ZTE NKK
ZTE NKK

Az alsóágon folytatjuk

2019. április 07.
Az alsóágon folytatjuk Nem tudtunk feljavulni szerdai önmagunkhoz, így a ZTE NKK két győzelemmel bejutott a legjobb négy közé, a PEAC-PÉCS csapata pedig a Cegléd ellen folytatja a rájátszást az 5-8. helyért.
Az első mérkőzéshez képest változtatott kezdőcsapatán Meszlényi Róbert, ezúttal Wentzel Nórival álltunk ki a feldobáshoz. Katarina Tetemondová szerezte az első kosarainkat, miközben a hazaiak két duplát jegyeztek (4-5). A negyed derekára némi előnyre tettünk szert, Simon Zsófi és Wentzel Nóri vitte előre csapatunkat (5. perc 11-14). A ZTE görög veteránja, Maltsi semlegesítése okozott fejtörést a mieinknek, de még a második játékrész elején is ott lihegtünk a szökésben lévő kék-fehérek nyomában, sőt a 13. percben még egyenlő volt az állás (24-24). A negyed derekán, 28-26 után hullámvölgybe kerültünk, hosszú percekig nem találtunk be a gyűrűbe, konkrétan a félidő utolsó találataként Alyssia Brewer egy büntetőjét jegyezhettük fel, így alaposan meglépett a házigazda (38-27).

A szebb folytatás csak remény maradt, Maltsi ellenállhatatlanul játszott, miközben nekünk alig-alig sikerült valamit összehozni támadásban, elfogadható irányítójáték nélkül (25. perc 52-35). Hiábavaló volt az időkérésünk is, a különbség Ndiba triplája után a húsz pontot súrolta alulról (57-38). Ezen az estén nagyon nem voltunk itt fejben, ezt mutatja a gyenge büntetőzésünk is. A bejátszásainkkal centerünket, Sarah Imovbioh-t kerestük, az ő pontjaival csökkentettük hátrányunkat tizenöt pontra (30. perc 59-44). Wentzel Nóri mutatott bátor játékot a pályán, de ez a mérkőzés és a négybe jutás már rég elveszett. Maltsi 22. pontjánál járt, amikor harmadik triplájával 70-51 volt az állás, és ez a különbség megmaradt a 40. perc végére is (77-58). Nem tudtunk élni tehát az esélyünkkel, és nehezebb utat választottuk az EK-s indulási jog kiharcolásáért, így a Cegléd ellen játszunk a folytatásban az 5-6. hely eléréséért. A párharc indulásáról később egyeztetünk ellenfelünkkel.

ZTE NKK – PEAC-PÉCS 77-58 (17-16, 21-11, 21-17, 18-14)
Zalaegerszeg, 300 néző. V.: Földházi, Ádám, Rácz
ZTE NKK: Koizar 17/3, Pusztai 10, Maltsi 22/9, Ndiba 5/3, Parker 2. Csere: Gáspár-Szalay 6, Horti 15, Kovács -, Preisinger -, Benke -. Edző: Gáspár Dávid, Horváth Zsófia
PEAC-PÉCS: Vanloo 5/3, Wentzel 9/3, Simon 8, Tetemondova 5/3, Imovbioh 23. Csere: Gémes-Sarok 6/3, Ruják -, Brewer 2, Tenyér -. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta