A második is behúzva

2013. szeptember 04.
A második is behúzva A PEAC második felkészülési meccsén, Maurita Reiddel kiegészülve 58-54-re verte a házigazda Szekszárdot.
KSC Atomerőmű Szekszárd – PEAC-PÉCS
(15-12, 15-18, 11-21, 13-7) 54-58

KSC Atomerőmű Szekszárd: Studer Zs. 7, Tamis 2, Szepesi 4, Zele 12, Kovalics 5 Cserék: Hajdu 3, Studer Á. 6, Heizer 6, Gergely 5/3, Simon 2, Scekic 2, Kalocsai.

PEAC-PÉCS: Reid 14, Fűrész 5/3, Horváth 2, Pap 3, Nagy-Bujdosó 12 Cserék: Szűcs 2, Nagy 3/3, Orozovic 6, Jovanovic 7/3, Kaposi 4, Demeter, Kiss.

A pécsi lányok második felkészülési meccsére Szekszárdon került sor, ahová mintegy húsz szurkoló kísérte el a csapatot. Itt lépett először pályára Maurita Reid, a PEAC jamaikai származású irányítója, aki látványos játékkal debütált új klubjában.

A találkozó Fűrész Dia duplájával indult, ám a pécsi találkozóval ellentétben már az elején kiderült, hogy nem a rengeteg dobott kosárról fog szólni a meccs. A negyed felénél, 4-6-os eredménynél Zseljko Djokics teljes sorcserét hajtott végre, így a kezdők után a Nagy Dorci, Nevena Jovanovic, Sanja Orozovic, Kaposi Pálma, Kiss Virág ötös lépett pályára. Büntetőkkel 13-8-ra is vezetett a Szekszárd, majd Jovanovic szerzett egy gyorsindításgólt. A negyed 15-12-es hazai vezetéssel zárult.

A második negyedet újra a kezdősor indította, Fűrész Dia pedig a hárompontos vonalon túlról is betalált. Reid ziccere után pedig átvette a vezetést a Pécs (15-17). A negyedben több látványos megmozdulása is volt a remekül egy-egyező légiósnak, a gyorsindításgólok mellett palánk alól többször pöccintette be a lepattanót. Négy perccel a félidő előtt öt pontra nőtt a pécsi előny (22-27), majd újra a második sor következett, Raus Vivivel kiegészülve. Nagy Dorci triplával köszönt be első mérkőzésén, az utolsó szó azonban a szekszárdiaké volt, így 30-30-as eredménynél vonulhattak szünetre a csapatok.

A harmadik negyedben továbbra is kemény, néhol durva, a játékvezetők által nem igazán kontrollált játék folyt a pályán, melynek a játékrész végén lesérülő, addig 12 pontig jutó Nagy-Bujdosó Nóra lett a legnagyobb kárvallottja. (Nóri a találkozó végén ugyan még fájlalta az ütés helyét, de a sérülés szerencsére nem tűnt súlyosnak.) Reid tovább termelte a pontokat, Jovanovic is triplát szerzett, Orozovic duplájával pedig tíz pontos előnyre tett szert a PEAC a negyed végére (41-51).

Az utolsó negyedben Demeter Hanna és Szűcs Réka is lehetőséget kapott, amit utóbbi egyből egy indításgóllal hálált meg. A néha 18 éves átlag életkorral pályára lépő csapat hullámzó játékot produkált. A tíz pontos előnyből végül négy egységnyi maradt a PEAC második felkészülési meccsén.