78 : 66
Nesibe Aydin

Bravúrgyőzelem a török élklub ellen!

2021. október 27.
Bravúrgyőzelem a török élklub ellen! Óriási csatában, igazi csapatjátékkal legyőztük az Európa Kupában a Nesibe Aydin együttesét 78-66-ra és az első helyre ugrottunk az Európa Kupa csoportunkban.
A feldobást követően a törökök hozták el a labdát, Nacickaite és Coates találataival 0-4 állt a táblán az első támadások után. Chelsea Nelson nyitotta nálunk a kosarak sorát, majd Kiss Virág szép középtávolijával kiegyenlített. A negyedik percben már 13-7-es pécsi vezetésnek örülhetett a lelátó népe, Nikola Dudásová szerzett egymás után öt pontot. Remek ritmusban zajlott a mérkőzés, magabiztosak voltunk támadásban és védekezésben is, 15-9-es vezetésünknél a Nesibe Aydin időkéréssel szakította meg a játékot. Coates 2+1-ével zárkózott a török gárda, de a lendületünk nem hagyott alább, a nyolcadik percben 21-12-re vezettünk. Sok dobást elrontottak a vendégek, a lepattanókért pedig a mieink mentek harcosabban, így az első játékrészt nyolc ponttal, 24-16-ra megnyertük.

Kiss Virág palánk alóli centerkosarával, majd Szücs Réka hárompontosával 29-16 állt az eredményjelzőn. Sokáig nem örülhettünk, két figyelmetlenség, két vendégtripla, hét pontra zárkózott a Nesibe Aydin (12. perc 29-22). Szücs Réka sportszerűtlen szabálytalansága után még közelebb zárkóztak Thomasék, egy időre beállt a hat pontos differencia (32-26). Egy újabb sportszerűtlent fújtak ránk a sporik, Nacickaite pedig nem hibázott. Pontatlanabbá vált a támadójátékunk, gödörbe kerültünk, a zöld mezes vendégek pedig két pontra apasztották a hátrányukat, így Csirke Ferencen volt a sor az időkérést illetően. Két percen belül voltunk a nagyszünet előtt, amikor fordítottak a törökök Eldas palánk alóli találatával (35-36), ez az eredmény nem is változott a hátralévő időben.

Villámrajtot vettek Nacickaitéék a nagyszünet után, két és fél perc után 37-43 állt a táblán, amit hamar megtoldottak még egy duplával. Megrekedt a támadójátékunk egy időre ebben az időszakban, félő volt, hogy leszakadunk ellenfelünktől, azonban nem adtuk fel, a lányok szíve a helyén volt, Chelsea Nelson vezetésével egy pontra zárkóztunk (44-45). Újra elkaptuk a ritmust, Kiss Virág büntetőivel fordítottunk, majd amikor egy labdaszerzés után Nikola Dudásová ziccere a gyűrűben landolt, időt kértek a törökök (26. perc 50-47). Triplapárbaj zajlott a pályán, a hat pontos előnyünk elolvadt, ám a harmadik negyed végén minimális pécsi előnyt mutatott az eredményjelző (56-55).

Nagy harc zajlott a pályán a záró játékrészben is, jócskán maradtak izgalmak a végére. Chelsea Nelson és Ty Marshall vette hátára a csapatunkat ezekben a percekben, hét perccel a vége előtt 61-59-re vezettünk. Ty Marshall ismét a sarokból eresztett el egy jó triplát, majd egy kivédekezett támadás után Kiss Virág is betalált (66-59). Időt kértek a vendégek, de úgy tűnt hiába, kezünkbe vettük az irányítást, és tíz pont fölé növeltük az előnyünket (70-59). Azért annyira nem adták könnyen a meccset, két duplával majd egy triplával zárkóztak a törökök, Nacickaite hármasa nagyon nem hiányzott, de jött Ty Marshall és szintén a 6,75-ön túlról vágott be egy labdát (73-66). Harcoltunk, küzdöttünk, egy óriási lehetőség kapuját nyitottuk meg, ami Szücs Réka hatalmas triplájával végleg eldőlt, hogy nyitva is marad. A végére még desszertként Nikola Dudásová bedobott egy duplát, így 12 ponttal, 78-66-ra megnyertük a mérkőzést.

NKA Universitas PEAC – Nesibe Aydin 78-66 (24-16, 11-20, 21-19, 22-11)
Pécs, 700 néző
V.: Jovovic (CRO), Zenis (SVK), Mikulic (CRO)

NKA Universitas PEAC: Dudásová 9/3, Wentzel 3, Marshall 19/9, Nelson 16, Kiss 17. Csere: Sarok 2, Szücs 11/9, Brajkovic 1, Selcova -. Edző: Csirke Ferenc, Szentendrei Áron
NESIBE AYDIN: Thomas 15/3, Eldas 14/6, Nacickaite 16/9, Snytsina 2, Coates 13. Csere: Duman 3/3, Yildizhan 3/3. Edző: Ahmet Golen

Csirke Ferenc: Gratulálok a csapatnak és gratulálok a közönségnek! Szuper volt, ahogy éltették a lányokat – főleg a második félidőben, nyolcpontos hátránynál jött jól a buzdításuk. Általában a játékosokat, a csapatot szoktuk kiemelni egy-egy meccs után, de most hadd köszönjem meg a fizikoterápiás stáb áldozatos munkáját, akik rendkívül sokat hozzátettek ehhez a győzelemhez.
Szücs Réka: Akadtak hullámvölgyeink a mérkőzésen, de végig csapatként játszottunk. Időnként nem találtuk a megoldást sem védekezésben, sem támadásban, úgyhogy nagyon örülök a győzelemnek, főleg, hogy viszonylag nagyobb különbséggel tudtunk nyerni.

Ahmet Gülen: Tisztában voltunk azzal, hogy a Pécs 40 percen keresztül kemény tempót diktál, megküzdenek minden labdáért, és ma mi nem tudtunk tartani velük a lépést. Változatos, jó mérkőzés volt, mindkét csapatnak voltak jó periódusai, igazi közönségszórakoztató meccs kerekedett ki belőle.