Az első tétmeccs vasárnap a BKG ellen az A csoportban

2021. október 23.
Az első tétmeccs vasárnap a BKG ellen az A csoportban Üde új színfolt az első osztályú női kosárlabdázás térképén Szigetszentmiklós, ahol immár a legjobbak között versenyezve próbál mélyebb gyökereket ereszteni szeretett sportágunk. Vasárnap 18 órai kezdettel az A csoport idei újoncát, a BKG-PRIMA Szigetszentmiklós csapatát fogadjuk a Lauber Dezső Sportcsarnokban.
Eltelt az első öt bajnoki forduló, és az eddig veretlen csapatunk, az öt bajnoki forduló alatt nyeretlen BKG-PRIMA Szigetszentmiklós ellen gyűjtheti be hatodik győzelmét. Gedei Tibor együttese a győzelemhez legközelebb a legutóbbi fordulóban lejátszott mérkőzésen állt, amikor a Szigetszentmiklós vendégeként fellépő VBW CEKK Cegléd csak hosszabbítás után tudta legyőzni a lelkes újoncot, 74-72 arányban. A két amerikai és egy montenegrói légióssal felálló, jó lelátói hangulatú meccset vívó BKG sokáig nyerésre állt, a rendes játékidő utolsó percében több lehetőségük is volt a győzelem megszerzésére a jó hangulatú, izgalmas mérkőzésen.

Alaposan kijutott a nehéz ellenfelekből vasárnapi vendégünk számára: a Sopron, a Győr és a Csata elleni bajnoki mérkőzéseit 20, 22, illetve 21 ponttal veszítette el a szigetszentmiklósi gárda, nem verték el nagyon őket tehát. Jellemzően valós győzelmi esélyek nélkül, felszabadultan tudtak játszani, hiszen nem feltétlen a mezőny első feléhez tartozó csapatokkal akarnak versenyezni. Egyetlen nagy különbségű vereségüket a bajnoki nyitányon szenvedték el, Szekszárdon 103-50-re maradtak alul, akkor gyakorlatilag kiütötte őket a tolnai együttes. Azóta viszont, mint ahogyan az eredményeik mutatják, egyre inkább kezdik felvenni az élvonal ritmusát.

A régóta az NB. I. A csoportjába készülő BKG-PRIMA Szigetszentmiklós az előző szezonban figyelemre méltó teljesítménnyel, 29 győzelemmel és csupán 1 vereséggel nyerte meg az Amatőr Női NB. I. Piros csoportját. Ami a játékosállományukat illeti, két amerikai van a keretben, a centerposztra a 193 cm magas Sierra Campisano érkezett, Camesha Davis pedig már a harmadik szezonját kezdte a BKG mezében, így ő alapembere az együttesnek. Az irányító posztra két új erősítés érkezett, a montenegrói Sofija Zivaljevic és Angyal Barbara, utóbbi a Ludovika Csatától igazolt el a szigetszentmiklósiakhoz. A csapat magyar magja is mondhatni együtt maradt, az évek óta BKG-s Suppán Anna, Solanch Aldazabal, Raus Vivien továbbra is a kék-sárgáknál pattogtat. Az érkezők oldalán Vári Zita a PINKK-től, Kovács Vanessza pedig a TFSE-MTK-tól igazolt a Pest megyei együttesbe.

Az NKA UNIVERSITAS PEAC az élvonalban még nem játszott a BKG-PRIMA Szigetszentmiklós ellen, tavaly szeptemberben felkészülési mérkőzésen Pécsett 85-44 arányú vereséget szenvedett a BKG Wentzel Nóriékkal szemben.