86 : 77
Ludovika Csata

Alaposan megküzdöttünk a hetedik bajnoki sikerünkért

2021. december 05.
Alaposan megküzdöttünk a hetedik bajnoki sikerünkért Fontos rangadót sikerült megnyerni 86-77-re a Ludovika Csata ellen, így hetedik győzelmünk megszerzése után visszavettük a harmadik helyet a táblázaton.
Mindkét csapat hétközben, idegen játszott Európa Kupa mérkőzést, az utazás minden fáradalmával léptek parkettre vasárnap este. A vendégek kezdtek jobban, három és fél perc elteltével 2-6 állt az eredményjelző táblán Lelikék javára. A folytatásban is csak rohantunk ellenfelünk után, de nagyon rosszul céloztunk, az első tíz percben mind az öt triplakísérletünket elrontottuk. A Ludovika FCSM Csata egy negyednyi játék után 18-11-re vezetett, nekünk minden egyes találatért keményen meg kellett küzdenünk.

A második negyed első felében sem változott sokat a játék képe, Lelik Réka mellett Zele Dorina is beszállt a pontszerzésbe odaát, nemegyszer könnyű ziccerekkel fejezték be az akcióikat a kék mezesek, akik ráadásul jól is védekeztek. Néhány perc elteltével tizenhárom pontos hátrányba kerültünk (15-28). A küzdelemmel, harcossággal nem volt gond, ennek is köszönhetően felzárkóztunk, a negyed derekán 28-30 állt a táblán Chelsea Nelson és Wentzel Nóri 2+1-e után. Nem sokat kellett várni az egyenlítésre Kiss Virág találatával a 17. percben 32-32-re módosult az állás. Fel is emésztett sok energiát a visszakapaszkodás, pontatlanabbá vált játékunk és a Csata ismét lélegzetvételnyi előnyhöz jutott (34-39). Labdákat szereztünk, ebből ismét fel tudtunk zárkózni, Wentzel Nóri a 14. pontját szerezte, a félidő előtti utolsó találatot pedig Kiss Virág jegyezte, így egy pontos vendégvezetéssel vonulhattak öltözőbe a csapatok (38-39).

Ty Marshall talált be a harmadik játékrész elején, ezzel először vezettünk a mérkőzésen (40-39). Nem alakult ki nagyobb különbség a folytatásban sem, amikor Böröndy betalált a 6,75-ön túlról, Ty Marshall válaszolt rá, ekkor 44-44-et mutatott az eredményjelző. Nagy küzdelem folyt a pályán minden labdáért, a negyedben a legnagyobb különbségű vezetésünket 51-46-nál jegyeztük. Szívós, kemény ellenfélnek bizonyult a Csata, ki is egyenlítettek a folytatásban Böröndyék (51-51), a negyed végére azonban ismét öt ponttal vezettünk, Szücs Réka dudaszós hárompontosával (60-55).

A záró negyed első perceiben felváltva estek a kosarak, így továbbra is őriztük előnyünket. Szücs Réka második triplája is behullott a gyűrűbe, majd Ty Marshall tett vissza egy megszerzett támadólepattót, amivel 67-61-re módosult az állás. Kulcs volt a támadólepattanók megszerzése a folytatásban is, a végjáték egyre közeledett (35. perc 71-65). Kicsit több, mint három perc volt vissza, amikor Ty Marshall megkapta ötödik személyi hibáját, de úgy tűnt, ezzel együtt is megnyerhetjük a mérkőzést (37. perc 79-71). Az idő egyre fogyott, az előnyünk pedig tovább nőtt, Wentzel Nóri a ma is kiváló teljesítményt nyújtó Kiss Virág passzából egy remek sarokból eleresztett hármasával 82-73 állt az eredményjelzőn. Izgalmak maradtak a végére ugyan, küzdött a Csata egészen az utolsó pillanatig, de hiába, a győzelem és a fontos két pont Pécsett maradt (86-77).

NKA Universitas PEAC – Ludovika FCSM Csata (11-18, 27-21, 22-16, 26-22)
Pécs, 200 néző. V.: Cziffra, Csabai-Kaskötő, Farkas
NKA Universitas PEAC: Dudásová 15/3, Wentzel 19/3, Marshall 11/3, Nelson 15, Kiss 18. Csere: Szücs 8/6, Brajkovic -, Selcova -. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron
Ludovika FCSM Csata: Horváth 11/3, Lelik 20/3, Toman -, Zele 17/3, Carey 14. Csere: Balogh -, Gyöngyösi 2, Böröndy 13/3. Edző: Tursics Krisztián, Bódi Ferenc

Csirke Ferenc: Minden meccs után szoktam gratulálni a lányoknak, de most duplán jár nekik. A hatalmas szívükkel megnyerték ezt a mérkőzést. Külön köszönet a közönségnek, akik akkor is mellettünk álltak, amikor 12 pontos hátrányban voltunk, és ez sokat segített.
Chelsea Nelson: Elég nehézkes első félidő után megerősödve jöttünk ki a második félidőre, megtettük, amit kell védekezésben, és a tranzíciós játékunknak köszönhetően tudtunk nyerni.

Tursics Krisztián: Gratulálok a Pécsnek a győzelemhez, de a saját csapatomnak is gratulálni kell, mert nem kosárlabdáztunk rosszul. Megvolt az energia, helyenként kiválóan védekeztünk és támadtunk, ami szembetűnő és elfogadhatatlan, az a lepattanók közti különbség. Ez okozta a vereségünket.
Zele Dorina: Nagyon nehéz ilyenkor bármit is mondani. Tisztesen helytálltunk, és egy jó mérkőzést játszottunk, apróságokon múlott az eredmény, ami a fáradtságunknak is betudható.