Az utolsó előtti akadály az alapszakaszban

2022. március 09.
Az utolsó előtti akadály az alapszakaszban Szerdán 18 órai kezdettel a bajnoki tabella 10. helyén álló VBW CEKK Cegléd ellen a Lauberben végre korlátozások nélkül (védettségi és maszk sem kell) várjuk szimpatizánsainkat. Ez lesz az utolsó előtti alapszakasz mérkőzésünk.
Már csak két mérkőzés van hátra az alapszakaszból, mindkettőt a Lauber Dezső Sportcsarnokban vívhatják meg Csirke Ferenc tanítványai. A rájátszás szempontjából fontos, hogy ott minél jobb pozícióból vághassunk neki a párharcoknak, e tekintetben a vasárnapi, fővárosi vereséggel saját dolgunkat jól megnehezítettük. Az NKA Universitas PEAC számára az Uni Győrrel és a DVTK-val folyik a harc a harmadik helyért, a Rába-partiakra két idegenbeli meccs vár még, szerdán este Miskolcon a DVTK lesz az ellenfelük, szombaton pedig a Ludovika FCSM Csata otthonában lépnek pályára. Jelen pillanatban egy győzelemmel többet jegyeznek a zöld-fehérek, mint a mieink, a DVTK pedig eggyel kevesebbet, azaz a szerda esti mérkőzések után valamelyest tisztább lesz a kép.

Ami a 21. bajnokinkat illeti, senkit ne tévesszen meg a ceglédiek tabellán elfoglalt helyezése, decemberben a VBW ideiglenes otthonában igen keményen meg kellett harcolnunk a tíz pontos győzelemért (79-69). Rengeteg büntető és ziccer maradt ki az első félidőben, amelyet 40-29-re a CEKK nyert meg. A második félidőre sikerült rendezni a sorokat és végül behúztuk a meccset. Az akkori győzelemből oroszlánrészt vállalt a második félidőre magára találó Chelsea Nelson, aki 23 pont, 11 lepattanó és 7 kiharcolt faulttal zárt, a másik oldalon Petra Holesinska és Szabó Fanni jutottak tíz dobott pont fölé. Rápillantva a ceglédiek csapatstatisztikájára, szintén az előbb említett két játékos hozza a legjobb pontátlagot az időközben edzőváltáson is átesett CEKK-nél. Hegedűs Pétertől éppen az ellenünk elszenvedett vereséget követően vált meg a Cegléd és december közepétől Sandro Orlando vette át a csapat irányítását. Az olasz szakember korábban a PINKK és az Uni Győr csapatánál is dolgozott, irányításával eddig mindössze egyszer hagyták el győztesen a parkettet Szabó Fanniék.

Visszakanyarodva a szerda esti mérkőzéshez, ami bizonyosnak látszik, Szücs Réka játékára nem számíthat Csirke Ferenc vezetőedző, irányítónk még a Ludovika FCSM Csata mérkőzés előtt dőlt ki a sorból. A Cegléd elleni találkozó előzetesében a felnőtt csapat edzéseire visszatérő legfiatalabb játékosunkat, Laczkó Sárit kérdeztük: - Szerdán mindenképpen szeretnénk kijavítani a Csata elleni mérkőzésen elkövetett hibáinkat. Elsősorban magunkra szeretnénk koncentrálni, a jobbik arcunkat mutatni és természetesen szeretnénk megnyerni a meccset – válaszolta a szép jövő előtt álló irányító, aki az Akadémia junior és amatőr NB I-es csapataiban vezérszerepet tölt be.

Az NKA Universitas PEAC – VBW CEKK Cegléd összecsapás 18 órakor kezdődik, a mérkőzésre mindenkit szeretettel várunk, sem védettségi igazolványra, sem maszkra nincs már szükség, ráadásul a belépés is díjtalan!