Az utolsó felvonás következik

2015. április 06.
Az utolsó felvonás következik A PEAC-PÉCS és a Győr gárdája közül amelyik két győzelmet ér el a Pécsett húsvét hétfőn 18 órától kezdődő párharcban, bronzéremmel koronázza meg az idei bajnoki szereplését.
Az eddigi PEAC-Győr párharc ebben a szezonban nem sok örömre adott okot a pécsi együttes híveinek, mivel az alapszakasz mindkét találkozóján a zöld-fehérek nyertek, mindkét ízben 10 ponttal Raksányi Krisztáék ellen. Az első összecsapás még a prológ során, október 25-én történt Pécsett, 85-75-re kaptak ki lányaink, ahol még az összecsiszolódási fázisban tartottak a dolgok. Győrben január 10-én a nem sikerült a visszavágás, ekkor a második félidőben fordította a maga javára a kisalföldi csapat a csatát, és nyert 78-68 arányban.

Az első győzelme megszerzésére törekszik tehát együttesünk a húsvét hétfőn 18 órakor kezdődő bronzcsatában, amely valamelyik fél második győzelméig tart. A további játéknapok: csütörtök 18 óra (Győr) és amennyiben szükséges: vasárnap 18 óra (Pécs).

A vendégek furcsa körülmények között kerültek a kisdöntőbe, ugyanis háromszor kellett legyőzniük a PINKK-et ahhoz, hogy a két nyert meccsig tartó negyeddöntőt sikerrel abszolválják, fatális bírói (és komisszári) tévedés miatt ugyanis megóvta ellenfele az első csatájukat, így újrajátszották az egyébként sima győri sikerrel záruló első negyeddöntőt. Mindennek az lett a következménye, hogy 2-1-es sikerét követő napon kellett az első elődöntőt megvívniuk Sopronban (ötvenpontos vereség…), a második meccsen pedig gond nélkül nyertek a zöld-sárgák, így Vajda Annáék a harmadik helyért csatázhatnak. A hírek szerint meggyógyult szerb válogatott klasszisuk, Tamara Radocsaj bokasérülése is, így pihentebben, és kompletten jönnek Pécsre.

A PEAC-PÉCS esetében a lelki tényezők és a motiváció a legtöbbet emlegetett feltétel, amellyel a bronzcsata előtti felkészülés során találkozhatunk. – Sajnálom, hogy nem sikerült beteljesíteni azt az álmunkat, amit az első edzés végén kitűztünk saját magunk számára, hogy ez a tehetséges csapat döntőt játszhasson az idén, mert ez egy különleges élmény – mondta még a csütörtöki meccs éjszakáján ZeljkoDjokic, hozzátéve, azért nem jártak sikerrel, mert egy nagyon erős ellenféllel ütköztek meg az elődöntőben, aki a pályán bebizonyította, hogy erősebbek, mint a PEAC-PÉCS. – A három meccsünk során egyetlen pillanatot sem kell szégyellnünk, mert partiban voltunk végig. Az első meccsen extázisban játszva, a szezon legkiválóbb dobóteljesítményével pár pontocskával nyerni tudtunk, Miskolcon és a harmadik pécsi meccsen is nagyot harcoltunk, de sajnos nyert a Diósgyőr, mert jól működtek egyénileg és taktikailag is. Nagy kérdés számomra is, hogy mire leszünk képesek a bronzmeccsen, mert a DVTK elleni szériát top-szinten játszottuk le, és több kiváló egyéni teljesítmény kellett a meghatározó embereinktől ahhoz, hogy ennyire közel kerüljünk az ellenfélhez, de a kulcsembereink ki is játszották magukat. Nagyon jó lenne győzelemmel befejezni a szezont.

A minden tekintetben jobb helyzetben lévő DVTK ellen elhitték Raksányiék, hogy van keresnivalójuk a döntőbe jutásra, és három gigászi meccset vívtak a játékoskeret tekintetében talán pillanatnyilag legerősebb magyar csapattal, és tényleg szinte csak karnyújtásnyira voltak az álmaik beteljesülésétől. Nagy kérdés, hogy a csütörtöki összecsapást követő néhány nap mire volt elég, és mit okozott a lányoknál, mennyire érzik át egy bronzérem értékét és súlyát, és mennyire maradt még lelki és fizikai erő Natalie Hurst-ékben arra, hogy az éremhez vezető úton végigmenjenek.