A juniorok nem bírtak a BEAC-cal

2014. szeptember 27.
A juniorok nem bírtak a BEAC-cal Az utolsó 5 perc rövidzárlata után 70-53-ra felülmúlta a PEAC-PÉCS juniorjait a Sió Kupa második játéknapján az ELTE-BEAC Újbuda csapata.
Balogh Judit csapata az elmúlt szezonban az Amatőr Nemzeti Bajnokság második helyét szerezte meg a TFSE mögött, idén pedig több, NB I A-s rutinnal rendelkező játékossal egészültek ki a fővárosiak. Zseljko Djokics célja a BEAC ellen elsősorban az volt, hogy a juniorok játéklehetőséghez jussanak. Csapatunk a 35. percig kiegyenlített mérkőzést játszott, az utolsó 5 percben azonban nem szerzett pontot, így a BEAC nyerte a találkozót.

PEAC-PÉCS-ELTE-BEAC Újbuda

53-70
(10-17, 22-18, 17-13, 4-22)

PEAC-PÉCS: Szücs 2, Sellei 2, Raus 3, Gereben 4, Kaposi 14 cserék: Scherer 2, Benke 5/3, Herendi 7/3, Molitor 9/3, Zólyomi 5/3.

Kipontozódott: Benke, Raus, Sellei, Szücs.

Zseljko Djokics: „ A mai napon nem az eredmény volt a lényeg, szerettem volna, ha a juniorok Szücs Rékával, Kaposi Pálmával és Raus Viviennel kiegészülve tudják gyakorolni azokat a játékelemeket, melyeket a felnőtt csapatban is játszunk. 35 percen keresztül a junior csapatunkkal jól helytálltunk. Az 1. negyedben nem védekeztünk elég jól, a 2-3. negyedben mutattunk szép dolgokat, az utolsó 5 percben azonban a zóna ellen nem támadtunk jól, és a védekezésünkben is akadtak hibák. A BEAC tapasztaltabb játékosokkal állt fel, az eredményt ez döntötte el. Azt látom, a junior korú játékosainkban is van fantázia, tehetségesek, de Borisszal az elkövetkezendő 3 hónapban kemény munka vár rájuk.