Csata DSE
Csata DSE

Biztos PEAC-PÉCS diadal karácsonyra

2018. december 22.
Biztos PEAC-PÉCS diadal karácsonyra Végig magabiztos játékkal aratott 16 pontos győzelmet a PEAC-PÉCS az eddig vele azonos győzelem-vereség mutatóval álló NKE Csata ellen, ezzel kívánva boldog karácsonyt a pécsi kosárbarátoknak.
2018. utolsó pécsi kosármeccse ötletes, könnyed támadó-kosárlabdával indult, védekezés nélkül meglehetősen jól céloztak a csapatok a negyed első felében. Alig telt el öt perc és 15-18 állt az eredményjelzőn, közte összesen öt triplát láthatott a Lauber Dezső Sportcsarnok közönsége. A Csatások a center és irányítóposzton domináltak ponterőben, Lang és Horváth járt az élen a kosárszerzésben, de nálunk is hasonló volt a helyzet Sarah Imovbioh és Julie Vanloo révén. Fej-fej mellett haladt a két gárda, de az első negyed rohanása közepette sikerült hátul nagyobb stabilitást elérni, több gólba tartó labda kiperdült a gyűrűnkből, így a vége nekünk jött ki jobban, emiatt 29-24-re vezettünk tíz perc játék után és minden pályára kerülő játékosunk pontszerző volt.
Őriztük előnyünket, Katarina Tetemondova pontjaival és Ruják Nóri betöréskosarával 36-28-ra vezettünk. Kisebb kihagyás, és hibáinkat kihasználták a vendégek és Lelik időlegesen pontosabbá válásával háromra olvadt az előnyünk. Kis pihenő után visszaszállt Imovbioh és Tetemondova is, majd belga irányítónk ismét megrázta magát és negyedik tripláját is elsüllyesztette a vendégek gyűrűjében. Egyre áthatolhatatlanabbá vált a védekezésünk is, támadásban is jobban tudtunk dominálni, így a nagyszünetre 48-35-tel vonulhattak le az öltözőbe a csapatok.

Sarah Imovbioh gólja zárta a második negyedet, és ugyanő nyitotta a pontok sorát a harmadik felvonásban és máris félszáznál jártunk (50-35). Felzárkóztak a vendégek tíz pontra, de ez sem tartott sokáig, mert Ruják Nóri és Julie Vanloo találataival ismét tizenöt lett közte (55-40). Tursics Krisztián elégelte meg a látottakat a 26. percben 59-44-es állásnál és időt kért. Sokat nem hatottak a tanácsok, Gémes-Sarok Niki kosara és Tetemondova büntetői tovább mélyítették a két csapat közti differenciát (63-44). A Csata középjátékosa próbálta meg tartani övéit, Lang nyolc pontot szerzett csapata 14 találatából.

A záró felvonás 65-49-es állásról indult, majd Barnai Judie talált be kétszer egymás után, amivel húsz pontra növeltük előnyünket. Horváth Bernadett kapta el a fonalat a negyed derekán, nyolc pontot szerzett, közte két hárompontost (74-60). Jó csapatjátékkal többször is 20 pontra hízott az előnyünk, amelyből bár faragott az ellenfél, de a győzelmünket egy pillanatra sem tudta veszélyeztetni. 16 pontos diadalt arattunk egy olyan találkozón, ahol tőlünk öten is tíz dobott pont fölé jutottak, sőt, Sarah Imovbioh és Julie Vanloo egyaránt 20-20 pontot tett a közösbe. Ezzel a sikerrel kíván az idény első felét 7-4-es mutatóval záró PEAC-PÉCS boldog karácsonyt a pécsi kosárbarátoknak!

PEAC-PÉCS – NKE CSATA 88-72 (27-24, 21-11, 17-14, 23-23)
Pécs, 400 néző. V.: Ádám, Hervay, Nyilas

PEAC-PÉCS: Vanloo 20/15, Wentzel 14/3, Gémes-Sarok 5/3, Tetemondova 11/3, Imovbioh 20. Csere: Ruják 10, Tenyér -, Barnai 8, Varga -. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta
NKE Csata: Horváth 15/9, Lelik 10/6, Nagy-Bujdosó 6/6, Austria 10, Lang 21/3. Csere: Radócz 4, Angyal 2, Mányoky 2, Pálinkás -, Solymosi 2. Edző: Tursics Krisztián