Az utolsó másodpercek döntöttek - a javunkra!

2015. december 13.
Az utolsó másodpercek döntöttek - a javunkra! Rangadót nyert csapatunk: a Diósgyőr elleni hazai bajnokin már tizenöt ponttal is vezettünk, a hajrá mégis izgalmasan alakult, s végül csak az utolsó másodpercekben sikerült kicsikarni a győzelmet.

Az erőviszonyok ugyan azt sugallták, hogy a vendég Diósgyőr kicsit esélyesebb a PEAC-Pécsnél, ám az első negyedben már érezni lehetett, hogy Raksányi Krisztináék behúzhatják ezt a meccset. Csapatunk ragyogó tíz percet produkált, nagyon szigorúan védekezett, nem hagyta érvényesülni a vendégek magas embereit (köztük korábbi játékosunkat, Tina Jovanovicsot), ráadásul pontoan is dobott. Betalált Parks (végre úgy játszott, ahogy azt mindenki várja tőle), Szücs, Zele, Raksányi - utóbbi láthatóan nagy kedvvel és akarattal harcolt.
Az első negyedet megnyertük, s bizony bajban volt a Diósgyőr. Nem csoda, hogy a második negyed elején Maikel Lopez egy időkéréssel akarta rendezni a sorokat. Nem nagyon sikerült neki. A pécsiek kemény védekezése és pörgős ritmusa nem ízlett a vendégeknek, Fűrész jól irányított, s mindenki hozzátette a magáét, ennek köszönhetően pedig egyre csak nőtt a különbség. Volt már közte tizenöt is, s bár a nagyszünetre egy picit csökkent az előny, a PEAC-¬Pécs így is csodás első félidőt produkált - boldog is volt a szurkolótábor.
A harmadik negyedben aztán jött a Diósgyőrtől megszokott zóna, amivel nem tudtunk mit kezdeni. Két és fél perc alatt eltűnt az előny (40-¬37) - de jókor jött Raksányi triplája! Aztán Zele Dorina célzott pontosan, s végül döntetlenre hoztuk ezt a tíz percet, ami azt jelentette, hogy az utolsó felvonásnak tizenegy pontos vezetésről vághattunk neki. De ekkor mintha megállt volna a tudomány: 10-¬0-¬s rohammal indított a DVTK, s máris 58-¬57 volt az állás. Izgalmas hajrá elé néztünk, az is volt! Hiába dobott jókor pontot Parks és Raksányi is, a vendégek Brewer triplájával 63-¬63-¬nál egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. Huszonöt másodperc volt hátra, amikor Pedrals bedurrantott egy hármast, amivel 66-¬65 volt az állás, jöhetett a Diósgyőr, de pontok helyett Liktarovics inkább egy sportszerűtlent szerzett (Fűrészt tarolta le), ezzel pedig minden eldőlt.
Győzött a PEAC-¬Pécs ¬ nagy volt az öröm a lelátón!

- Nagyon jó mérkőzést játszottunk - értékelt Roberto Hernandez. - Főképp a védekezésünk volt remek az első félidőben, s a nagyszünetre akár nagyobb előnnyel is mehettünk volna, nem "csak" tizenegy ponttal. A második félidőben a Diósgyőr megállított minket a zónájával, s a végjátékban néhány dobásnál szerencséjük is volt a vendégeknek, de ennek ellenére nyerni tudtunk, úgy gondolom, hogy teljesen megérdemelten.
- Sajnos nagyon fáradtan érkeztünk erre a mérkőzésre - fogalmazott Maikel Lopez, a DVTK vezetőedzője. - Emiatt többször is voltak olyan periódusok, amelyek során rossz döntéseket hoztunk, elsősorban ezért veszítettünk.
- Nagyon büszke vagyok a csapatra - nyilatkozta csapatkapitányunk, Raksányi Krisztina. - Az első félidőben okosan, jó ritmusban játszottunk, és nagyon jól védekeztünk. A nagyszünet után a Miskolc megfogott minket a zónájával, de hatalmas szívünknek köszönhetően így is győztünk.

PEAC-Pécs - Diósgyőr 70-65 (18-14, 22-15, 18-18, 12-18)
Női kosárlabda NB I. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 450 néző. V.: Papp, Frányó, Vida. PEAC-Pécs: Szücs 6, RAKSÁNYI 16/9, PARKS 17, ZELE 10/6, Williams 2. Csere: Kaposi, Pedrals 5/3, FŰRÉSZ 8, Sztankovics 6, Bozóki. Vezetőedző: Roberto Hernandez. Diósgyőr: Czank 12/3, Horváth B. 4, Liktarovics 8/6, BREWER 10/3, Horti 4. Csere: T. JOVANOVICS 23/3, Szécsi, Strange 1, Bálint R. 3/3. Vezetőedző: Maikel Lopez.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9-6, 12. perc: 20-14, 15. perc: 32-17, 23. perc: 40-37, 27. perc: 53-42, 34. perc: 58-57.
Kipontozódott: Zele (38. perc).