A centerek napja volt

2016. január 09.
A centerek napja volt Huszonegy pontos győzelemmel kezdte az évet csapatunk, amely a Vasas otthonában nyert 70-49-re.
Ebben a szezonban minden egyes meccsre oda kell figyelni, különben kellemetlen meglepetések érhetik a kicsit kiengedő csapatokat. A PEAC-Pécsre ugyan könnyűnek tűnő feladat várt az első 2016-os bajnokiján, hiszen az utolsó előtti Vasas otthonába látogatott, ám a hazaiak az első negyedben jelezték, hogy nem csak asszisztálni akarnak a vendéggyőzelemhez – ezt a tíz percet némi meglepetésre meg is nyerték. De többre természetesen nem futotta tőlük. A palánk alatt ugyanis végig nagy fölényben voltunk, s amint elkapta a fonalat Roberto Hernandez együttese, rögtön egyre nagyobbra nőtt a különbség. Bár sérülés miatt Zele Dorina és Raus Vivien sem játszhatott, s hasonló okból kifolyólag Bozóki Bettina végig a padon maradt, a PEAC-Pécs végül magabiztos, huszonegy pontos sikert aratott.
Csapatunkban két center, Destiny Williams és Dragana Sztankovics volt a legeredményesebb, előbbi 18, utóbbi 17 pontot szerzett, ráadásul mindketten elcsíptek 12–12 lepattanót is.
– Nem kezdtük jól a mérkőzést, de a második és az utolsó negyedben tíz pont alatt tudtuk tartani ellenfelünket – értékelt Roberto Hernandez. – Ez a védekezés volt az egyik kulcs a győzelemhez, a másik pedig az, hogy támadásban a palánk alatt dominálni tudtunk.

Vasas–PEAC-Pécs 49-70 (21-20, 8-17, 13-19, 7-14)
Női kosárlabda NB I. Vasas: Czirják 3, Farkas 7/3, Adamecz 14/3, Zsilinszky 8, Dobos 6. Csere: Cymmer 1, Bajnóczi 4, Tóth T. 6, Solymosi, Gundel-Takács, Wéber. Vezetőedző: Halmai Gábor. PEAC-Pécs: Pedrals 6/3, Raksányi 9, Parks 4, Kaposi 5, Williams 18. Csere: Sztankovics 17, Szücs 1, Fűrész 5, Gorjanácz 5/3. Vezetőedző: Roberto Hernandez.