A zóna ellen nem ment

A zóna ellen nem ment Junior csapatunk 76-62-re vereséget szenvedett a Csata otthonában.
Az első negyedet sokkal jobb ritmusban kezdték lányaink, akik hat perc elteltével már 16-6-ra vezettek, zóna ellen pedig többször betaláltak távolról is a PEAC-osok. Kaposi triplájával 13 pont volt a vendégelőny, ám a negyed utolsó perceiben azonban csökkent a koncentráció pécsi oldalon, a zóna ellen pedig akadozni kezdett a PEAC játéka. Egy utolsó másodperces triplával pedig egy pontra zárkóztak a 70. életévét nemrég betöltött Tursics Sándor tanítványai (20-21).

A második negyedben a Csata pontosabban játszott, és a tripláik is sültek, míg a PEAC-ból főleg Kiss Virág volt eredményes, akit csak faultok árán tudtak megállítani a fővárosiak. A játékrész nagy részében fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd az utolsó percekben a Csata átvette a vezetést, a szünetre pedig hat pontra növelte előnyét a dekoncentráltan játszó pécsiek ellen (46-40).

A harmadik negyedben sem változott a mérkőzés képe: egy rövid periódust leszámítva, mikor Szücs Lilla triplája életre keltette a PEAC-szurkolókat és a kispadot, Gereben Dorka büntetőjével pedig 4 pontra zárkóztak a pécsiek (54-50), az eladott labdák és a lyukas védekezés dominált vendégoldalon. A Csata csapdáival is meggyűlt a baja a PEAC-nak, a negyed végére pedig 66-52-re vezetett a Csata DSE.

Az utolsó tíz percben tovább nőtt a különbség a két csapat között, a negyed közepén már 18 ponttal vezetett a Csata. Végül a PEAC védekezése javulni kezdett, ám a mezőnybeli dobószázalék és büntetők nem, így a vége 76-62 lett a fővárosiak javára.

Csata DSE-PEAC Kosárlabda Akadémia Pécs 76-62 (20-21, 26-19, 20-12, 10-10)

Borisz Maljkovics
: "Jól kezdtük a meccset, már tíz ponttal is vezettünk, de a Csata az ötödik perctől végig zónázott. Mi rengeteg labdát adtunk el, ők viszont szűk zónával és Virág védésével elbizonytalanították a külső sorunkat, akik nem voltak kezdeményezőek. Csak a meccs utolsó két percében védekeztünk olyan agresszívan, ahogy kértem, pedig a győzelem nem fog magától jönni. Gratulálok a Csatának, jól játszottak, és remekül dobtak hazai pályán."