ELTE BEAC Újbuda

Biztos sikerrel kívánunk boldog karácsonyt

2019. december 21.
Biztos sikerrel kívánunk boldog karácsonyt  Győzelemmel zártuk az ELTE BEAC Újbuda elleni mérkőzést, Szabó Fanniék 69-54-re nyertek a Gabányi László Sportcsarnokban és Maegan Conwright pedig visszatért a pályára.
Tíz játékossal utazott el csapatunk a fővárosba, mivel Varga Eszter a hétközi, Sopronban lejátszott amatőr mérkőzésen szenvedett sérülést, így Wentzel Nóri személyében mindössze egy U20-as játékossal álltunk ki a BEAC ellen. Két Szabó II. Dóra találattal indult az összecsapás, de hamar felzárkóztunk, és az első játékrész derekáig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A 6. percben Maegan Conwright-ot pályára küldte Meszlényi Róbert vezetőedző, így az amerikai játékos több, mint két és fél hónapos kihagyás után visszatért. Mindez 9-8-as hazai vezetésnél történt, ezután viszont állva hagytuk a hazaiakat, zsinórban 12 pontot szereztünk, közte két hárompontossal, Cierra Bravard és Wentzel Nóri révén, de Hegedűs Janka szép horogdobásának is tapsolhattunk.

20-11-es pécsi vezetésről indult útjára a labda a második felvonásban, a lendületünk nem hagyott alább, igaz, több mint két percet kellett várni az első találatra. Hegedűs Janka jegyzett egy duplát, 27-13-ra vezettünk Hegedűs Janka triplájával, ami után időt is kért Balogh Judit. Nem hiába, mert 27-19-re zárkóztak Mérészék, ekkor még öt perc volt a nagyszünetig. Most rajtunk volt a sor, hogy rendezzük sorainkat, ami sikerült is, Maegan Conwright is betalált a 6,75-ön túlról, így megnyugtató, 39-24-es előnnyel várhattuk a folytatást.

Hasonló mederben csordogált a mérkőzés, nem alakult ki igazán a meccs képét változtató állás, bár küzdöttek a hazaiak, de látótávolságon kívül tudtunk maradni velük szemben. Hullottak a triplák mindkét oldalon: amikor Laklóth betalált hárompontosból, egy pillanatra benézett tíz pont alá a BEAC (34-43), de a mai napon a legponterősebb játékot nyújtó Szabó Fanni válaszolt erre egy triplával, így a harmadik negyed közepén 46-34-re vezettünk. Nyilván hibák csúsztak mindkét csapat játékába, egy kicsit sok volt az eladott labdák száma itt is, ott is, így 40-54-nél ért véget az utolsó előtti periódus.

A hazaiak egyik legjobbja, Mérész betörésből elért találata jelentette az első pontokat a záró játékrész elején, amire a túloldalon Taisiia Udodenko válaszolt közelről, aki Cierra Bravard passzát váltotta pontokra. Fokozatosan tudták növelni előnyüket a mieink, a jó napot kifogó Szabó Fanni fordulásból ért el egy szép találatot a támadóidő végét jelző dudaszóra, amivel már a húsz ponthoz közelített a két csapat közti különbség (50-69). A vége viszont a hazaiaké volt, akik kicsit szépítettek az eredményen, de összességében magabiztosan hozta a mérkőzést csapatunk. Most néhány nap pihenőt kapnak lányaink, de karácsony második napján már edzés lesz, hiszen 28-án a TFSE otthonában lépünk pályára. A PEAC-PÉCS hatodik győzelmével szeretnénk csapatunk szimpatizánsainak, támogatóinak áldott, békés, boldog karácsonyt kívánni!

ELTE BEAC Újbuda – PEAC-PÉCS 54-69 (11-20, 13-19, 16-15, 14-15)
Budapest, 200 néző. V.: Csabai-Kaskötő, Balogh Gy., Menyhárt

ELTE BEAC Újbuda: Galántai 2, Szabó II. 10/6, Laklóth 8/3, Tóth F. 6, Fogg 4. Csere: Mérész 11, Juhász 5, Li 6. Edző: Balogh Judit, Vajda Anna
PEAC-PÉCS: Sánta 4, Wentzel 9/3, Gémes-Sarok 4, Udodenko 11/3, Bravard 9/3. Csere: Conwright 6/3, Hegedűs 11/3, Szabó 14/6, Ruják 1, Kaposi -. Edző: Meszlényi Róbert, Ábrahám Márta