A hetedik helyért játszhatnak

A hetedik helyért játszhatnak Hiába kezdtek kitűnően az ötödik helyért folytatott csatában Rausék, végül 71-61-re kikaptak Ukrajnától az U18-as Eb-n, így a hetedik helyért játszhatnak a folytatásban.
A Belgium elleni elszenvedett kudarc után az 5. helyért küzdhetett U18-as válogatottunk Ukrajna ellen. A magyar válogatott a két nappal ezelőtti, fájó vereséget felejtendő villámrajtot vett, 10-2-re elhúzott többek között Raus Vivi két triplájával. Az Ukránok a negyed végére azonban négy pontra zárkóztak (14-18).
A második negyed első négy percében fordult a kocka, a magyar válogatott leblokkolt, az ukránok pedig 15-3-as rohammal átvették az irányítást. A negyed felénél ocsúdtak lányaink, Dobos Ágnes duplájával elkezdte a felzárkózás a magyar együttes, és egy 13-0-s utolsó két és fél perccel még a vezetést is megszerezték a lányok a félidőre (34-39).
A félelmetes formában játszó, végül 31/15-ig jutó Gorobec nyitotta a harmadik triplája negyedet, és az ukránok hamar kiegyenlítettek. Több mint hat percet kellett várni az első magyar mezőnykosárra, ezt a kosárcsendet pedig Ukrajna kihasználta. A negyedet végül 18-8-ra nyerték az ukránok, a félidei öt pontos előny ugyanekkora hátránnyá változott.
Az utolsó negyed elején egy pontra megközelítette a magyar válogatott Ukrajnát Böröndy triplájával (54-53). Gorobets azonban egyből triplával válaszolt, innentől pedig már csak egyszer sikerült két pontra megközelíteni ellenfelünket. A végjátékban Ukrajna egy 10-2-es hajrával biztosította győzelmét, a 71-61-es vereség után pedig lányaink a hetedik helyért játszhatnak.
A találkozón Nagy Dorci tíz pontot és négy labdát szerzett, Raus Vivi pedig hat pontot ért el.