A harmadik meccs dönt a döntőről

2015. március 30.
A harmadik meccs dönt a döntőről A PEAC szoros végjátékban maradt alul 76-70-re a DVTK otthonában, így a csütörtöki, pécsi meccs dönt a döntőbe jutásról.
A DVTK-PEAC elődöntő jó háromnegyed csarnoknyi miskolcit mozgatott meg, a diósgyőri fociszurkolók pedig egy szektornyi piros-fehér zászlóval készültek a találkozóra. Mindkét csapat idegesen kezdett, de két kimaradt miskolci centergól után Abby Bishop szerezte a mérkőzés első pontjait a 2. percben. A pécsi oldalon az első kosarat Nevena Jovanovics jegyezte, majd újabb percnyi kapkodás után Allison talált be (4-2). Coulibaly az 5. percben kapta meg második személyijét, de egy perccel később Tina Jovanovics is begyűjtötte 2. hibáját, viszont az ő pontjaival szerzett először vezetést a PEAC (4-6). Hurst duplája után viszont a DVTK sorozata következett: Rasheed dobott könnyű kosarat, majd Abby Bishop is ziccert dobhatott, közben ráadásul az épp beálló Sanja Orozovics faultolta Szécsit. Az Amerikából hazatérő válogatott az első büntetőjét értékesítette, a második kipattant, a lepattanót viszont Bishop azonnal kosárra váltotta (12-8). A buta fault után Orozovics támadásban kompenzált, és a negyed végéig csak ő szerzett kosarat a PEAC-ból, számszerűen nyolcat, Sanja kiharcolt faultjaival és hibátlan büntetőzésével próbálta tartani magát a Pécs. A túloldalon viszont Rasheed Rita többször maradt üresen a kelleténél, ő is nyolc pontot tett hozzá a DVTK pontjaihoz, közte két triplával. A negyed vége 23-16 lett a Miskolc javára, az utolsó pillanatokban pedig Szécsi beütötte 3. faultját is.

A 2. negyedet sokkal határozottabb játékkal kezdte a PEAC-PÉCS, Neca Jovanovics betörése után Hurst megszerezte a csapat első tripláját, ezzel egy pontra zárkózott a vendégcsapat (23-22). Rasheed őrzésével még mindig akadtak gondok, ám a pécsiek ausztrál irányítója is egyre jobban ráérzett a gyűrűre, a 14. percben, második hármasával 25-27-re vezetett a Pécs. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd egy pontos pécsi vezetés után a DVTK produkált egy 6-0-s szériát (34-29). Hat pontra is elhúzott a Miskolc (36-30), de a PEAC egy pillanatig sem adta fel, Zseljko Djokics időkérése után Raksányi gyötörte a labdát a gyűrűbe. Czank triplát szerzett, de Allison büntetője után Neca Jovanovics is hármassal felelt, így a félidő vége 40-35 lett a DVTK javára.

A 3. negyed elején gyorsan elhúzott a Miskolc 9 pontra Coulibaly és Allison kosaraival (44-35), ám újabb nagy pécsi feltámadás következett: Nevena Jovanovics két, Destiny Williams egy triplát szerzett, ezzel egyenlített a PEAC (44-44) a 24. percben. Négy hazai pont következett, de Natalie Hurst és Destiny Williams újra egalizált, utóbbi triplával (48-48). A negyed vége Abby Bishopé volt, pontjaival 57-52-es vezetést szerzett a Miskolc.

Az utolsó negyedet is az ausztrál klasszis kosara indította, a PEAC viszont egy 6-0-s sorozattal egy pontra megközelítette a hazaiakat (59-58). Czank duplája után videóbíró miatt állt a játék, a pécsiek szerették volna, ha Sanja Orozovics büntetőt dobhat, ám a játékvezetők végül oldalbedobást ítéltek. Bishop újra betalált, míg a túloldalon Tina Jovanovics ziccerei kimaradtak a két ikertorony, Bishop és Coulibaly árnyékában. 63-58-nál, 4 perc 40-nel a vége előtt Zseljko Djokics időt kért, majd Pap Regina próbált harcolni a palánkok alatt a DVTK centerpárosával, de egy csúnya könyökös után le kellett cserélni játékosunkat. A következő egy perc pont nélkül telt mindkét oldalon, eztán pedig újabb pécsi idő következett. A parádézó Abby Bishop 2+1-jével 66-58-ra ment a Miskolc, ám a PEAC-os lányok továbbra is nagy szívvel küzdöttek a győzelemért. Tina Jovanovics jutott két büntetőhöz, melyből egyet értékesített, majd Natalie Hurst dobott egy triplát gyakorlatilag a világ végéről, mellyel 4 pontra hozta csapatát (66-62). Allison gyorsindításgólja után a következő pécsi támadásnál faultolt, majd egy technikait is kiharcolt az amerikai légiós. Tina Jovanovics kulcsfontosságú büntetői kimaradtak, a technikaiért viszont Hurst értékesítette a büntetőt, majd Neca Jovanovics szerzett ziccert (68-65). 1 perc 34-gyel a vége előtt Lopez időkérése után Allison maradt egyedül és volt pontos középtávolról, de Nevena Jovanovicsban még volt erő a válaszra (70-67). Tina Jovanovics faultolta Rasheedot, aki hibátlanul büntetőzött, 37 másodperccel a lefújás előtt ezzel 72-67-re vezetett a Miskolc. A zseniálisan játszó Hurst azonban újabb triplával két pontra hozta a PEAC-ot (72-70). A túloldalon Bishop befutásakor Williams kapott faultot és pontozódott ki, az ausztrál liga egyik legjobb büntetőzője pedig nem hibázott (74-70). Tina Jovanovics közel volt ahhoz, hogy leszedje Hurst lepattanóját a túloldalon, ám a harcban faultolta Bishopot, aki két büntetőjével beállította a végeredményt. 76-70-re győzött hazai pályán a DVTK egy végig szoros mérkőzésen, ahol a pécsi találkozóval ellentétben most a miskolciak koncentráltak jobban a végjátékban, emellett Bishop extrája is kellett a Diósgyőr győzelméhez. A pécsi lányok hatalmasat harcoltak, a triplavonalon túlról ismét bravúrosan céloztak (10/15), a vereség ellenére a jó játék erőt kell adjon a csapatnak a mindent eldöntő csütörtöki összecsapásra.

Aluinvent DVTK-PEAC-PÉCS 76-70 (23-16, 17-19, 17-17, 19-18)
Miskolc, 1200 néző

J.v.: Papp P., Frányó P., Jakab L.

Aluinvent DVTK: Czank 10/3, Allison 16, Rasheed 13/3, Bishop 25/3, Coulibaly 6 cserék: Szécsi 4, Bálint 2, Dubei-.
Edző: Maikel Lopez

PEAC-PÉCS: Hurst 20/12, Raksányi 3, N. Jovanovics 20/12, Williams 8/6, Kaposi – cserék: Orozovics 8, T. Jovanovics 11, Kiss-, Raus-, Szücs-, Pap-.
Edző: Zseljko Djokics

Kipontizódott: Williams (40.p.), T. Jovanovics (40.o.)

Zseljko Djokics: "Gratulálok a Miskolcnak, egy nagyon izgalmas és magas színvonalú találkozót nyertek meg. Nekünk sajnos nem sikerült fejlődni védekezésben,különösen az első negyedben voltunk puhák,ebben benne lehetett a hosszú út is. Örülök, hogy mindenki a magas színvonalú játékról beszél, amit játszunk,ez különösen nagy szó úgy, hogy sok játékosunk most játszik ilyen meccseket először életében. A döntőbe az a csapat jut majd,aki csütörtökre jobban regenerálódik, és nagyobb szíve van,remélem, mi leszünk azok. Elértük,hogy idegenben ellenfélként csarnokokat töltünk meg, most szeretnék minden pécsi kosárszurkolót hívni csütörtökön 17 órára a Lauberbe, mert ez a csapat megérdemli, hogy pécsi szívek dobbanjanak érte."