A karácsonyi ajándék a győrieké lett

2015. december 20.
A karácsonyi ajándék a győrieké lett Sajnos a Győr ismét kifogott rajtunk: a vasárnapi rangadót ugyan jól kezdtük, de a vendégek idejében eszméltek, s végül egy pontos győzelmet arattak.
Pedig mindenki ünnepre készült. A SOMAPAK Kosárkarácsonyra eleve ingyen jöhettek be a szurkolók, volt egy kis ajándékosztás, a Rátgéber Akadémia apróságai kísérték be a pécsi lányokat, és tombolasorsolás is volt értékes nyereményekkel - vagyis nem hiányzott más, csak egy szép győzelem.
Nos, ez sajnos elmaradt. Pedig a PEAC-Pécs álomszerűen kezdett, a 4. percben már 11-0 volt a javunkra, s ekkor úgy tűnt, minden rendben. Szücs Réka irányításával működött a gépezet, jöttek a pontok is, a Győr pedig elég rosszul nézett ki. De csak eddig. Völgyi Péter együttese ugyanis a folytatásban egyértelműen csapatunk fölé kerekedett. Az első negyedet ugyan még elveszítette, a másodikat és a harmadikat viszont együttvéve 19 pontos különbséggel nyerte, s ezzel már neki állt a zászló. Roberto Hernandez tanítványai közül csak keveseknek ment a pontszerzés, így pedig nem volt sok sansz, a végjáték azonban így is izgalmasan alakult. Óriási energiákat mozgósítottunk annak érdekében, hogy utolérjük ellenfelünket, ami végül sikerült is Parks és Williams dupláival. Laklóth azonban épp a legrosszabbkor vágta be harmadik tripláját, amivel gyakorlatilag eldöntött mindent: 58-57-re győzött a Győr.
Csapatunk tehát sajnos vereséggel zárta a 2015-ös esztendőt - kár volt érte!

- Jól kezdtük a mérkőzést - értékelt érthetően nem túl boldogan vezetőedzőnk, Roberto Hernandez. - A meccset azonban már a második negyedben elkezdtük elveszíteni. Pedig korán eldönthettük volna, megvolt rá a lehetőségünk. A mezőnyből azonban a folytatásban borzasztóan dobtunk, kiszorított helyzetekből vállalkoztunk. A végén ugyan nagyot harcoltunk, de ekkor már nem volt szerencsénk sem.
- Nagyszerű karácsonyi ajándék ez a csapattól a szurkolóinknak - fogalmazott Völgyi Péter, a Győr mestere. - Megmondom őszintén, ma még engem is megleptek a lányok.

PEAC-Pécs-Győr 57-58 (18-8, 9-17, 9-20, 21-13)
Női kosárlabda NB I. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 700 néző. V.: Benczur, Tőzsér, Csabai-Kaskötő. PEAC-Pécs: SZÜCS 9, Raksányi, Parks 8, ZELE 6, WILLIAMS 21/3. Csere: Fűrész 4, Kaposi, Pedrals 3, Sztankovics 6, Gorjanácz. Vezetőedző: Roberto Hernandez.
Győr: RADOCSAJ 14/9, Horváth K., Varga Zs. 5, GRIGALAUSKYTE 13, GOREE 10. Csere: LAKLÓTH 11/9, Koch 5/3, Török. Vezetőedző: Völgyi Péter.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9-0, 8. perc: 15-5, 13. perc: 18-16, 17. perc: 20-20, 25. perc: 30-36, 35. perc: 42-51, 38. perc: 48-53.