Allie Quigley visszatér Pécsre

2013. február 28.
Allie Quigley visszatér Pécsre Az Adria Liga Final Fourja előtti utolsó, kőkemény edzésnek is felfogható a pénteken 19 órától kezdődő Kassa elleni találkozó.
Miután eldőlt, hogy a Good Angels Kosice bejutott az Euroliga Final 8-ába, a kassaiak ragaszkodtak a szlovák-magyar középszakasz eredeti meccsidőpontjához, így lehetséges, hogy a két napos négyesdöntő előtt egy nappal a PEAC-ra újabb extra terhelés vár. A hét légióst - két amerikait, két magyart, egy szerbet, egy csehet és egy izlandit – foglalkoztató együttestől súlyos vereséget szenvedett csapatunk az odavágón, akkor a szlovák élcsapat 83-40 arányban múlta fölül a pécsi fiatalokat. Ekkor csapatunk még nem számíthatott Nagy-Bujdosó Nórára, Czirják Noémire és Csutorás Fannira, utóbbi sajnos most sem léphet pályára. A bajnokságban veretlen Kassa a 2011-es euroliga-győztes Perfumerias Avenida Salamancát búcsúztatta két mérkőzésen, otthon 82-68-ra, majd idegenben 74-64-re verte riválisát. A pécsi kedvenc és immár magyar válogatott Allie Quigley csapata egyik legjobbja volt ezen a két találkozón is, 21 ill. 23 ponttal vette ki részét a győzelemből.

Allie Quigley
Allie az EuroLigában 16,1 pontot átlagol, az amerikai Plenette Pierson, a 186 cm magas játékos pedig szintén 16,1-et jegyez meccsenként átlagban. Az „angyalok” harmadik amerikaija, a 178 cm magas Natasha Lacy a külső posztokon villog tudásával, 7,9 pontja mellé átlagosan 5,6 pontot szerez és 3,6 gólpasszt oszt ki. A kassai csapatból Krivacevic Tijana is viselte már pécsi csapat mezét, most meccsenként 9,7 pont és 4,6 lepattanó az átlaga az EuroLigában, egyik legjobb meccsét épp a Salamanca ellen játszotta, 14 pontot szerzett Kassán a spanyolok ellen.

A PEAC a bombaerős gárda ellen várhatóan nem fogja 30 percig pályán tartani kulcsjátékosait a Final Four előtt, ám a találkozó még így is nagyon keménynek ígérkezik a rendkívül erős fizikumú kassai játékosok ellen.