A papírforma érvényesült Kassán

2013. február 02.
A papírforma érvényesült Kassán Tartalékos csapatunk súlyos vereséget szenvedett az Euroliga egyik legjobb csapatától, Allie Quigleyék 83-40-re nyertek a PEAC ellen.
Good Angels Kosice - PEAC-PÉCS 83-40 (20-8,18-8,26-3,19-21)

Csapatunk tartalékosan utazott el Kassára, Csutorás Fanni és Czirják Noémi sem utazott el, emellett pedig Nagy-Bujdosó Nórára továbbra sem számíthatott Zseljko Djokics. Az amúgy is csekély pécsi remény még tovább csökkent ezzel, ami a pályán is megmutatkozott: 2-2 után 10-2-re elhúzott a Kassa. 16-2-re is vezettek már a szlovák bajnokok, az első negyedet végül 20-8-ra nyerte a Kassa.

A 13. percben léptük át a 10 pontot (22-10), majd 5 percig megint nem talált be a PEAC (34-10). A félidei állás 38-16 lett. A pécsi pontszerzők: Fűrész Dia 2, Amy Jaeschke 4, Lana Dusanic 4, Czukor Tünde 2, Andrea Barbour 4.

A második félidő sem indult biztatóbban a PEAC számára; 10-0-s rohammal kezdett a Kassa. A szlovákok ellen továbbra sem tudott komolyabb ellenállást kifejteni csapatunk, sem támadásban, sem védekezésben nem tudott felnőni a feladathoz a Pécs. 26-3-re nyerte a 3. negyedet a hazai csapat, ezzel az eredmény 64-19-re alakult.

Az utolsó negyedben sem változott a játék képe, két perc alatt ismét nem sikerült pontot szerezni. A 33. percben 69-22 volt az állás. Három perccel a vége előtt 75-33-ra vezetett a Good Angels. A vége 83-40 lett, így a FRY-ban szurkoló csapat legalább a végül megszerzett 40 dobott pontnak örülhetett, valamint annak, hogy az utolsó negyedet megnyerte a Pécs 21-19-re nyerte.

A kezdet mindig nehéz, a Pécs első euroligás szezonjában, 1997.01.23-án a Pool Getafe Madrid-tól a 11. Euroliga csoportmérkőzésen 43-95-re, 52 ponttal kapott ki.
A pécsi pontszerzők: Czukor Tünde 2, Fűrész Dia 9, Latinka Dusanic 4, Andrea Barbour 14, Amy Jaeschke 10, Kiss Virág 1