Bravúr a javából: győztünk Sopronban!

2015. november 01.
Bravúr a javából: győztünk Sopronban! A mérkőzés hajrájában 15-2-es, elsöprő rohamot produkáló csapatunk 78-76-os győzelmet aratott a Sopron otthonában.
Az ebben a szezonban látottak alapján bizony kevesen hittek volna abban, hogy ez történik. A Sopron–PEAC-Pécs bajnokinak a házigazdák voltak a toronymagas favoritjai, ennek ellenére a végén csapatunk örülhetett. A siker egyrészt annak köszönhető, hogy immár új irányítóval léptünk pályára, s a spanyol Cristina Pedrals Barrios szenzációsan mutatkozott be, rögtön az első meccsén 17 pontot dobott. Másrészt ezúttal jól kezdtük a mérkőzést, meg is nyertük az első negyedet, amelynek 7. percében súlyosnak tűnő talpsérülés miatt sajnos elveszítettük az addig remeklő, 8 pontig jutó Zele Dorinát.

A mérkőzés a folytatásban is szoros volt, az utolsó negyednek 59-57-es állásról indultak neki a csapatok, ám néhány perccel később úgy tűnt, a soproniak nyeregben vannak. Elhúztak ugyanis 74-63-ra – de így is elbuktak. Jött ugyanis először egy Raksányi dupla, aztán egy Pedrals tripla, majd bevágott egy hármast Fűrész is, amire a spanyol rákontrázott még eggyel, s máris egál volt az állás. Ezután Krnjics ugyan értékesített két büntetőt, de csapatunkat már nem lehetett megállítani, Fűrész bebombázott még egy triplát, végül Pedrals büntetőjével alakult ki a végeredmény.

– Nagyon örülök ennek a győzelemnek, ami főleg annak köszönhető, hogy óriási szívük volt a lányoknak – értékelte a látottakat vezetőedzőnk, Roberto Hernandez. –Belső posztokon balszerencsés sérülések miatt jelentős hátrányban voltunk, mégis nyertünk, ami nagy dolog. Ez a siker hatalmas lendületet adhat a csapatnak a folytatásra.

Csapatunk legközelebb november 5-én lép pályára, amikor a Basket Landes együttesét fogadjuk az Európa-kupában.

Sopron–PEAC-Pécs 76-78 (20-21, 25-23, 14-13, 17-21)
Női kosárlabda NB I. Sopron, 400 néző.
Sopron: Fegyverneky 23/6, Weninger 4, Simon Zs., Krnjics 15, Halvarsson 19. Csere: Ciglar 3, Crvendakics 8, Határ, Zsovár 4, Dubei. Vezetőedző: Sterbenz László.
PEAC-Pécs: Szücs, Raksányi 9/3, Parks 19/3, Zele 8/6, Bozóki 1. Csere: Fűrész 8/6, Pedrals 17/12, Kaposi 9/3, Czirják 7/3, Gorjanácz. Vezetőedző: Roberto Hernandez.

További eredmények: ZTE–ELTE-BEAC Újbuda 64-41, Cegléd–Szekszárd 62-56, Vasas–Győr 68-86.