Biztos siker a CEKK ellen

2014. december 07.
Biztos siker a CEKK ellen Győzelemmel búcsúzott a közönségétől a PEAC, szoros meccsen biztosan verték a Ceglédet Jovanovicék.
A magas embereit, Kiss Virágot és Tina Jovanovicot nélkülöző PEAC-PÉCS indított agresszíven, vibráló kosárlabdával a Cegléd elleni bajnokin. Két és fél perc után időt is kellett Cziczás Lászlónak, 6-2 állt a táblán. Williams pöcizett vissza szép mozdulattal kosarat érően egy lecsorgó dobást (9-2), majd néhány eladott labdának köszönhetően némiképp felzárkózott a CEKK. Ezzel együtt az első negyed egyértelműen a sokat cserélő PEAC-é volt Pap Regina találataival (21-12).

A sikeres távoli dobások is megjelentek a PEAC játékában a második negyedben, Nevena Jovanovic kettő, Raksányi pedig egy alkalommal talált be a 6,75-ön túlról, ennek köszönhetően egyre magabiztosabbá vált a házigazda előnye. A sárga-kékek jobbára Hadzovic egyéni megoldásai után voltak eredményesek. Az egyik legszebb jelenet épp Szücs Réka labdaszerzése volt a gyors ceglédi támadást egyedül megoldani szándékozó irányító kezéből, amely után a fiatal pécsi lány a másik oldalon szép kosarat szerzett. Orozovic indításgólja után 18-cal vezettek a pécsiek (42-24), ahonnan Bozóki villanásaival egy kicsit felzárkóztak az Elefántkölykök (46-33).

Megmutatkoztak a fáradtság jelei a PEAC-os lányokon, elsősorban támadásban követtek el a szokottnál is több hibát Williamsék. Érdekes volt ahogy indult a második félidő, Williams próbált triplát dobni, Natalie Hurst pedig ugrott a lepattanóért – nem is járt sikerrel egyikük sem a fordított szereposztásban. Nevena Jovanovic klasszisa mutatkozott meg, aminek nyomán tartani tudta előnyét a házigazda, és ahhoz, hogy 15 pont maradjon az utolsó negyedre közte, Pap Regina fontos büntetői és jó befejezése kellett (57-42).

A záró tíz percre a lelátóról az oldalvonal mellé költözött a mikulássapkába öltözött PEAC B közép, és ez mintha egy kicsit a pécsi lányokat tette volna elfogódottabbá. A kifejezetten jól játszó Pap büntetői után, Hurst triplájánál 18 volt közte, innéttől kezdve egyre jobban felzárkózott a vendégcsapat. Négy és fél perc volt vissza, amikor hétre olvadt a Pécs előnye, ám Williams klasszisával vissza tudta verni ellenfele legnagyobb felzárkózási kísérletét a PEAC. Az amerikai center hat pontot és három fontos lepattanót szerzett ebben a periódusban és 70-57 után már nem volt visszaút a vendégeknek. A lefújás után a pécsi szurkolók szaloncukorral és apró ajándékokkal köszönték meg lányaiknak a 2014 évi produkciót, mivel ez volt a PEAC utolsó hazai meccse ebben az évben.

PEAC-PÉCS – Ceglédi EKK 73-61 (21-12, 25-21, 11-9, 16-19)
Pécs, 250 néző. V.: Makovsky, Vida, Radnóti

PEAC-PÉCS: Hurst 12/3, Raksányi 7/3, N. Jovanovic 17/6, Kaposi 2, Williams 14. Csere: Orozovic 2, Pap 12, Szücs 4, Raus 3/3, Zólyomi -.
Ceglédi EKK: Hadzovic 16, Lengyel 4, Gorjanácz 6, Bozóki 11, Skoric 7/3. Csere: Szabó 4, Szepsi -, Serbán 11, Kobolák 2.

Zeljko Djokic: Gratulálok a csapatomnak, látszik hogy a Ceglédnek volt két hete, hogy felkészüljön a játékunkból. Harcoltunk, küzdöttünk, de a 23 eladott labdánk megnehezítette a dolgunkat. Örülök hogy sikerült nyerni, és annak különösen, amilyen ajándékot kaptunk a pécsi szurkolóktól, ez örök emlék marad számunkra.
Cziczás László: Szorosabb meccs is lehetett volna, ha nem követünk el ennyi hibát, ha nincs ennyi eladott labdánk. Persze az is igaz, hogy a PEAC két legjobb játékosa hiányzott ma.