A bronzért játszunk vasárnap az MTK-val, a döntőben Győr - Celje

2014. október 11.
A bronzért játszunk vasárnap az MTK-val, a döntőben Győr - Celje A napokban összeállt keretű PEAC-PÉCS alulmaradt az összeszokott, jól játszó Celje ellen 56-78 arányban. Vasárnap 15 órakor a bronzmeccs vár csapatunkra.
Az I. Fűzy Ákos Nemzetközi Emléktornán a PEAC-Celje nyitótalálkozó feldobását a legendás tréner özvegye, Anikó végezte el. A PEAC-PÉCS-nél pályára lépett a tegnap érkezett Nevena Jovanovic, Zseljko Djokics azonban nem számíthatott Destiny Williamsre, valamint a junior mérkőzésen kisebb sérülést szenvedett Kaposi Pálmára. A Pécs pontatlanul kezdett, másfél perc kellett az első hazai kosárig, amely Tina Jovanovic révén született meg. A pécsiek játékát viszonylag könnyen olvasták a szlovénok, a másik oldalon viszont könnyű kosarakat szereztek első sorban a rutinos Euroliga-játékos Erkic és a fiatal tehetség Gajic révén. 7-12-nél Zseljko Djokics időt kért, Tina Jovanovic pontjaival pedig megkezdte a felzárkózást csapatunk. Raksányi két büntetőivel egy perccel a negyed vége előtt egy pontra zárkózott a Pécs, ám két gyilkos triplával a Celje visszaállította a nagyobb különbséget (17-22.

A második negyed Tina Jovanovic kosarával indult, a pécsiek kosaraira viszont rendre érkezett szlovén válasz. A negyed közepén Hurst passzát Pap Regina váltotta gólra, így 4 pontra csökkent a PEAC hátránya (30-34), az akciót Celje-i időkérés követte. Abramovic triplával hűtötte le a kedélyeket, a szlovénok pedig továbbra is több könnyű kosarat szereztek és távolról is pontosabban céloztak, míg a pécsi oldalon sok hiba csúszott a játékba. Abramovic találata zárta a negyedet, mellyel 10 pontra nőtt a differencia (33-43).

Raksányi duplájával indult a második félidő, a tíz pontos különbséget azonban nem csak tartani, de növelni is tudta a Celje. A kívülről is jól célzó együttes Dojkic hármasával 41-56-ra vezetett már a negyed vége előtt 3 perccel, a lepattanóharcban pedig szintén vezettek a szlovének. A játékrész vége 45-62 lett Lisec kosarával.

A PEAC-ból Tina Jovanovic-hoz és Raksányi Krisztához kevesen csatlakoztak pontszerzésben, míg a Celjénél az utolsó negyedben már négy játékos tartott tíz pont fölött. A különbséget nem tudta tartani a Pécs, aki legponterősebb játékosát is elveszítette, hiszen az addig 19 pontot szerző Tina Jovanovic a 36. percben kipontozódott. A végeredményt Kiss Virág büntetője állította be, a meccs vége 56-78 lett a Celje javára. „Holnap javítunk!” – üzenték a lányok a szurkolóknak. Szombaton a bronzmérkőzésen lép pályára csapatunk 15 órától a Győr-MTK mérkőzés vesztese ellen.

A mérkőzés után a torna megnyitóján emlékeztek Fűzy Ákosra, a győri csapat pedig zászlót helyez el mérkőzésük után a mesteredző nemrég felavatott emléktáblájánál.

PEAC-PÉCS-Athlete Celje 56-78 (17-22, 16-21, 12-19, 11-16)
PEAC-PÉCS: Hurst 6, Raus 2, Orozovic 3, T. Jovanovic 19, Kiss 5 cserék: Raksányi 14, N. Jovanovic 2, Pap 5, Szücs -.
Athlete Celje: Abramovic 14/6, Erkic 16, Dojkic 8/3, Jakovina -, Gajic 20 cserék: Lisec 11, Ocvirk 3/3, Prezelj 6, Lesek-, Miseljio-.

Kipontozódott: T. Jovanovic (36.p.)

Zseljko Djokics:Gratulálok a Celjének, ma nagyon jól játszottak. Látszott rajtunk, hogy régóta együtt vannak. Jó ritmusban kosárlabdáztak. A mi csapatunk tegnap találkozott teljes kerettel először, és a mai meccset nagyon puhán kezdtük. Ezt mutatja az is, hogy az első negyedben mindössze 2 személyi hibánk volt. A második félidőben főleg lepattanó-szerzésben múlt felül bennünket ellenfelünk. megérdemelten győzött a Celje.

A másik elődöntőn a győri csapat egy hajtós, triplazáporos mérkőzésen is érvényesíteni tudta a papírformát:

CMB CARGO UNI Győr - MTK Budapest 87-72 (28-17, 23-15, 17-24, 19-16)
UNI Győr: Vajda 24/12, Czirják 15/6, Horváth 15/9, Mansaré 13, Laklóth 7/3, Takács 5, Koch 5, Török 3, Nagy -, Lázsló -
MTK Budapest: Medgeyi 17/6, Orsó 12/9, Turóczi 9/3, Vincze 8, Baksa 6, Semsei 6, Böröndy 5, Barnai 4, Szabó 3/3, Orbán -, Zsilinszki -,