Vasas Akadémia

Biztos győzelem a Vasas ellen

2021. január 24.
Biztos győzelem a Vasas ellen Rendkívül fontos összecsapást sikerült hullámzó produkciókkal győzelemre vinni, de sokkal több volt ebben a meccsben, amelynek a történéseiről még elég sokáig fogunk beszélni… Ami a leglényegesebb: 12 ponttal legyőztük a Vasas Akadémiát.
Fraser kosarával indult a mérkőzés, amire Tijana Andusic válaszolt, majd Papp Klaudia és Paula Strautmane hintett egy-egy hárompontost (2. perc 5-5). A negyed derekára sikerült egy pici előny kialakítani, nem bírták szabályosan tartani magas embereinket a piros mezes vendégek, Kiss Virág és Tijana Andusic büntetőivel 11-6 állt az eredményjelzőn. Az utolsó percekben sikerült ritmust váltani, a szerencse is velünk volt néhány szabad labdánál, így 16-12-ről villámgyorsan 20-12-re elléptünk, időt is kért a Vasas Akadémia edzője. Brianna Fraser kiharcolt büntetőit értékesítette, majd Madár a palánk alól betalált, amivel faragott a hátrányán a vendéggárda. Az első tíz perc eredményét sikeres büntetőkkel alakítottuk 24-16-ra, amelyben centerposzton erősen dominálni tudtunk, ez látszott a megszerzett lepattanók mennyiségén is.

Tovább tartott a lendületünk, így hamar tíz pont fölé nőtt előnyünk. Paula Strautmane és Kiss Virág is betalált közelről, válogatott centerünk kétszer is eredményes volt (30-16). Paula második hármasát is bevágta, azonban 35-20-as vezetésünk után ahelyett, hogy növeltük volna az előnyünket, hullámvölgybe kerültünk, zsinórban hat pontot szereztek Papp Klaudiáék, Csirke Ferenc időt is kért (15. perc 35-26). Kiegyenlítetté vált a játék, tartották magukat a zónavédekezésre váltó Milos Pavlovic lányai (39-30), akik a lepattanók megszerzésében is alaposan feljavultak. Habling Lara talált be kétszer is - de a védekezésünk finoman szólva nem volt a leghatékonyabb ezekben a pillanatokban, és faultproblémáink is adódtak -, Pappék pedig rendre válaszolni tudtak, így teljesen nyílttá vált a mérkőzés. Támadásban is gondjaink akadtak a negyed végén, így 43-40-nél 16 másodperccel a félidő előtt a Vasas Akadémia támadhatott, Tóth Orsi kosarával egyre olvadt előnyünk.

Papp Klaudia szerzett egy labdát, kosarával fordítani tudtak a piros-kékek a negyed elején (43-44), majd Wentzel Nóri büntetőivel ismét nálunk volt az előny. Két újabb pécsi kosár, majd Bach dobhatott két büntetőt miután Tijana Andusic sportszerűtlenül szabálytalankodott ellene (49-46). Szerb centerünk használta ki megint kétszer is magasságbeli fölényét, amivel sikerült is ellépnünk a negyed derekán (53-46). Kiss Virág kapta meg negyedik személyi hibáját 56-46-os állásnál, majd a büntetőké lett a főszerep, Szerencsés tudott egy triplát dobni, a harmadik negyed végén 60-51 állt az eredményjelzőn.

Két perc alatt háromszor is megvillant lett válogatottunk, Paula Strautmane először lazán egy hármast hintett, majd két duplával növelte tovább előnyünket (67-51), jött is a hangos időkérés a túloldalon. Hiába, Wentzel Nóri is betalált a 6,75-ön túlról, a védekezésünk is olyan volt, amilyennek lennie kell, nem is kaptunk kosarat több mint négy percig. Kiss Virág pontozódott ki 70-50-nél, Tóth Orsi büntetői törték meg a Vasas gólcsendjét. Két jó büntetővel a tizenhetedik és tizennyolcadik pontját szerezte Tijana Andusic, ami után kikérte a félidőben a harmadik idejét is a vendégek mestere négy és fél perccel a lefújás előtt. Mondhatni 19-re lapot próbált húzni, ennyivel vezettünk ugyanis ekkor (72-53). Fraser 2+1-e majd egy eladott labda nálunk, amiből Papp szerzett két pontot, és máris jött a pécsi időkérés is. Rendeztük sorainkat, Sarok Niki a sarokból dobott be egy roppant fontos triplát, a Vasas büntetőkkel gyarapíthatta pontjai számát (38. perc 75-62). Az utolsó percekben úgy tűnt már nem forog veszélyben a győzelmünk, Sarok Niki egy újabb triplát hintett. Tijana Andusic is kipontozódott, mivel egy kihagyott ziccere után a földhöz vágta dühében a labdát, amire – jogosan – technikait kapott, így kiállították… Az utolsó percben a jó teljesítménnyel előrukkoló Paula Strautmane szerzett egy szép duplát, amivel 81-69-re nyertük meg a mérkőzést, de a végén azért mérgelődhettünk, mert ma este sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből a találkozóból.

PEAC-PÉCS – VASAS Akadémia 81-69 (24-16, 19-26, 17-9, 21-18)
Pécs, zárt kapuk mögött. V.: dr. Mészáros, Nagy V., Varga-Záray

PEAC-PÉCS: Szücs R. 3, Wentzel 17/3, Strautmane 17/9, Kiss 13, Andusic 16. Csere: Sarok 6/6, Sánta -, Kaposi 5, Habling 4. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron
VASAS Akadémia: Papp 16/3, Tóth 15, Bach 6, Fraser 21, Budácsik -. Csere: Salamon 4, Smaljbegovic 2, Madár E. 2, Szerencsés 3/3, Madár K. -. Edző: Milos Pavlovic, Krivacevic Dragoljub

Csirke Ferenc: Az a pozitívum, hogy megnyertük a mérkőzést, de a látottak nem nagyon tetszettek. Ennyi fegyelmezetlenséggel nem lehetnek komoly céljaink ebben a bajnokságban. Sokkal több volt ebben a meccsben. Szeretnénk nagyobb célokért küzdeni, de ennyi taktikai éretlenség nem fér bele.

Wentzel Nóra: Az első negyedben sikerült némi előnyre szert tennünk, de a másodikban rossz faultokat ütöttünk be, így a Vasas vissza tudott jönni a meccsbe. Annak különösen örülök, hogy végül nyerni tudtunk, mert nagyon fontos győzelem ez számunkra.

Milos Pavlovic: Nem voltunk elég bátrak. Megijedtünk attól, hogy az ellenfélnél Európa-Kupára is alkalmas keret van, tapasztalt játékosokkal, ez nálunk hiányzik. Hiányzik a centi és a kiló is, ráadásul Dorka is hátproblémákkal játszott. Voltak jó pillanataink, de a kulcspillanatokban megremegett a kezünk.

Salamon Zsófia: A második félidőben sok hibát vétettünk, és a Pécs ezt könyörtelenül kihasználta. Könnyű kosarakat szerezve nyerték meg a meccset.