragyogóan dobtuk ekkor, Nagy-Bujdosó például a negyediket vágta be a 18. percben, így 29-21 volt az előny. A negyed végére feljött a Sopron 3 egységre, de a harmadik negyedet egyértelműen jobban kezdő PEAC Abby Bishop kosarával a 22. percre 38-30-ra vezetett. Sajnos azonban ekkor megtört a játék, elsősorban a támadások váltak pontatlanná, a triplák kifelé pördültek a gyűrűből, a lepattanókat a Sopron szerezte meg, és bár elég sokáig nem tudták átvenni a vezetést, Fegyverneky dobása csak utat talált a pécsi kosárba, így 40-38-nál már ellenfelünk járt előrébb. Hat percig kellett kosár nélkül futni az eredmény után a mieinknek, de volt még ekkor visszaút, hiszen Reid büntetői megtörték az átkot, és miután Nevena Jovanovic ellen sportszerűtlen hibát vétettek, a sikeres büntetőkkel 2 pontnyira jöttünk fel (44-42).

Nagyon sokat tudott volna a támadójáték repertoárján segíteni a betörés-specialista Orozovic, de sérülés miatt nélkülözni kellett őt, ellenben Bishop 2+1-e után átvettük a vezetést. Nagy tripla párbaj alakult ki a záró negyed derekán, ám ezúttal ellenfelünk jött ki belőle jobban. A 35. percben 52-52-nél még együtt voltak a csapatok, ám ezután a rutin és az egyéni klasszisok a soproniak oldalára billentették a meccset. Fegyverneky duplája után egy olyan trojkát dobott, amely legalább 8 méterről vágódott a gyűrűnkbe, és ez el is döntötte az elődöntőt. Nagy csatában nyert a Sopron, de a PEAC játékáról azt lehetett látni, hogy van perspektíva benne, ha a most nélkülözött játékosok is rendelkezésre állnak, és együtt dolgozik kellő időt a gárda.

Uniqa Euroleasing Sopron – PEAC-PÉCS 59-52 (14-18, 14-13, 16-11, 15-10)
Kassa, 400 néző.
Sopron: Ciglar 9/9, Fegyverneky 19/9, Faris 4, Hawkins 5, Krnjic 6. Csere: Simon 6/6, Zsovár 4, Tetemondová 6, Stankovic -.
PEAC-Pécs: Raksányi 7, Reid 10/3, Jovanovic 9/3, Bishop 13/3, Nagy-Bujdosó 13/12. Csere: Kublina -, Nagy D. -, Kaposi -, Raus -, Szücs -.

Igor Polenek: Gratulálok mindkét csapatnak, nagy taktikai csata volt! Nagyon jó érzés, hogy egy ilyen erős ligában, mely véleményem szerint a legjobb öt között van Európában, ott lehetünk a döntőben! Nagyon nehéz menetelés közepette vagyunk, igyekszünk mindig az aktuális mérkőzésre koncentrálni, de nem egyszerű, mivel egymást érik a fontos megmérettetések. A mai napon a PEAC kiválóan védekezett, mi pedig nem támadtunk igazán jól, de a lényeg, hogy holnap az elsőségért léphetünk pályára. Ha a papírforma érvényesül, akkor a Kassa lesz a döntőben az ellenfél, akiket nagyon embert próbáló feladat egy szezon során háromszor is legyőzni, de mindent meg fogunk tenni ezért!

Zeljko Djokic: Gratulálok a Sopronnak és csapatomnak is! Taktikailag nagyon jól teljesítettünk, de sajnos a harmadik negyedben nem figyeltünk eléggé a lepattanók begyűjtésére, és ezzel nem csak pontokat, hanem önbizalmat is adtunk ellenfelünknek, aki nagyon jól semlegesítette egyik kulcsemberünket, Reidet. A másik döntő elem a soproniak zónája volt, ami ellen sokáig nem találtunk be. Ezzel együtt elégedett vagyok a csapat mai teljesítményével!

Fegyverneky Zsófia: Nagyon boldogok vagyunk, hogy ott lehetünk a döntőben! Nagyon jó ötlet volt létrehozni ezt az erős ligát, mely igen hasznos volt! A PEAC egy nagyon jó állománnyal rendelkezik, és remekül erősítettek azokon a posztokon, ahol sebezhetőek voltak. A zónájuk ellen nem találtuk a ritmust az első félidőben, de a szünet után már nem volt gond. Készülünk a döntőre!

Nagy-Bujdosó Nóra: Csalódott vagyok kicsit a vereség miatt, de ugyanakkor elégedett is a játékunkkal. Működött a taktikánk, és a két új ember beépítése terén is előre léptünk. A harmadik negyedben túl sok második esélyt adtunk a soproniaknak, mely végzetes volt. De jó úton járunk!