Bronzérem az I. Fűzy Ákos Nemzetközi Emléktornán

2014. október 12.
Bronzérem az I. Fűzy Ákos Nemzetközi Emléktornán 81-68-ra nyert a PEAC-PÉCs az MTK ellen, így megszerezte a bronzérmet a bajnokság előtti utolsó felkészülési tornán.
Sokkal magabiztosabban kezdte a PEAC az I. Fűzy Ákos Nemzetközi Emléktorna bronzmérkőzését, mint az első találkozóját a Celje ellen. Kaposi Pálma sérülése szerencsére nem bizonyult komolynak, és helyet is kapott a kezdő ötösben, amit az első támadásban egy triplával hálált meg. Az első 9 pontot a pécsiekhez jegyezhették fel a statisztikusok, Medgyesi a 3. percben szerezte az első MTK-kosarat. 11-4-nél Stevan Cupic időt is kért, Kiss Virág viszont zsinórban 5 pontot szerzett, Raksányi Kriszta pedig remek hármassal növelte 19-4-re a különbséget. A negyed végéig a PEAC 25, az MTK 9 pontig jutott első sorban Vincze Viktória révén.

Csapatunk kissé dekoncentráltan kezdte a második negyedet, Böröndy büntetőivel és Orsós triplájával 5 pontot szereztek a budapestiek (25-14). Raus Vivien 2 büntetőjével és Kaposi Pálma góljával indult be a PEAC, de a játék sokkal kiegyenlítettebb képet mutatott, ami annak is volt köszönhető, hogy Zseljko Djokics bátran próbálgatta a különböző sorokat, és sok lehetőséget kaptak a fiatalok is, akiknek a szép megmozdulások mellett hibák is csúsztak a játékukba. Ezt a negyedet végül 13-18-ra meg is nyerte az MTK, akik így 11 pontos hátrányból várhatták a második félidőt (38-27).

A szünet utáni első kosarat szintén az MTK szerezte, Vincze Viktória védésével gyűlt meg a baja a PEAC-nak. Semsei kosarával 6 pontra zárkózott az MTK (41-35), Vincze Viktória következő könnyű kosara után pedig Zseljko Djokics időt kért. Semsei duplájával 4 pontra csökkent a Pécs előnye, a legjobbkor jött Raksányi riadót fújó triplája és Kiss Virág találata, majd Hurst hármasa (51-39). Az ausztrál irányító több pontot már nem szerzett, ám a meccs végéig kiosztott 10 gólpasszt. A folytatásban elsősorban támadásban mutatott szép dolgokat a PEAC, és a negyedet 21-18-ra nyerte (59-45).

Sanja Orozovic triplájával indult az utolsó játékrész, majd 3 büntetőből kettőt értékesített a pécsiek egyik Macskája, a következő támadásban pedig egy óriási blokkot is kiosztott. A másik oldalon Baksa és Vincze termelték a pontokat. Kaposi duplájával újra 18 pontra nőtt a PEAC előnye (68-50). Sanja Orozovic mellett Pap Regina is többször megvillant, Raksányi középtávolijával pedig 20 pont lett a különbség (76-56). Az utolsó perceket ismét az MTK nyerte, a végeredmény 81-68 lett, így az I. Fűzy Ákos Nemzetközi Emléktorna bronzérmét a PEAC-PÉCS, a negyedik helyet az MTK szerezte meg.

„Vasárnap is szükségünk lesz rátok!” – hangzott a csapatkiáltás a meccs végén, hiszen jövő hét vasárnap indul a magyar bajnokság, a PEAC-PÉCS pedig a Vasast fogadja az első fordulóban.

PEAC-PÉCS-MTK-BUDAPEST 81-68 (25-9, 13-18, 21-18, 22-23)

PEAC-PÉCS: Hurst 3/3, Raksányi 18/6, N. Jovanovic 5, Kaposi 8/3, T. Jovanovic 16 cserék: Kiss 11, Orozovic 9/3, Pap 6, Raus 5/3, Szücs-, Zólyomi-.
Edzők: Zseljko Djokics, Borisz Maljkovics

MTK-BUDAPEST: Medgyesi 15/3, Orsó 5/3, Baksa 4, Turóczi 1, Vincze 19 cserék: Orbán-, Semsei 13/3, Böröndy 6, Barnai 2, Szabó 3/3.
Edzők: Stevan Cupic, Károlyi Andrea

Zseljko Djokics: „Nagyon örülök, hogy sikerült megszerveznünk ezt az emléktornát, és remélem, hagyományt tudunk belőle teremteni, a bajnokság előtti utolsó hetet ez a torna zárja majd. Rajtunk látszott, hogy még nagyon messze vagyunk a csapattól, nagyon puhán és brutálisan sok hibával védekezünk. Ezt a Celje tegnap úgy büntette, mintha profik játszanának egy utánpótláscsapattal. De nagyon örülök, hogy itt szerepeltek, hiszen a következő felkészülési meccsüket a tavalyi Euroliga-győztes Galatasaray ellen játsszák, Gajic és Lisec pedig pár év múlva Euroligát fognak nyerni. Több játékosnál látok mentális és fizikai hiányosságokat. Keményen kell védekeznünk, hogy ritmust kaphasson a játékunk.