Bronzmeccset játszhat a PEAC-PÉCS

2015. április 02.
Bronzmeccset játszhat a PEAC-PÉCS Az elődöntő utolsó meccsén nem tudta megismételni a korábbi extra teljesítményt a PEAC-PÉCS, így nagy csatában 76-72-re alulmaradt a DVTK-val szemben. Folytatás húsvét hétfőn Pécsett a Győr ellen a bronzéremért.
Szép számú közönség előtt elfogódottan kezdett a PEAC, főleg palánk alatt idegeskedték túl a dobásaikat az elején Tina Jovanovicék. Még jó, hogy Raksányi két trojkával nyitott, de két triplájának köszönhetően a DVTK hét pontos előnyt csikart ki (7-14). A 7. percre megszületett a PEAC első kétpontosa a mezőnyből Orozovic betöréséből, ezzel két pontra közelített a pécsi együttes (12-14). A tizedik percre le is dolgozta hátrányát a nagy szívvel küzdő PEAC, ettől kezdve felváltva estek a kosarak. Desty Williams és Nevena Jovanovic igyekezett felelni a vendégek találataira, akik csak a 10. percben vetették be az elődöntő egyik legvitatottabb megítélésű játékosát, Coulibaly-t. Kaposi Pálma ellen ítéltek sportszerűtlen hibát, melyből a fordított a piros mezes gárda, majd Tina Jovanovic ütötte be a harmadik faultját, amelyből két támadó hiba is volt. Átvette a játék irányítását a vendég együttes, Abby Bishop villanásaival öt pontra hízott vezetésük (35-40). Ezt az előnyt meg is őrizték félidőre, de azt lehetett érezni a szünetben, hogy nem azért jár kevesebb pontnál a PEAC, mert gyengébb ellenfelénél, hanem balszerencsésebb egyes pillanatokban. Ez pedig egy ilyen kiélezett, utolsó meccs során sokat tud lendíteni egy-egy csapaton.

Fordult a kocka a harmadik negyedre, a DVTK hamar összeszedte a négy csapathibáját, miközben nem bírták feltörni a jól záró pécsi reteszt. Nevena Jovanovic vezérletével 9-0-s szakaszt produkált a PEAC, szép számú közönsége legnagyobb örömére, így 37-42-ről 46-42-re változott az állás. Czank dobott triplát, és felzárkózott a DVTK. Nagyon hiányoztak az előző két meccs pécsi kulcsemberének, Nati Hurst-nek a kosarai, de a hármas posztról is nagy nehézségeink akadtak. 52-52 után Tina Jovanovic szemfüleskedett egy gólt faulttal együtt az utolsó pillanatokban, de a ráadás büntetőt elrontotta, így 54-52-ről indult a mindent eldöntő záró játékrész.

Dubei Debóra két triplája az első négy perc során olyan pluszt jelentett a miskolciaknak, amire a másik oldalon nem akadt példa, Nevena Jovanovic-nak és Desty Williams-nak a vállát nyomta a kosárszerzés terhe. Birkóztak is a feladattal rendesen, a 35. percben 63-62-re vezetett a PEAC. Fogyni látszott a szufla, több lett a rontás támadásban, és amikor a 37. percben Allison betörésből kosarat szerzett, a vendégek kerültek nyeregbe. Főleg miután több elrontott pécsi kísérletet követően ismét a vendégek ausztrálja iratkozott fel a kosárszerzők közé, 1,55-tel a vége előtt 64-69-nél időt kellett kérnie Zeljko Djokic-nak. Tina Jovanovic küzdötte le bátortalanságát és alakította 66-69-re a meccset. Két miskolci gól következett, miközben az egész meccsen passzív Nati Hurst kétszer is maga vállalta el kiszorított helyzetből a dobást, sajnos nem járt sikerrel. Nem úgy Nevena Jovanovic, aki két triplát is bevágott az utolsó fél percben, így 8 másodperccel a vége előtt 72-74-re jött fel a házigazda. Nem sikerült labdát szerezni, és szabálytalankodni sem, az előreívelt labdát Allison váltotta gólra, így a több, ilyen meccsen kimagasló egyéni teljesítményt felvonultató, keretében és lehetőségeiben jóval erősebb DVTK nyerni tudott Pécsett.

A végjáték utolsó felvonása a PEAC számára hazai pályán fog kezdődni húsvét hétfőjén a Győr ellenében, a bronzmeccsen. Most még csalódás lehet ez a fináléba jutásban végletekig hívő, azért rengeteg erőfeszítést megtevő pécsi együttes számára, de ha kitisztulnak az álmok, és a realitás alapján értékelünk, akkor negatívumokról nem szabad beszélni.

PEAC-PÉCS – ALUINVENT DVTK 72-76 (18-18, 19-24, 17-10, 18-24)
Pécs, 1500 néző
V.: Papp, Farkas, Jakab
PEAC-PÉCS: Hurst 2, Raksányi 8/6, N. Jovanovic 31/15, T. Jovanovic 10, Kiss -. Csere: Orozovic 4, Williams 17, Kaposi -, Szücs -.
DVTK: Czank 12/6, Rasheed -, Allison 20, Szécsi 5/3, Bishop 18/3. Csere: Dubei 8/6, Coulibaly 13.

Zeljko Djokic: Nagyon sajnálom, hogy nem jutottunk a döntőbe, mert rengeteget dolgoztunk a szezonban, és a mai összecsapáson is a végletekig harcoltunk. Mélyebb szakmai értékelésbe nem szeretnék most belemenni, de a jobb csapat győzött, gratulálok nekik.