Az aranyért játszanak a pécsi juniorok

Az aranyért játszanak a pécsi juniorok Óriási csatában legyőzte a rendező Vasas Kosárlabda Akadémia csapatát és döntőbe jutott a PEAC Kosárlabda Akadémia a junior korosztály budapesti fináléjában. Kaposiék vasárnap 15 órától a Sopronnal játszanak.
Nem várt könnyű összecsapás Boris Maljkovic lányaira, a házigazda Vasassal évek óta hatalmas csatákat vív a pécsi utánpótlás ezen korosztálya. A másik ágon a Soproni Darazsak nagy közdelemben, nyílt végjátékot követően legyőzték a Csatát, így a finálé első résztvevői a zöld-sárgák voltak.

A másik döntős helyért nagy idegeskedéssel indult az elődöntő. Az első negyed során nem tudott egyik csapat sem nagyobb előnyre szert tenni, az első öt percben rengeteg személyi hibát fújtak a játékvezetők, és mivel a PEAC hadilábon állt a szabaddobások értékesítésével, csupán egy ponttal vezetett. A fej-fej mellett haladó csapatok csatájában a második negyed derekáig a PEAC tartott előbbre, elsősorban Kiss Virág jóvoltából. Ezután viszont a rengeteget kísérletező Aho Nina triplájával átvette a vezetést a házigazda, ez azonban nem bizonyult hosszú életűnek. A pécsiek ötös posztú játékosához időnként csatlakozott a gólszerzésben Kaposi Pálma is, aki hatalmas akarással harcolva 21 lepattanót kaparintott meg, és ragyogó kosarakat ért el a kadet korú Juhász Dorka a sarokból. Ezek nyomán a félidő utolsó perceiben 37-30-as pécsi előny alakult ki, ám Aho hármassal négy egységre csökkentette a különbséget a szünetre (37-33).

A második félidő elején kicsit bent maradt az öltözőben a PEAC, Tóth Tímea kosarával feljött a Vasas, amely meg is fordította az állást. Kiss Virág gyötört be egy gólt, 41-40-es PEAC vezetést követően sokáig egyik csapat sem talált kosárba. Zólyomi Karina kosara törte meg a jeget, ám a hatalmas szívvel harcoló vendégcsapat hiába volt nagy magassági fölényben, Csáktornyai kosaraival a 29. percben egy ponttal vesztésre állt. A lepattanókban kimagasló teljesítményt elérő, a dobásait azonban kicsit túlgörcsölő Kaposi kosara után 45-44-nél jött el az utolsó 10 perc. Nehezen estek a gólok az utolsó negyed elején, ráadásul a 32. percben Kaposi Pálma bokája megsérült, sírva ugrándozott le a pályáról. 46-45-re a fővárosiak vezettek ekkor, ám az ijedtség után Pálma rövid ápolást követően visszatért a parkettre. Kiss Virág tartotta addig a frontot a pályán, hat pontjával 51-46-ra alakult az állás a PEAC javára. Juhász Dorka kosara adta a legnagyobb csapást a Vasasnak, amelyet Halmai Gábor időkérése követett (37. perc: 53-46). Hiába ütötték-vágták a palánk alatt a Vasas lányai a pécsi centereket, 10 pontra hízott a vendégelőny, mert ekkor már a büntetőket is jobban dobták Selleiék. A végén a hatalmas szívvel játszó pécsi lányok örülhettek, mert bejutottak a fináléba.

VASAS AKADÉMIA – PEAC KOSÁRLABDA AKADÉMIA 59-65 (13-14, 20-23, 11-8, 15-20)

Pasarét 600 néző. V.: Csabai-Kaskötő, Borgula, Major

VASAS: Aho 15/6, Bach 6/3, Gundel Takács 5, Farkas 5, Tóth 6. Csere: Markó 4, Szalay 8/3, Wéber 6, Csáktornyai 4, Kulcsár -. Edző: Halmai Gábor

PEAC KA: Herendi -, Szücs 6, Juhász 13, Kaposi 10, Kiss 26. Csere: Gereben -, Benke 2, Sellei 4, Zólyomi 4. Edző: Boris Maljkovic, Imreh Ajtony

Boris Maljkovic: Gratulálok a lányoknak, akik nagy koncentrációval és szívvel meg tudták valósítani amit elterveztünk. Holnap meg kell ismételni ezt a teljesítményt a döntőben.