A ráadásban győzött a PEAC-KA

A ráadásban győzött a PEAC-KA Óriásit küzdve hozták vissza Juhász Dorkáék a meccset, és nyerték meg hosszabbítás után 87-83-ra első mérkőzésüket a junior bajnokságban a KSC Szekszárd ellen.
A második negyedben komoly hátrányba kerülő PEAC Kosárlabda Akadémia fokozatosan jött vissza az újabb Pécs-Szekszárd meccsbe, és a rendes játékidő végén úgy tűnt, kis különbséggel, de nyerni tudnak. Ám a vége előtt néhány másodperccel Gereben kiegyenlített. A hosszabbítás ismét izgalmakat hozott, a végén pécsi örömmel, ugyanis 87-83 arányban nyertünk.

A PEAC-KA csapatából extrát hozott Juhász Dorka, aki 34/6 pontig és 25 lepattanóig jutott és a kadett korú Wentzel Nóra, - aki egy nappal korábban Sopronban 50 percet játszott -, 37 percet töltött a pályán, dobott 21 pontot és leszedett 8 lepattanót a mai mérkőzésen.

PEAC-KA - KSC Szekszárd 87-83 (18-28, 17-15, 23-9, 16-22, 13-9)

PEAC-KA: Tenyér 6, Szeitl 10/3, Mándi 4, Juhász 34/6, Demeter 4. Csere: Wentzel 21, Kovács 4, Varga 4. Edző: Imreh Ajtony, Bekk Zsanett
KSC Szekszárd: Studer 33/18, Gereben 15/6, Némedi 9/3, Süle 5, Antóni 10. Csere: Liszkai 11/3, Propszt -, Kovács -, Horváth -, Temesi -. Edző: Szabó Noémi

Imreh Ajtony:
A szokásos szezon eleji mérkőzés volt, ahhoz képest, hogy együtt, így összesen három edzést tudtunk tartani egészen elfogadható produkciót láttunk. Taktikai repertoárunk még nagyon kevés, az viszont mindenképp üdvözítő, hogy nagyon ügyes gyerekek vannak ebben a csapatban, akik a kadett mezőnyből játszanak föl. Nekem az volt a lényeg a mai meccsen, természetesen a győzelmen kívül, hogy lássam, egyénileg ki mire képes, és azt kell hogy mondjam, nagyon jó kis társaság lesz ez, ami főleg hosszú távon fog kamatozni. Nagyon sok közös munkára van szükség, ha eljutunk a junior döntőre, addigra teljesen össze kell, hogy álljunk és ott szerintem nagyon jó csapatunk lehet.