Az utolsó fordulóra maradt a döntés

2013. március 15.
Az utolsó fordulóra maradt a döntés A szlovák-magyar középszakasz utolsó fordulójában, Somorján dől el szombaton 18 órától, hogy képes-e megőrizni harmadik helyét a PEAC-PÉCS a magyar bajnokságban.
Az utolsó pillanatig nyitott maradt a PEAC-PÉCS számára, hogy hányadik helyen fejezi be a szlovák-magyar alapszakaszt, sikerül-e megelőzni a DVTK együttesét, és hogy a rájátszásban melyik csapattal kerül szembe a pécsi gárda. A PEAC jelenleg a közös tabella hatodik helyén áll, közvetlenül a Somorja együttese mögött. Ha sikerül legyőzni az ŠBK Šamorínt, ahogy a találkozón történt, akkor biztossá válik a PEAC harmadik helye számolgatás nélkül is, és a bajnokság hatodik helyezettjével kerül párba a folytatásban. A győzelemért viszont nagyon keményen meg kell küzdenie csapatunknak, hiszen a palánk alatt Stef Murphyvel felálló, eddig is kemény ellenfélnek számító csapat a kettes poszton bevethető belga Romina Ciappinával erősödött. Ha nem sikerül a győzelem, akkor a DVTK kezébe kerül a döntés a harmadik és negyedik hely sorsáról. A remek formában lévő miskolciak annak a Pöstyénnek az otthonába látogatnak, amelytől a PEAC múlt héten 69-76-os vereséget szenvedett. Ha csapatunk kikap, a Diósgyőr viszont győz, a DVTK kerül a bajnokság harmadik helyére. A ZTE NKK-PINKK Pécsi 424 szintén szombaton, 17 órától rendezik, a jelenleg azonos ponttal álló két csapat legutóbbi mérkőzésén Komlón a Zalaegerszeg diadalmaskodott 52-50 arányban, így az ötödik helyért szintén nagy csata várható.

Csapatunk szombat reggelre vár információt arról, hogy ténylegesen megrendezésre kerül-e a mérkőzésünk, illetve az egész forduló. Amint több információt tudunk meg, honlapunkon és facebook oldalunkon megosztjuk.