Az első érem: bronz az Adria Ligában!

2013. március 03.
Az első érem: bronz az Adria Ligában! Megszerezte történetének első érmét a PEAC-PÉCS, miután elképesztő mélységeket megjárva, 24 pontos hátrányból talpra állt, és 79-74-re legyőzte a Vojvodinát az Adria Liga Final Fourjának bronzmérkőzésén.
PEAC-PÉCS – VOJVODINA NIS 79-74 (14-34, 20-14, 22-15, 23-11)

PEAC-PÉCS: Fűrész 14/3, Barbour 15/3, Dusanic 17, Horváth 2, Jaescke 14. Csere: Nagy-Bujdosó 6, Czirják 7/3, Szamosi 4, Raus -.
VOJVODINA NIS: Popovic 21/3, Boskovic 9/3, Bucevac 18/9, Matovic 13/3, Sesnic 8. Csere: Corto -, Krnjetin 5/3.

Rémálomszerű első negyedet látott a Spens aréna gyér számú közönsége, pécsi szempontból legalábbis. Már az első két percben ordító pécsi ziccerek maradtak ki, négy perc alatt két triplakísérletünk sem ért gyűrűt, miközben odaát nagy lendülettel, rendkívül motiváltan harcolt a bronzéremért a Vojvodina, és ez az első negyedben egészen kimagasló dobóteljesítménnyel párosult. Az irányító, Popovic és a bedobó, Bucevac tíz-tíz pontig jutott tíz perc alatt, négy hármast rámolt be a Vojvodina, amely 74%-kal tüzelt mezőnyből. A fáradt, mentálisan az idénybeli 50 (!) meccs minden terhével kosárlabdázó pécsi együttes ezzel szemben 35%-kal dobott, így az első szünetre húsz pontos hátrányba került (14-34).

Sesnic két kosara után (14-38) némileg sikerült lelassítani a Vojvodina rohanását, és a második negyed második felében időnként már egy-egy szép pécsi akciónak is örülhettünk. Dusanic volt ponterős, és bár a rendkívül lassú Jaescke-ről sok pontot értek el, de legalább támadásban is összehozott tíz pontot az amerikai center. Amikor közelebb zárkózott volna a PEAC, jött Bucevac, egy újabb triplával, így továbbra is elég messze volt a két csapat egymástól a nagyszünetben (34-48), mivel a hazaiak hat hárompontost dobtak, ami a pécsi oldalon egyáltalán nem volt sikeres húsz perc alatt.

Sokkal tüzesebben, harcosabban jött ki a PEAC-PÉCS a második félidőre, Dusanic kosara után Fűrész bevágta a pécsiek első trojkáját, egy perc után azonnal időt is kért a Vojvodina (39-48). Popovic triplája következett, majd viszonylag sokáig tíz pont körüli különbséggel vezetett a rendező, amelyet ekkor szinte egyedül vitt a hátán irányítójuk, Jovana Popovic. Ugyanakkor látszott, hogy a pécsiek is elkezdtek hinni magukban, az agyat elöntő adrenalin elűzte a fáradtságot. Czirják dupla után triplából is betalált, az ő feltámadása és saját magába vetett nagyobb hite is kellett ahhoz, hogy a negyed végére szorosabbá, nyíltabbá váljon a csata. Barbour is hárompontost ért el, Fűrész kosarával hét pontra olvadt a pécsi hátrány (56-63).

A negyedik negyedben a negyedik faultok gyűltek, Popovic, Fűrész, majd Nagy-Bujdosó is beütötte utolsó előtti hibáját, közben a 32. percben Horváth Lilla kipontozódott. Ennél is fontosabb volt, hogy négy percig csak pécsi kosár esett, Szamosi után Barbour ért el 2+1-et, így a 34. percben 63-61-re vezettek csak a piros-fehérek. Öt perc volt vissza, amikor Szamosi kosarával kiegyenlítettünk, és Barbour betörés után elért kosarával először a meccsen vezetett Zeljko Djokic csapata. Nagy-Bujdosó Nóra is kipontozódott ezután, de az ihletett formába lendülő pécsiek Fűrész labdaszerzés után elért duplájával már 71-66-ra vezettek. Három perc volt vissza, amikor négy pontos pécsi előnynél kimaradt Barbour két büntetője, és ekkor Bucevac jóvoltából két pontra zárkózott a piros-fehér gárda. Nagy végjáték volt, amelyben már nem engedte kiénekelni a szájából a sajtot az elképesztő mélypontról talpraálló, talán önmagát is legyőző PEAC-PÉCS, és végül öt ponttal nyert (79-74), amely a nyáron alakuló pécsi gárda történetének első érmét hozta.

Zseljko Djokics: „Nagyon szépen szerepeltünk az Adria Ligában, rengeteg tapasztalatot szereztünk. A harmadik helyet történelmi sikernek tartom. A mai különlegesen nagy meccs volt, hiszen sikerült mínusz 24-ről visszajönnünk. Az első félidőben 48 pontot kaptunk, ez mutatja, milyen extázisban játszott a Vojvodina. A második félidőben 26 pontot kaptunk, ez volt a sikerünk kulcsa. Megmutattuk a karakterünket, az ilyen győzelmek tesznek jobbá és erősebbé egy csapatot. Gratulálok a lányoknak!”

Lana Dusanic: „Gratulálok a Vojvodina csapatának, az első félidőben extrán játszottak, az a különleges helyzet, hogy edző nélkül kellett pályára lépniük, motiválta őket. De gratulálok a saját csapatomnak is, mivel a második félidőben megmutattuk, hogy igazi csapat vagyunk!”

Natasa Bucevac: „Az első félidőben extrán teljesítettünk, viszont a második félidőben elfogyott az energiánk.”

Violetta Knezevic: „Kellemetlen helyzetbe kerültem, hiszen a csapat managere, nem edzője vagyok, mégis nekem kellett ma meccselnem. Nagyon közel voltunk ahhoz, hogy a tanítvány legyőzze mesterét. Jól ismerem Zseljko Djokics kosárlabda-filozófiáját a szegedi időkből, ő tanított meg arra, hogy sosem szabad feladni, és hogy kemény védekezéssel lehet meccseket nyerni. Ez ma a Pécsnek sikerült.”