Bejutott a legjobb négybe a PEAC

2014. április 11.
Bejutott a legjobb négybe a PEAC A negyeddöntő második mérkőzésén magabiztos, 54-81 arányú győzelmet aratott a PEAC-PÉCS a Szekszárd ellen, ezzel bejutott a legjobb négy közé, ahol a folytatásban a Sopronnal mérkőzik.
Triplával indította a mérkőzést Magyar Gergely csapata, a harmadik percben pedig már 7-3-ra vezettek a szekszárdiak. A PEAC magas emberei, Abby Bishop és Nagy-Bujdosó Nóra révén egyenlített 9-9-nél, majd egy 9-0-s rohammal ellépett a Pécs (9-18). Maurita Reid ebből két triplával vette ki a részét, a hazaiaknál pedig Hajdu Zsanett szintén hárompontossal állította meg a pécsi futást. Nagy-Bujdosó duplája után Studer Ágnes is betalált távolról, ezzel 5 pontra zárkózott a Szekszárd (15-20). Ebben a negyedben a Pécs még 6 pontot szerzett egy szekszárdi találat ellenében.

A második negyedet Ieva Kublina remek triplái tették emlékezetessé a vendégszurkolók számára, a center egy percen belül két hármast szórt a tolnai gyűrűbe. A PEAC remek dobószázalékkal célzott, a pontok pedig eloszlottak a csapattársak között az egész találkozó folyamán. Reid harmadik hármasa is pontos volt, a jó dobószázalék mellett pedig sok eladott labdára és hibára kényszerítette ellenfelét csapatunk, amely a félidőre 17 ponttal lépett el (30-47).

A második félidő Fűrész Dia kosaraival indult, melyekkel a Pécs átlépte a 20 pontos küszöböt is (30-53). Nagy Dorci is remekül játszott, a 27. percben középtávoli találatával 30 pontra duzzadt a PEAC előnye (34-64), melyből 28-at a negyed végére is megtartott (40-68).

Az utolsó negyed első találatát Abby Bishop szerezte, a Szekszárd oldalán pedig a fiatal Studer Ágnes játszott nagyon hasznosan és ponterősen ebben az időszakban Zele Dorina mellett. Kublina a 37. percben újabb triplát szórt, a végén pedig a Kaposi-Kiss páros kapott több lehetőséget. A mérkőzés vége 54-81 lett a PEAC javára, ezzel csapatunk elérte elsődleges célját, és bejutott a rájátszásban a legjobb négy közé. „Reszkess, Sopron!” – szólt a csatakiáltás a lányok részéről a lefújást követően, hiszen a döntőbe jutásért a ZTE-t másodszor is legyőző Sopron lesz csapatunk ellenfele.

Atomerőmű KSC-Szekszárd – PEAC-Pécs 54-81 (17-26, 13-23, 10-19, 14-13)

Szekszárd, negyeddöntő, 2. mérkőzés, V.: Söjtöry, Radnóti, Kovács N.

KSC Atomerőmű Szekszárd: Studer Zs. 4, Scekic, Hajdu 8/6, Zele 13, Singleton 6. Cserék: Dusanic 6, Studer Á. 6/3, Theodorán 3/3, Simon A., Kotnik 6, Tamis 2.

PEAC-PÉCS: Reid 16/9, Raksányi 7, Jovanovic 10, Nagy-Bujdosó 8, Bishop 10. Cserék: Kublina 12/9, Fűrész 8, Nagy D. 8, Kaposi 2, Raus, Kiss V.

Zseljko Djokics: „Büszke vagyok rá, hogy bejutottunk a legjobb négy közé, ezzel elértük célunkat. Ez történelmi siker, ennek a csapatnak karaktere, szíve és tudása is van. Ezekre kell építkeznünk a jövőben.”