Alapszakasz-elsőséget ért a győzelem!

2014. január 12.
Alapszakasz-elsőséget ért a győzelem! A gyengébb kezdés után nagy feltámadást mutatott be a PEAC, és nagyszerű csapatjátékkal 73-63-ra győzött a PINKK Pécsi 424 ellen.
2014 első hazai találkozóján a PINKK Pécsi 424-et fogadta jó háromnegyed ház előtt, nagyszerű hangulatban a PEAC-PÉCS. Komlóról külön busszal érkeztek vendégszurkolók a mérkőzésre. A bemelegítésen mindkét oldal sérültjei részt vettek, LaToya Williams és Iványi Dalma pedig egyaránt csapatuk kezdőjében helyet kaptak. A feszültség tapintható volt a feldobás pillanatától a lelátón és a pályán is, másfél percig a pontatlanság és a kapkodás jellemezte a játékot hazai és vendégoldalon egyaránt. A PINKK nyugodott meg előbb, és Ruják révén triplát szerzett. Nagy-Bujdosó a palánk alól talált be, ám Iványi újabb triplával válaszolt (2-6). Csapatkapitányunk egy büntetőt értékesített, majd Williams is megszerezte első kosarát (5-6). Tomlinson kettese után a PINKK új szerzeménye, a spanyol válogatott center, Pascua is pályára lépett, és megszerezte első pontjait (5-10). Reid a legjobbkor talált be távolról (8-10). Pályára lépett első hazai meccsén Raksányi Krisztina is. A másik ex-zágrábi, Pascua viszont többször is eredményes volt, Kiss Virágnak egyelőre túl nagy feladat volt a rutinos center védelme (9-14). Büntetőkből zárkózott a PEAC két pontra (12-14), ám a másik oldalon Adamecz és Kováts is pontot szerzett, ezzel 12-18-ra megnyerte az első negyedet a vendégcsapat. Ez legfőképp a két csapat dobószázalékának volt köszönhető: míg csapatunk 20, addig a PINKK 60%-kal célzott az első tíz percben.

A második negyed sem indult bíztatóan; Őri révén már 8 pontra nőtt a PINKK előnye (12-20). Fűrész Dia fújt riadót, triplája a 15. hazai pont volt. Sarok beütötte harmadik faultját, Pascua azonban ismét könnyedén tett vissza egy lepattanót, 15-22-nél Zseljko Djokics időt kért. És csodát tett egy perc alatt: a pályára visszatérve előbb LaToya Williams dobott triplát, majd Nevena Jovanovic szerezte meg a PEAC első gyorsindításgólját. A ziccer után a PINKK nem jutott át saját térfelére, mert Reid szemfülesen labdát csent, és könnyű kosarat dobott a palánk alól. A következő támadásban Fűrész ismét hármast szórt, a PEAC kerek egy perc alatt 10-0-s rohammal fordította meg a találkozót, végre a saját játékát játszva (25-22)! És a remek sorozatnak még nem volt vége: Fűrész duplája után Nagy-Bujdosó szerzett gólt faulttal együtt, és a büntetőt sem hagyta ki, ezzel 30-22-re ment a PEAC. Tomlinson törte meg a közel hét perces kosárcsendet, ám a PEAC lendületét nem: Horváth Lilla a palánk alól talált be, Nevena Jovanovic pedig egy újabb triplával koronázta meg a hurrikánszerű negyedet. Tomlinson még betalált, Pascua egy büntetőt értékesített, de Jovanovicsnak erre is volt válasza. 37-29-es vezetéssel vonulhatott szünetre a fantasztikus feltámadást produkáló PEAC, a legnagyobb különbség pedig az eladott labdákból szerzett kosarakban mutatkozott a két csapat között; míg a PEAC 17 kosarat szerzett így, addig a PINKK egyet sem.

A második félidőt Nevena Jovanovic nyitotta duplájával, ám a vendégek is sokkal koncentráltabban kezdték a harmadik negyedet. Tomlinson és Őri szerzett kosarat. Reid büntetői után ismét a remek napot kifogó szerb válogatottunk villant, újabb triplát süllyesztve a PINKK kosarába (44-33). LaToya Williams és Nagy-Bujdosó Nóri összjátékából is kosár született, ezzel 13 pontra nőtt a PEAC előnye. Iványi triplájával azonban egyből 10 pontra olvadt, Tomlinson újabb kosarával pediga lélektani határon belül volt ismét a PINKK (46-38). Jovanovic azonban ismét triplát szórt! Reid viszont megkapta a 4.hibáját is, Tomlinson pedig újra tarthatatlannak bizonyult (49-40). Raksányi Kriszta megszerezte első pécsi pontjait, Fűrész büntetőivel pedig ismét 13 pont volt a különbség (53-40). A PINKK magas légióskontingense viszont 6 pontot szerzett zsinórban (53-46), Zseljko Djokicsnak időt kellett kérnie. A negyedben nem született már több pont.

A negyedik negyedben Reid után Fűrész Dia is beütötte 4. faultját. Iványi Dalma mindkét büntetőjét értékesítette, ezzel 5 pontra olvadt a PEAC-előny (53-48). Reid visszatért a pályára, és középtávolival köszönt be. Kaposi Pálma bátran szedte le a lepattanót 3 PINKK-es között is, ezekre az extrákra várt Zseljko Djokics fiataljaitól ezen a találkozón. Az ötpontos differencia állandósult a két csapat között, majd Adamecz kosarával már csak 3 ponttal tartott előrébb a PEAC (57-54). Iványi Dalma LaToya Williamst faultolta, így a negyed közepén ki is pontozódott. Centerünk értékesítette a büntetőket (59-54). Tomlinson is büntetőkhöz jutott, de csak a második volt pontos (59-55). A következő támadásban Pascua faultolta Williamst, Hernandez pedig heves reklamálásért technikait is kapott. LaToya a 4 büntetőjéből 3-at bedobott, ezzel 62-55-re vezetett a PEAC! Zseljko Djokics időt kért. Ruják duplája pontos volt, de a brillírozó Fűrész Dia újabb triplával válaszolt. 3 perccel a vége előtt Reid megkapta az 5. faultját. Kováts egy büntetőt értékesített, míg Fűrész mind a kettőt. LaToya gyorsindításgólt szerzett, ezzel újra 10 pont fölé nőtt a különbség (69-58). Kováts újból csak egy büntetőt dobott be, majd Raksányi is egy büntetőt értékesített (70-59). Kováts újra büntetőkhöz jutott, ezúttal hibátlan volt. Nevena Jovanovic 2+1-gyel biztosította be a PEAC győzelmét (73-61). Tomlinson 20. pontját is bedobta, de ezzel már csak szépíteni tudott. A mérkőzés vége 73-63 lett, ezzel a PEAC megnyerte az alapszakaszt! A PEAC remek csapatjátékkal mutatkozott be 2014-ben, emellett több kiemelkedő egyéni teljesítmény akadt: Neca Jovanovic 18 pontot, 7 lepattanót, és öt labdát szerzett, Fűrész 15 ponttal zárt, a játékot sérülten is vállaló Williams pedig 12 pontig jutott. A PINKK-nél Pascua dupla-duplát ért el (15 pont, 10 lepattanó), Tomlinson pedig 20 pontot szerzett.

A PEAC a megnyert rangadó után csütörtökön az Európa Kupában a 16 között a Dynamo Moszkvát fogadja.

PEAC-PÉCS-PINKK Pécsi 424 73-63 (12-18, 25-10, 16-18, 20-17)
Játékvezetők: Dr Vígh, Pálla, Németh Cs.
PEAC-PÉCS: Fűrész 15/9, Reid 11/3, Jovanovic 18/9, Nagy-Bujdosó 8, Williams 12/3 cserék: Horváth 4, Raksányi 3, Orozovic 2, Kiss -, Nagy -, Kaposi -.
PINKK Pécsi 424: Iványi 8/6, Ruják 5/3, Győri -, Tomlinson 20, Sarok – cserék: Pascua 15, Kováts 6, Őri 5, Adamecz 2, Katona 2.

Zseljko Djokics: Én is szeretném megköszönni a stábomnak, hogy LaToya Williamsre számíthattam. Mind a két csapat nagyon jól játszott, a második negyed döntötte el a csatát. Nagyon sok eladott labdára kényszerítettük a PINKK-et. A kizárásunkkal nem vagyok elégedett, nem jó, ha a lepattanóharcban ellenfelünk dominál, ezzel tudta magát tartani a PINKK. De büszke vagyok a csapatomra, ma is igazi csapatként játszottak. Öröm, hogy teli csarnok volt, persze sajnálom, hogy nem egy csapatnak szurkolnak.
Roberto Hernandez: Szeretném megköszönni a kollégáimnak, hogy Iványi Dalma ma játszhatott. A három sárgaruhás beleszólt a mérkőzésbe.