Átestünk a tűzkeresztségen

Átestünk a tűzkeresztségen Hozta a kötelezőt és sikeresen mutatkozott be a junior döntőn a PEAC-Kosárlabda Akadémia csapata, miután nagy különbséggel legyőzte a Százhalombattai KSE gárdáját. A 17:30-kor kezdődő meccsen nagy lépést tehetünk a négy közé jutásért.
Talán a korai kezdésnek köszönhetően nehezen lendületek játékba a csapatok. Wentzel Nóri kosaraival kaptunk lábra, 6-2 után pedig Juhász Dorka találataival 14-4-re elléptünk. A negyed végén Mándi Luca vágott be egy triplát (17-4). Egyre jobban játszottunk védekezésben és támadásban is, a 15. percben Tenyér Zsófi remek irányító munkájának köszönhetően már húsz pontra nőtt a differencia (28-8). Ezután kicsit magunkra engedtük az ellenfelet, 33-16-ra felzárkóztak.
A fáradni látszó Százhalombattával szemben remek öt percet láthattunk lányainktól a nagyszünet után a 38-16-os félidőt követően 54-16 után találtak ismét a kosárba a kék-sárgák. A mérkőzésen kiütközött a két csapat közti különbség, Imreh Ajtony pedig több játékosának is lehetőséget tudott adni a záró felvonásban, és mindenki aki pályára lépett, pontot tudott szerezni a mérkőzésen. Az első megvan, folytatás 17 óra 30 perckor a KSC Szekszárd ellen.

PEAC-KA - Százhalombattai KSE 75-34 (17-4, 21-12, 19-6, 18-12)

PEAC-KA: Varga 6, Tenyér 12/3, Wentzel 9/3, Juhász 19/3, Kovács 7. Csere: Demeter 3, Mándi 9/3, Budai 3, Radonjic 2, Hegedűs 2, Nagy 2, Pucz 1. Edző: Imreh Ajtony, Bekk Zsanett
Százhalombatta: Strupka –, Lendér 6, Takács 10, Kazár 10, Katona 2. Csere: Erdősi 2, Gerhes 2, Jagicza –, Nagy –, Kuczik –, Novák 2. Edző: Bálintné Hegesűs Mária

Imreh Ajtony: Tipikus „első mérkőzés” volt korai kezdéssel, az első félidőben támadásban nem tudtuk jól megvalósítani a saját elveinket, de a félidőben rendeztük a sorainkat és a második játékrészre már úgy jöttünk ki ahogy kell.